"Šis ir smags un emocionāls stāsts"; bērni cer mammu piecelt no slimības gultas

tautaruna.lv 31.jūl
 
Facebook
Pie biedrības "Palīdzēsim viens otram" vērsusies ģimene, kurai ir smagi slima mamma. Aprūpe mēnesī izmaksā 3000 eiro, taču Dagnijas ģimenei nezūd cerība mammu atkal redzēt uz kājām.

"Mamma ir spēcīgs vārds, tas apzīmē spēku, izturību, mīlestību, rūpes un pats svarīgākais - drošumu. Būdami bērni, mēs vienmēr paļaujamies, ka mamma vienmēr tiks galā ar katru situāciju, jo mamma ir mūsu varonis. Pieaugot un dzīvojot savu dzīvi, labāk izprotam situācijas, ar kurām mūsu māmiņa ir saskārusies," ierakstu sociālajā tīklā Facebook iesāk biedrības dibinātājs Edija Pipars.

"Šis stāsts ir skumjš, emocionāls un smags. Pie “Palīdzēsim viens otram” vērsās sieviete, kuras mamma (Dagnija) ir nonākusi neapskaužamā situācija. Dagnija vienmēr bijusi spēcīga sieviete, izaudzinājusi trīs bērnus un ņēmusi rūpes par mazbērniņiem līdz brīdim, kad nāca trieciens - smags kritiens, traheostoma (mākslīgi izveidota atvere trahejā elpošanas nodrošināšanai - piez.), PEG vadiņi vēderā, pa kuriem viņu baro ar speciālo pārtiku - paliatīvā aprūpe. Mamma bija Stradiņu klīnikā, kur aprūpe bija ļoti augstā līmenī, ka spēja pat pacelt kreiso roku un pat kāju.

Kad tika pārvesta uz citu slimnīcu, progress tikai nolaists un mammai izveidojās smags izgulējums, viss iegūtais progress bija zaudēts.

Šobrīd Dagnija ir pārvesta uz paliatīvās aprūpes centru SIA ”Cilvēks”, jo ne visi centri ņem cilvēku ar PEG, uzturēšanās izmaksas klīnikā nav mazas, kopējā summa ir pie 3000 euro mēnesī + jau vakar bija ķirurgs, kurš veica procedūru noņemot bojātos audus no izgulējuma. Izmaksas ir lielas, bet līdzekļi nav nekādi. Komunicējot ar meitu, saprotu, cik emocionāli smagā situācija viņa atrodas. Viņa tic, ka mammu spēs piecelt, tic, ka viņa spēs smaidīt un vērot kā mazbērni izaug," kopā ar ģimeni cer Edija Pipars.

Pēc vienas dienas ziedotāji bija savākuši jau vairāk nekā 2400 eiro. Biedrība no mērķziedojuma “Medicīna” pievienojusi vēl 1000 eiro un kopējā summa ir jau 3415,66 eiro.

Ziedot Dagnijai iespējams, veicot naudas pārskaitījumu uz labdarības biedrības bankas kontu:

Saņēmējs: “Palīdzēsim viens otram”
Reģ. nr. 40008260372,
Konts: Swedbank LV06HABA0551043090995,
PayPal: palidzesim.viens.otram@gmail.com
Mērķis: Dagnija Brunsliepa

Biedrība neietur nekādus procentus vai administratīvos izdevumus. Katrs cents aiziet attiecīgajam gadījumam. Organizācija darbojās pēc brīvprātības pamatprincipa.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:44

Jaunākās diskusijas