Palīdzība nepieciešama 7 gadus vecajiem dvīnīšiem Edžum un Tomam

tautaruna.lv 17.jūn
 
Pixabay
Dzīvespriecīgajiem un aktīvajiem dvīnīšiem Edžum un Tomam no Gulbenes ir 7 gadi. Brālīšu stāsts ir īpašs, jo viņi piedzima krietni pirms plānotā dzimšanas laika- 28 grūtniecības nedēļā. Toms piedzima bez kreisās kājas apakšstilba, bet Edžum tika diagnosticēta cerebrālā trieka ar spastisku paraparēzi. Pirmos 5 savus dzīves mēnešus brālīši pavadīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā un katra diena Edžum un Tomam bija cīņa par savu dzīvību un likteni, vēsta labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Zēnu vecāki ne mirkli nepadevās un cīnījās par dēlu veselību, lai gan ārstu prognozes sākotnēji bija pesimistiskas.

Pirms diviem gadiem traģiski gāja bojā brālīšu tētis un šobrīd ģimenes vilcējspēks ir mamma, kas nenogurstoši rūpējas par zēniem un cenšas tiem nodrošināt visu to labāko.

Nodrošinot visas pieejamās un rekomendētās terapijas un veicot kāju fasciomiotomijas operāciju Čehijā, Edžus sācis patstāvīgi pārvietoties ar rolatoru. Brālītis Toms, neskatoties uz plaušu slimību un kājas apakšstilba amputāciju, veiksmīgi sadzīvo ar kājas protēzi- skrien, lec, ir ļoti aktīvs bērns. Brālīši ikdienā atbalsta viens otru un šajā pavasarī ar teicamām sekmēm pabeidza pirmo klasi vispārizglītojošā skolā. Neskatoties uz visu, kas piedzīvots, puiši ir ļoti gudri, erudīti, vienmēr jautri un smaidīgi. Brāļiem patīk dauzīties un blēņoties, draudzēties ar citiem sava vecuma bērniem, doties uz skolu, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs kopā ar citiem bērniem.

Pēc rehabilitacijas speciālistu ieteikuma Edžum un Tomam nepieciešama regulāra intensīvā fiziskā rehabilitācija, kā arī ergoterapijas un logopēda nodarbības. Edžum rehabilitācijai nepieciešamā summa ir EUR 1775. Tomam nepieciešamie līdzekļi rehabilitācijai ir EUR 575. Brālīšu mamma zēnus audzina viena un ikdienā vajadzību ir ļoti daudz, tādēļ lūdzam jūsu atbalstu Edžus un Toma rehabilitācijai.

Brālīšiem iespējams palīdzēt, ziedojot šeit!

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:00

Jaunākās diskusijas