"Es ļoti gribu uzaudzināt savus bērnus!" Māte Neretā cīnās ar smagu slimību

tautaruna.lv 9.okt 2018
 
F64
Portālā "ziedot.lv" ir publicēts lūgums palīdzēt kādai sievietei vārdā Ilze, kura cīnās ar krūts vēzi.
Pirms 4 gadiem viņai tika atklāts krūts vēzis. Pirmajā posmā slimība tika veiksmīgi uzveikta, taču pirms gada sāpes kaulos un elpas trūkums raisīja bažas par slimības atgriešanos.

Ilze ir 47 gadus jauna, enerģiska 2 bērnu mamma. Pēdējos gadus Ilze bērnus audzina viena, pārcēlusies no Rīgas uz dzīvi Neretas pusē. Uz piedzīvotājām grūtībām, viņa raugās no gaišās puses.

Ilze ir medmāsa ar lielu darba pieredzi Rīgas slimnīcās. Šobrīd viņa strādā Neretas skolā par medmāsu. Viņa daudziem ir palīdzējusi dzīvot un sadzīvot ar slimību, kā arī pieņemt dzīvi pēc slimības. Diemžēl dzīvi ar slimību nācās piedzīvot arī viņai pašai. Pirms 4 gadiem viņai tika atklāts krūts vēzis. Pirmajā posmā slimība tika veiksmīgi uzveikta, taču pirms gada sāpes kaulos un elpas trūkums raisīja bažas par slimības atgriešanos. Diemžēl izmeklējumi to apstiprināja. Prognozes par izveseļošanos bija pesimistiskas, taču Ilze nepadevās, bet devās uz konsultāciju Tartu universitātes slimnīcā. Pateicoties, Tartu slimnīcā nozīmētai terapijai Ilze ir varējusi dzīvot ar cerību uz nākotni. Jau pus gadu Ilze par saviem līdzekļiem ārstējas Tartu, taču šobrīd nozīmētā ārstniecībai Ilzei nav iespējama augsto izmaksu dēļ.

Tartu slimnīcas mediķi ir nozīmējuši Ilzei medikamentu Faslodex - 2 devas 1000 eiro apmērā kombinācijā ar Ibrance, kas izmaksā 2846.54 eiro. Par ārstniecības kursa ilgumu Tartu mediķi vēl lems, taču ārstniecība jāsāk nekavējoties, taču līdzekļi zāļu iegādei Ilzei nav. Ibrance Latvijā ir daļēji valsts kompensējams medikaments, ko Nacionālais veselības dienests piešķir individuālā kārtībā. Tai pat laikā, cenas ziņā Igaunijā nopērkamās zāles, pat bez valsts kompensācijas, ir pat nedaudz lētākas.

“Tartu slimnīcā mani atkal uzlika uz ceļa ko sauc par dzīvi. Es ļoti gribu dzīvot un uzaudzināt savus bērnus, kuri šobrīd ir spuraini, bet bezgala mīļi pusaudži. Un gribu joprojām palīdzēt dzīvot tiem, kuri nevar samierināties, kad uzzina par ļaunu slimību”, stāsta Ilze un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:12

Jaunākās diskusijas