Mazajai Stellai ir reta ģenētiska saslimšana; nepieciešama nauda rehabilitācijai

tautaruna.lv 19.jūlijs 2021, 21:33
 
f64.lv, Vladislavs Proškins
Mazajai Stellai ir gandrīz 5 gadiņi. Meitenīte ir ļoti gaidīts un lolots bērniņš. Apmēram 6 mēnešu vecumā ārsti mazulītei konstatēja palielinātu galvas apmēru un lēnāku fizisko attīstību.

Pēc ilgstošiem izmeklējumiem mazajai Stellai tika konstatēta reta ģenētiska saslimšana - megalencefāliska leikoencefalopātija un Van der Knaap slimība. Pasaulē ir tikai apmēram 150 šādu diagnosticētu gadījumu, tādēļ nezināmo ir ļoti daudz gan ārstiem, gan pašai ģimenei. Regulāra rehabilitācija ir mazās Stellas un viņas ģimenes ikdiena, kas vainagojas ar labiem rezultātiem. Tomēr Stellai divas reizes ir bijušas lēkmes-kritieni, pēc kuriem sasniegtā attīstība, piemēram, spēja stāvēt, staigāt - ir pārtraukta un jāsāk viss no sākuma. Šobrīd, paralēli rehabilitācijas pasākumiem, Stellas vecāki aktīvi meklē risinājumus, lai mazinātu iespējamās epilepsijas ietekmi uz attīstību.

Stella ir pacietīga, harizmātiska, artistiska un dzīvespriecīga meitenīte, kuras iekšējais spēks apkārtējos pārsteidz. Stellas būtība ir kustība, kas šobrīd tiek izcīnīta pa mazītiņiem un lēniem solīšiem ar cerību, ka tā netiks pārtraukta un sniegs iespēju mazajai censonei izaugt, priecāties par pasauli un darīt lielas lietas. Stellas ārsti un rehabilitācijas speciālisti rekomendē regulāras un saudzīgas rehabilitācijas nodarbības, kuras nedrīkst pārtraukt. Meitenītes rehabilitācijai gadam ir nepieciešami 3600 eiro. Ģimenei tie ir iespējām neatbilstoši un lieli izdevumi, tadēļ Stellas vecāki lūdz mūsu atbalstu.

Ziedot var šeit.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:37

Jaunākās diskusijas