par izsūtītajiem krieviem

Dzēsts lietotājs
Dzēsts lietotājs

Paskatījos kā to 82gadigo Borisu Katkovu izraidīja. Šis pie robežas pat apraudājās, lai gan turās braši - bez spieķā iet, skaidrs prāts. Tas ir necilvēcīgi cilvēku ne par ko - tikai par to,ka domā savādāk - izmest no dzimtenes, nošķirt no ģimenes. Man tas liekas līdzīgs mežonīgs vardarbīgs akts kā nocirst roku mežoņiem par prieku. Vai cilvēki vispār spēj iedomāties,kā tas ir, kad iespiež koferi rokā un vari doties uz visām 4 debess pusēm, pie tam miera laikos?

Paskatījos sižetu, kā krievi organizēja mitiņu par tiesībām  iegūt izglītību krieviski kaut privātskolās. Bet ari privātskolas neatļaujot. Atceros, viena pazistama latviete teica, ka viņai labāk patikot pasniegt krievu skolās, jo tur disciplīna lielāka, lielāka cieņā pret skolotājiem un vienkārši vieglāk strādāt. Arī pedagogi krieviem ir profesionālāki, un, kā zinām, latviešiem trūkst skolotāju. Tagad taisis ciet. Es tiešām ticu, ka krievi ir izmisumā. Un tas viss notiek globalizācijas laikmetā, kad pat filīpinu valodā varētu iegūt attālināti izglītību un kad valodai īstenība vispār mazinās nozīme. Un tas viss ir pie apstākļiem, ka krievi šajā zemē ir dzīvojuši tikpat ilgi ka latvieši, bet latviešus taču nekad neizraidija tikai tāpēc, ka latvieši (buržuji izraidija aristokrātus, bet arī savējos; un latvieši paši bija tie, kas iesniedza sarakstus par latviešiem).

Un tas viss pie nosacījuma, ka krievi Latvijā ir 50-60%. SItuācija tāda, ka gribētos aiztaisīt acis, pašķirt 10 gadus uz priekšu un paskatīties, ar ko šis neprāts viss būs beidzies.Ar karu?

Es uzskatu, ka tas nav taisnīgi tik lielai kopienai neļaut mācīties savā valodā, un vel trakāk - izraidit cilvēkus no dzimtenes. Tas ne tikai nav taisnīgi, tas vienkārši ir necilvēcīgi. Ir taču tāds teiciens - "nedari otram to,ko negribi, lai dara tev".Vai jūs būtu gribējuši, lai jūs izraidītu ārā vienkārši tāpēc, ka esat latvieši un dziedat tautasdziesmas? Lai jums liktu mācīties krievu skolā? Lai gan mācīties krievu skolā ir loģiskāk nekā likt mācīties latviešu, jo krievu runājošā kopiena ir lielāka, tāpēc ir izdevīgāk pariet uz plašāk pielietojamu valodu, nevis otrādi. Turcijā ir daudzmiljonu kurdu kopiena. Vai viņiem liek mācīties turku valodā?

Nepārprotiet, es neesmu pret latviešiem utt. Bet, ne jau tādā veidā vajadzētu veicināt latviesu daudzskaitlību un varenību.

16.janvāris, 0:08 (16.janvāris, 0:21 - labots)
DŽA

Jopcik, krievus jau sāk izsūtīt? Lopu vagonos uz Sibīriju?

16.janvāris, 7:18
Ir tāds

rudzupuķe

Vai neredzi, ka liberālisms kā reiz feodālisms agonē? Jeb kura sistēma pirms savas bojāejas agonē un šī jo īpaši pirms savas bojāejas grib izdarīt ko sliktu. Minētais notikums neliecina ne par ko labu, tikai par to, ka sistēmai ir beigas. Ja šādu pensionāru sāk uzskatīt par apdraudējumu valstij, tad kas tā par valsti kurai jābaidās pašai no savas ēnas? Manā skatījumā, minētais akts, īpaši ņemot vērā starptautisko situāciju parāda valsts vājumu. Ir skaidrs, ka šajā gadā vēlēšanās Krievijā uzvarēs Putins un Baidans ASV zaudēs. Kas būs tālāk neviens nezina. Dotajā situācijā var izveidoties situācija,kad ASV pie varas nāk prezidents kurš pateiks, ka tam svarīgāk ir tas, kas notiek ASV un tam uzspļaut uz tādu Latviju un Eiropu. Ko tad? Scenāriju nevar izslēgt, un kas būs tad? To, ka ASV prot un var uzmest savus sabiedrotos nav nekas jauns, pēdējo reiz to redzējām Afganistānā. Un ko tad? Vis stulbākais ir meklēt draugos tikai pašlabumu un šī pašlabuma dēļ pildīt visu, ko tev liek. Tikai nedrīkst aizmirst, ka draugs kurš tev liek dzīvot pēc saviem noteikumiem nav draugs, bet ienaidnieks un tad kad tam tas būs izdevīgi uzmetīs. draugus var iepazīt bēdās. Un kas būs tālāk? Vai tiešām no Ukrainas maidana neviens nekādus secinājumus nav izdarījis? Bet ļoti, ļoti derēja, lai saprastu, ka pastāv sena patiesība: solīts makā nekrīt un solītu var gaidīt un nesagaidīt. Derēja padomāt arī par tā saucamo latviešu tautu kura ir tikai apmēram 1,5 miljonu liela, bet šķiet, ka daži latviski runājoši latviešu izstrādājumi, jeb tā sauktie "īstenie un pareizie latvieši" ļoti grib iznīcināt šo etnosu. Kurši izzuda 18. gs. beigās, ir pat zināms datums, līvu vairs tikpat kā nav, latgaliešu drīz arī vairs nebūs, tam sekos latvieši. Būtībā, nedz kurši, nedz līvi nekur nav pazuduši, viņi ir asimelējušies tā sauktajos latviešos, tātad ģenētiski tie ir, bet to kultūras vairs nav. Ja kāds nezina, tad Krievijā sastapt latviešu uzvārdu nav nekas ārkārts, tikai vairums viņu nezina ne valodu, nedz tiem ir kāds sakars ar kultūru, ir tikai uzvārds un ieraksts pasē. Skumji, ka mums ir tik daudz ļaunuma un naida pārņemto, kuri ir gatavi vajāt cittautiešus un citādi domājošos nerēķinoties ar sekām, ko tas viss var nest. Ja kāds nezina, tad Hitlera lielākā kļūda bija viņa vēršanās pret žīdiem un citām tautām. Protams nebūtu vēlējies šī monstra uzvaru, tomēr jāsaka, ka nevar zināt kāds būtu bijis kara iznākums, ja viņš būtu uzvarējis. Katrā gadījumā Hitlera plāns bija 70% latviešu nosūtīt aiz Urāliem, tas ir uz Sibīriju, kamēr atlikušos pārvācot un padarīt tos par vāciešu kalpiem. Bet to jau tādi "īstenie un pareizie" latvieši ir aizmirsuši. Lai vai kā, lai vai cik ironiski tas kādam šķistu, bet tieši PSRS mūs izglāba no šāda iznākuma. Pārējais, bija ne tā, kā vajadzēja, bet, lai vai kā, latviešu tauta izdzīvoja okupāciju, lai kļūtu apdraudēta pati savā valstī no rietumu maigās varas, kad simti tūkstoši latviešu ir pametuši savu dzimteni uz neatgriešanos atstājot šeit gados vecos, kas ar katru gadu padara Latvijas demogrāfiju arvien kritiskāku. 

16.janvāris, 8:12 (16.janvāris, 10:11 - labots)
Ir tāds

Manu mazo, pūkaino lopiņ Džaiņ, tu jau pats esi izsūtijies no Latvijas uz Vāczemi, tāpēc aiztasi sev abus galus ciet un nepukšķi. Kam, kam, bet tev gar Latviju nav nekādas daļas, sēdi savā Vāczemē Koblencā, vienkāršā divistabu dzīvoklī, 60m2, un ik mēnesi maksā 900 €. Labi, ka nesēdi zem tilta Reinas krastā, bet kā saka, viss labais vēl priekšā!

  

16.janvāris, 8:19
Munins

Dža, kā parasti neko nejēdz un nezina. Nekādos lopu vagonos uz Sībīriju nevienu neizsūtīja, bet gan normālajos preču vagonos (теплушки), kurus tad izmantoja pilnīgi visām pārvadāšanām nedaudz pārtaisot (vai nepārtaisot) pēc vajadzības.

16.janvāris, 11:14 (16.janvāris, 11:22 - labots)
Ir tāds

Munin

Kā tu nesaproti, viņaprāt vajadzēja deportēt pirmās klases vagonos un pavadīt ar orķestri, tad būtu bijis labi. Vispār daudzi latvieši 20. gs. sākumā šādos pat vagonos ar visu iedzīvi devās uz Bažkīriju kur tiem bija ilgi kārotā zeme. Par pārējo nerunāšu, apnicis atkārtoties, visi to tāpat zina, varbūt vienīgi Džaiņš kā parasti nesaprot. Džaiņam gan nepaveicās, kad tas pameta Latviju, viņam pašam bija jāmaksā par ceļu un orķestra, ne aizbraucot, ne galā nebija un darbu, un dzīvesvietu arī pašam nācās meklēt. Traki, tam Džaiņam. 

16.janvāris, 11:28
Munins

Piekrītu.

16.janvāris, 11:33
Andrejs Nimanis

Mani vecāki,radi tika represēti. Bērnība pagāja šausmās, ka atkal izsūtīs. Ieindas skates, panti un dziesmeles par roģinu,rindas veikalos. Negribu šeit rašistu guberņu! Skaterti dorošku!

16.janvāris, 12:03
Munins

Manu vectēvu vācieši izveda. Ko nu?

16.janvāris, 12:17
Ir tāds

Andrej Nīmani

Ja tev ir kāda bērnības trauma, varbūt tev vajag apmeklēt psihiatru. Paklausoties tevi, izklausās, ka vecāki tevi ar nodomu būs nosaukuši par Andreju, tā teikt, ja nu noderēs. Kādi tev iebildumi pret pateriotisku dzeju un dziesmām? Pasaki jau godīgi, ka biji slinks un izlaists bērnelis pēc kura tikai tēva siksna raudāt raudāja, mācīties negribēji, tāpēc tev iebildumi pret pateriotisko dzeju un mūziku. Pie reizes, teikšu tā, esmu pārlasijis padomju pateriotisko dzeju un paklausījies dziesmas, teikšu, ka daudz, daudz kvalitatīvāka kāda ir mums. Spēj atmest savus idioloģiskos aizspriedumus un paskaties uz to darbu māksliniecisko vērtību un godīgi atbildi, vai tu vari uzrakstīt ko tādu, ko labāku. Pieļauj, ka tu mācījies krievu skolā, tad gan tev bija trakāk, ka tev bija jāmācās dziesmas par dzimteni krievu mēlē kuru tu laikam neprati, tad jūtu tev līdz. Kaut gan, bija arī latviešu skolas kur viens otrs latvju pedagogs bija lielāks komunists par ģenseku. Kas attiecas uz ierindas skatēm, tad sliņķiem patiesi tas bija kas traks. Vispār ierindas mācība veido bērniem stāju, bet tev jau laikam patīk staigāt kā gorillam, nevis ar staltu gaitu. ko tu vari darīt, ja tavus vecākus un radiniekus represēja? Vai tu ko vari mainīt? Vai vari padarīt visu nebijušu, jeb ko mainīt? Tas ir noticis fakts kuru tu nevari vairs mainīt. Vai pats zini, kurš "palīdzēja" taviem vecākiem aizbraukt ekskursijā? Ļoti pieļauju, ka tas nebija kāds Fedja vai Andrjuha no Vologdas, bet viņu latvju kaimiņi kuri līdz pēdējam tiem smaidija un tēloja uzticamākos kaimiņus un draugus. Vai par to esi aizdomājies?  Nodevēji mīt tev blakus nevis zemes otrā malā! Kas attiecas uz rindām, nu nezinu, ja tu dzīvo kur laukos, tad varbūt, bet vismaz Rīgā, ja ei uz veikalu, ne kādu piparbodīti, tad esi gatavs stāvēt rindā. Tā, ka šai sakarā nekas nav mainījies. Raugi, es arī nevēlos, tos laikus atpakaļ, bet es teikšu, ka tas bija zināms laikmets ar visām savām īpatnībām un es arī vēlos neatkarīgu valsti. Tieši tāpēc, ir jābeidz vankšķēt uz Krieviju. Ukraiņu arī vankšķēja, vankšķēja, kamēr dabūja pa mizu. Mums arī to vajag? Man nē, bet šķiet tev gan to vajag. Redzi, ja tev vajadzēs stāties aci pret aci ar bokseri, tu padomāsi, bet to, ka šeit darbojas līdzīgs princips tev tas šķiet nav saprotams. Ir vēl kāds būtisks aspekts, izraidot cilvēku no valsts uzskatot to par valstij bīstamu Latviju ir padarījusi līdzvērtīgu staļiniskajam PSRS kurš pastāvēja līdz 1953. gadam, kad "ienaidniekus" vajadzēja deportēt un nogalināt. Ja tu atbalsti cilvēku deportāciju, tādejādi gluži kā staļiniskajā PSRS kur nedarbojās nevainības prezumcija un bija nomināls tiesiskums. Šodien deportēja kādu tev nezināmu večuku, rīt tas būs tavs kaimiņš un tu klusēsi, parīt tas būs tavs radinieks un tu klusēsi, kad atnāks pakaļ tev tu kliegsi, bet neviens tevi nedzirdēs. Vai par to neesi aizdomājies? Šo principu izteica kāds vēlāk nometnē nogalināts vācu bīskaps. Tev vajag tāpat? Šķiet esi piemirsis, jeb varbūt neko neesi dzirdējis, ka 90-tajos tika dota zaļā gaisma, lai ne tikai nepilsoņi, bet arī ārvalstnieki varētu iegādāties nekustāmo īpašumu, tai skaitā zemi. Vēlāk Dombrovskis pieņēma likumu kur faktiski par naudu varēja iegādāties uzturēšanās atļaujas. Skaidrs, ka tas bija paredzēts Krievijas pilsoņiem. Un neviens, tai skaitā arī tu pat neieklepojies. Runājot par notikušo, jau vairs nav runa tikai par ētiku un morāli, bet par tiesisko paļāvību un nevainības prezumcijas ignoranci. Ar ko tad Latvija ir labāka par Krieviju kuru tās valdošā kliķe tā gāna apvainojot visos pasaules grēkos? 

16.janvāris, 13:51 (16.janvāris, 13:57 - labots)
Dzēsts lietotājs
Dzēsts lietotājs

ir tāds

paldies par sakarigo komantāru. Kā vienmēr, apbrīnoju Jūsu vēstures zināšanas un kompetenci. Latvieši tagad vairs nav 1,5 miljoni, bet 1,2 milj.

16.janvāris, 16:45
Marcis Dzelme

Neta idiotiem, jo Latvija etniskie krievi ir 23,8% un no tiem viss maz 90% ir Latvijas pilsoni un vairs 1943 un 1946 gads, kad visus ar varu deporteja un nevienu nekur nedeportes.

16.janvāris, 17:22
Marcis Dzelme

Un Donalds Tramps nekad vairs nebus Amerikas prezidents.

16.janvāris, 17:24
Ir tāds

rudzupuķe

Vispirms, paldies maniem vēstures skolotājiem, kuri man iemācija, ka, ja gribi redzēt nākotni, ir jāzina pagātni. Tas, kas notiek šodien ir kāda senāka notikuma sekas. Ir svarīgi zināt šo pagātnes notikumu, lai saprastu, kas notiek šodien. Kādreiz, kad man teica, ka ir svarīgi zināt Cariskās Krievijas vēsturi, laika posmā no 19. gs sākuma. Toreiz es par to ironizēju, tagad es ironizēju par sevi un tiem kuri ironizē par šiem jautājumiem. Šis ir laika posms, kurš vistiešāk ietekmē latviešu nācijas veidošanos, kaut vairāk, vai mazāk tā sākās jau 18. gs. vidū Vidzemē, Valmiermuižā kur sāka veidoties Brāļu draudzes. Tāpēc mums ir būtiski zināt vismaz šo vēstures posmu. Protams, jo vairāk, jo labāk. Raugi mana vēstures intereses pamatā reiz bija jautājums: kāpēc? ; kāpēc latvieši atbalstija valsts apvērsumu Krievijā un palika tur? Kaut ko es zinu, bet vēsture jau ir tāda kura ievelk sevī un rodas arvien vairāk kāpēc un šie kāpēc liek rakt arvien dziļāk. Un tas, jau ir ļoti interesanti. Iesaku, ja ir iespējas, kādreiz ko atrast internetā, bet vislabāk ir lasīt grāmatas. Internets nespēj aizvietot grāmatas. Ir jāpieslienas noteiktai vēsturnieku skolai virzienam), citādi būs liela putra, jo kara skola saskata savas nianses, kaut vai tikai skaitļos. Ir piemēram trīs dažādi skaitļi, neviens nav precīzs, atšķirība ir tikai tanī, ka katrs ir iegūts ar savu metodi. Tad ir jāpieņem kurš pieņemamāks, jo pārbaudīt nevar. Kas attiecas uz latviešu skaitu, tad es piekrītu, ka Latvijā to skaits ir 1.2 milj., bet es rēķinu cik varētu būt pasaulē. 

16.janvāris, 17:26
Andis

Bija jauns.lv saitā gaviles, ka krievu aktīvists izsūtīts un viņa paraugam vajadzētu sekot visiem pārējiem. Kas man likās idiotisks, tad izsūtīšanas pamatojums - valsts apdraudējums . Nezinu, kas manā jautājumā bija tāds sprādzienbīstams, bet man to neizdevās pievienot vispār. Varbūt "zaļo cilvēciņu" pieminēšana pie vainas
"Ja 82. gadus vecs krievu pensis ir valsts apdraudējums, kas notiks, kad šeit parādīsies jauni "zaļi cilvēciņi"?"
Vienkārši, nav saprotams, kādi tarakāni apkaunojošā akcijā iesaistītiem galvā iemājojuši, jo citādāk, kā Latviju apkaunojošu, šādu rīcību nosaukt nevar.... tādai rīcībai nav attaisnojuma.

16.janvāris, 17:52
Ir tāds

Andi

Pats jautrākais notikušajā ir tas, ka ja šeit ieklīst kāds skaists melnītis, tas ir jāuzņem, tam vēl ir tiesības uz tiesu kura visticamāk tam atļaus palikt, īpaši, ja tas vēl sevi pasludinās par transpersonu, bet šeit nekā, kāds izdomāja, ka apdraud un deportējam, kas liecina par nominālu tiesiskumu un nevainības prezumcijas ignoranci kura ir paredzēta Krimināllikumā. Terors padomijā un Nacistiskajā Vācijā arī nesākās uzreiz, iesākumā bija līdzīgas, tikai "brīvprātīgas" deportācijas. Ugunsgrēks arī sākas no dzirksteles. 

16.janvāris, 18:27 (16.janvāris, 18:49 - labots)
Andis

"Bērnība pagāja šausmās, ka atkal izsūtīs. Ieindas skates, panti un dziesmeles par roģinu,rindas veikalos. Negribu šeit rašistu guberņu" ©

Par ko tagad rakstiet un kuriem gadiem tieši? Skolā  sāku iet 73. gadā (sešgadnieki vēl vecā  skolā Aizputē) . No sākuma skolas apmeklējums bija reizi divās nedēļās vai... atceros, ka bija reti, pēc Jaunā gada jau biežāk, bet pēdējās divas nedēļas bija mācības katru dienu. Nepatika, jo šaumīga saspiestība... stundas mums bija vienā telpā ar vecākām klasēm un mūs sasēdināja priekšā apkārt galdam pa 8 vai pat desmit. Pirmā klasē jau gāju "Pīļostā" Pāvilostā. Tā vēl bija aizliegtā zona un uz ceļa bija kontroles postenis, kas gan pastāvīgi nedarbojās. Taču, es nu tiešām nedzīvoju nekādās šausmās. Piedevām es vēl nebiju ne "oktobrēns", ne pionieris, ne komjaunietis un manu izvēli neviens pat nemēģināja apšaubīt. Lieki piebilst, ka neapmeklēju nekādas ierindas skates, nekādas ierindas dziesmas nemācījos. Kas attiecās uz rindām veikalos, tad vecāki turēja lopus, pienu pirkām no kaimiņiem, cūciņas ēda maizi un zivis pirkām no apsviedīga tantuka.  Tas viss Brežņeva laikā - zvejnieki uz moļa izmeta zivju kastes un viņa kādu kapeiku piemeta par tirgošanu. Tad viņa vēl zivis kūpināja un pie viņas pēc zivīm brauca vēl no apkārtnes. Mencas bija metru garas un plekstes, ka mutes bļodā neiepasēja. ES ir Baltijas jūru pilnīgi izkāsusi, ka normālu menciņu jau vairs nevar nopirkt. Tādus menciņus (knetukus) kā tirgo šodien, tādus pat krastā zvejnieki nedrīkstēja vest, jo tika par to sodīti. Vienīgais, ko es tiešām izjutu kā trūkumu, ka nebija normālu apavu. Pirmos normālos apavus iegādājos mācoties videnē - Armēnijā ražoti.

Par to negribēšanu ir tā, ka to ko negrib, tas tieši piepildās, jo negatīvas emocijas ir spēcīgākas par pozitīvām emocijām. Kas attiecas uz patreizējo situāciju, tad ES mūs no ES kolhoza izmetīs un tad guberņa būs kā Dieva dāvana priekš līdz kliņķim nolaistās Latvijas.

16.janvāris, 19:55
DŽA

V ijeboki, Latvija viņiem palīdz! Nesavtīgi palīdz! Ir tā okupantu šlaka, viņi ir nepilsoņi, viņiem riebjas latvieši un latviešu valoda. Viņi grib dzīvot Latvijā, bet vēlas, lai Latvijā būtu krievija, lai krievi ar tankiem iebrauc un izglābj viņus no nepieciešamības mācīties latviešu valodu. Viņi vēlas rosseju!!! Un Latvijā viņiem nāk pretīm, aizsūta viņus uz to laimes zemi!!! Kas nav skaidrs? Visai humāni. 

16.janvāris, 20:04
V ilis Gutmanis

Ai jai jāi kā ... atkal pūš pīlītes. Cik atceros Ome savulaik stastija ka tai īstajā neatkarīgajā Latvijā vispār bija trīsvalodība Un ka Uzraksti bija vācu, krievu un latviešu valodās un nezkāpēc tas nevienu neuztrauca. Tagad mēs esam ar savu latviskumu ieskrējuši tādās auzās ka drīz vien pazudīs latviešu valoda un nāksies runāt vai nu angliski vai mācīties movu. Nē ... aizvācies uz Vāciju tad tur lūdzu arī paliec tas būs humāni vismaz atiecība pret tiem cilvēkiem kas dzīvo un strādā šeit. Aizbrauci uz savu laimes zemi tad arī paliec tur un nemāci ko un kā mums šeit darīt.

16.janvāris, 20:21
Ir tāds

Vili

Tava Ome pareizi teica. Tikai fakti, nekā personīga: līdz 1932. gadam saeimā tika lietotas trīs oficiālās valodas- latviešu, krievu un vācu. Par valsts valodu pasludināt tikai latviešu valodu nepieprasija paši latvieši, bet žīds Mordehajs Dubins kuram 1932. gadā izdevās to panākt.  

16.janvāris, 21:08

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:21

Jaunākās diskusijas