Dzīvnieku aizstāvji vēršas pie suņu īpašniekiem Latvijā

Viktorija Gabrjuna 17.jūn
 
Lauris Aizupietis/F64
Organizācija "Dzīvnieku policija" sociālajā tīklā Facebook izplatījusi lūgumu visiem suņu saimniekiem Latvijā.

Organizācija vērš uzmanību, ka nepieskatīti suņi var nogalināt savvaļas dzīvnieku mazuļus.

"Cilvēki = suņu saimnieki, draugi vai pavadoņi!
Šis ir īpašs lūgums jums = izlasīt un ņemt vērā. Iespējams, daudzas nelaimes notiek no nezināšanas un neuzmanības.


Savvaļā šobrīd ir mazuļu laiks: ligzdo putni kokos, krūmos un uz zemes. Dzimst stirnēni, alnēni, zaķēni, kuri slēpjas pļavās, meža taku malās, klusākās vietiņās. Dīķi un lielāku ūdeņu malas ir pilnas ar ūdensputnu mazuļiem.


Neviens no viņiem nevar un nespēj aizbēgt no cilvēka un no cilvēka labākā drauga, ja suns nav pieskatīts, brīvi skraida un tramda vai pat nogalina savvaļas dzīvnieku mazuļus.


Nupat izdzisa pāris dienu veca stirnēna dzīvība. Viņš bija paslēpies klusa meža ieloka taciņas malā zem papardēm, kad viņu pirmais pamanīja, drīzāk saoda, garā pavadā esošs suns. Pāris kampieni, stirnēna kliedzieni un mazulis bezspēcīgi gulēja takas vidū. Cilvēks laikus nepamanīja, nenoreağēja un nesavāca suni. Diemžēl nesekmīgi bij centieni palīdzēt mazulim klīnikā, jo traumas, ko šādiem mazulīšiem nodara suņa sakodiens, nereti ir nāvējošas.
Jūs, suņu saimnieki, varat novērst lielas nelaimes mežos, pļavās, ceļmalās, ūdenstilpņu malās, ja esat atbildīgi un vērīgi. Priekšā brīvdienas , drīz Līgo svētku svinības un Jāņi, kad daudzi tiecas pie dabas.


Lūdzu ievērojiet, lūdzu saudzējiet:
❗ Vienmēr ielāgojiet, ka mežā, pļavā, ūdensmalā, kur atpūšaties, jūs esat ciemiņi un netraucējiet dzīvniekus, kuriem tur ir mājas;
❗ Neļaujiet suņiem un bērniem trenkāt, biedēt, aiztikt savvaļas dzīvnieku mazuļus;
❗ Turiet suņus īsās kontrolējamās pavadās un neļaujiet brīvi skraidīt vai peldēt pa dīķiem un nelielām upītēm;
❗ Pikniku, svinību laikā aiz sevis savāciet atkritumus
❗ Māciet saviem bērniem un draugiem atbildību pret vidi un savvaļas dzīvniekiem;
❗ Ja redzat, ka kāds uzvedas bezatbildīgi un nepieskata bērnus vai suņus- aizrādiet mierīgi un pieklājīgi, jo daudzi nodara pāri dabai aiz nezināšanas, nevis ļaunprātības," teikts ierakstā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Ja saimnieks ir gudrs cilvēks,tad ari sunitis būs gudrs paklausīgs,un neaiztiks dzivnieciņus.

17.jūnijs Atbildēt

Ne velti saka,- kāds saimnieks tāds suns.

15.jūlijs Atbildēt

Nu ptotams, suņi kāpj kokos un krūmos, lai postītu putniņu ligzdiņas...Kāpēc visa vaina tiek nogrūsta uz suņiem un to īpašniekiem??? Daudz lielāku postu nodara kaķi, kas palaisti "pamedīt" uz dienu vai ilgāk... Tieši no tiem putniņu ligzdiņas nebūs drošībā pat kokos. Arī zaķēnus daudz vairāk apkož klaiņot palaisti kaķi, nevis garākā pavadā palaists suns, jo suni saimnieks vēl savaldīs, bet kaķu saimnieki pat nezina kur viņu mīluļi vazājas un ko dara! Labi, alnēnu vai stirnēnu kaķis nenokodīs, bet putni un zaķēni jau nu gan pamatā ir uz kaķu un viņu bezatbildīgo saimnieku sirdsapziņas!

17.jūnijs Atbildēt

kaķi arī var pavadā pastaigāties tāpat suņi tur ir cilvēku bezatbildība par saviem dzīvniekiem .Es biju Spānijā pie meitas ciemos pāris gadus atpakaļ tur vispār neredzēju nevienu kaķi jo viņiem ir likums ka kaķus tā nevar laist laukā un suņiem ir jābūt pavadā un suņu sūdi aiz sevīm jāsavāc , kaut mums būtu stingrāāki likumi par dzīvniekiem .

12.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:35

Jaunākās diskusijas