Bolderājā atrod trīs bērnus, kas atstāti badā

tautaruna.lv 12.janvāris 2022, 13:09
 
Ādolfs Mārtiņš Krauklis/F64
Trīs mazi bērni vairākas dienas atstāti vieni kopā ar tēvu, kurš nespēj viņus pienācīgi aprūpēt. Nojaušot ko nelāgu, kaimiņi ziņoja policijai un uz Bolderāju brauca teju visi operatīvie dienesti. Diemžēl aizdomas apstiprinājās. Jau četras dienas bērni bija spiesti paši domāt, ko ēst un kā izdzīvot, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Rīta pusē kāds vīrietis no pretējās mājas pamanīja, ka pa piektā stāva logu Mežrozīšu 43. namā bērns ir izkāries āra pa logu un steidza zvanīt operatīvajiem dienestiem. Pašvaldības policijas darbinieki ieradās adresē, taču dzīvokļa durvis bija ciet, un neviens nevarēja tās atvērt. Likumsargiem caur durvīm izdevās sakomunicēt ar trīs maziem bērniem.

“Jautājot, kur atrodas mamma vai tētis, bērni atbildēja, ka tēvs, kuram ir invaliditāte, pēc alkohola lietošanas guļ un nekustas, savukārt māte pirms četrām dienām ir aizgājusi uz randiņu un tā arī vairs nav atgriezusies mājās,” stāsta policijā.

Izsaukti kolēģi no valsts policijas, kā arī ugunsdzēsēji, kas palīdzētu atlauzt durvis un, protams, mediķi. Pēc tam, kad iekļūts dzīvoklī tapa skaidrs, ka bērnu tēvs ir stiprā alkohola reibumā un viņam pašam nepieciešama nepārtraukta aprūpe. Sieva bija tā, kas līdz šim viņu kopusi.

“Visas šīs četras dienas bērni bija pavadījuši tādā kā pusbadā. Viņi bija ledusskapī atraduši saldētus pusfabrikātus, kurus arī grauzuši. Šobrīd policisti ir pieņēmuši lēmumu bērnus šķirt no ģimenes, tomēr darbu ar ģimeni turpinās gan policija, gan bāriņtiesa,” norāda policijā.

Pie vīrieša pēc iespējas ātrāk tiks nosūtīts aprūpes darbinieks.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas