Mediji ziņo, cik dramatiska situācija ar Covid-19 ir Krievijas perifērijā

Portāls nra.lv 28.oktobris 2020, 12:29
 
AFP/Scanpix/LETA
Smaga situācija Covid-19 izplatības dēļ izveidojusies Krievijas pilsētā Kurgānā, kas atrodas aiz Urālu kalniem, ziņo BBC.
Medija rīcībā nonācis vietējo mediķu parakstīts dokuments Krievijas prezidentam Valdimiram Putinam, kurā viņi lūdz nosūtīt uz reģionu kara ārstus, kamēr “cilvēki nav sākuši mirt uz ielas”.

Vēstulē tiek kritizēta reģionālā vara, kas, pēc ārstu teiktā, pandēmijas laikā nespēj nodoršināt pienācīgu veselības aprūpi iedzīvotājiem un noklusē, cik patiesībā ir dramatiska situācija ar inficēto un mirušo skaitu.

Ārsti, iezīmējot situācijas dramatismu, stāsta par kritisko vietu trūkumu slimnīcās, medicīnas personāla trūkumu, neatliekamās palīdzības pārslogotību, kad ārsta palidzība jāgaida diennaktīm, dienām un pat nedēļām ilgi.

Ārsti arīi norāda uz augsto saslimstību slimnīcu un poliklīnikas ārstu vidū, tāpat ar Covid-19 slimo reģiona vadībā un pilsētas administrācijā, kā arī citās oficiālajās iestādēs.

Mediķi ir pārliecināti, ka situāciju glābt var vien tad, ja valsts centrālā vara norīkos darbam kara mediķus.

Tāpat tiek ziņots par dramatiskām situācijām arī citās Krievijas perifērijas pilsētās. Piemēram, kā vēstija medijs "Meduza", Krievijā, Omskas pilsētā "ātrās palīdzības" mašīnas pie reģionālās Veselības ministrijas ēkas durvīm bija atvedušas smagi slimus Covid-19 pacientus, kurus slimnīcas atteicās pieņemt, jo trūka vietu.

Omskas apgabala ātrās palīdzības stacijas galvenais ārsts Maksims Stukanovs medijam "Komsomoļskaja pravda" nenoliedza, ka slimnīcām radušās grūtības un trūkstot brīvo vietu.

Tikmēr tiek ziņots, ka Krievijā diennakts laikā reģistrēts rekordliels Covid-19 nāves gadījumu skaits. Visā valstī mirušo sirdzēju skaitam sasniedzot 347, liecina trešdien publiskotās operatīvā štāba aplēses.

Maskavā diennakts laikā no dzīves aizgājuši 75 ar Covid-19 saslimuši cilvēki.

Inficēšanās 24 stundu laikā visā valstī apstiprināta 16 202 cilvēkiem.

Inficēšanās gadījumu skaits otro dienu pēc kārtas turpina sarukt. Otrdien tādu bija 16 550, bet pirmdien tika pārsniegta 17 000 atzīme.

Sestdien šis skaitlis bija 16 521, bet svētdien - 16 710.

Maskavā otro dienu pēc kārtas konstatēts jaunu inficēšanās gadījumu skaita sarukums. Diennakts laikā šādu gadījumu skaits galvaspilsētā bija 3670, otrdien 4312, bet pirmdien - 5224.

Kopš epidēmijas sākuma ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Krievijā sasniedzis 26 935, bet ar koronavīrusu inficēto skaits - pusotru miljonu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas