RSU pētnieks: iedzīvotājiem steigšus jāpārstāj lietot auduma sejas maskas

tautaruna.lv 15.janvāris, 14:41
 
F64
Turpinot pieaugt lipīgā Covid-19 omikrona izplatībai, īpaši svarīga ir piemērotas aizsargmaskas izvēle. Eksperti uzsver, ka šajā laikā iedzīvotājiem būtu jāaizmirst par auduma masku nesāšanu, jo lielākāties šādi mutes un deguni aizsegi pilda vien dekoratīvu funkciju un vīrusam nav nekāds sķērslis. Tā vietā jau šodien visiem būtu jāsāk nēsāt mediciniskās maskas vai respiratori, vēstīja TV3 Ziņas.

Ekspertu ieskatā iedzīvotājiem steigšus būtu jāpārstāj lietot auduma sejas maskas. No Covid-19 izplatības var pasargāt vien medicīniskie mutes un deguna aizsegi, bet vislabāk - respiratori.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Darba drošības un vides veselības institūta direktoram Ivaram Vanadziņam jau izveidojusies iespaidīga aizsargmasku kolekcija. Starp tām arī auduma maskas, kuras gan viņš sauc par butaforiju. Vīrusam šī lupatiņa nebūs nekāds šķērslis.

"“Šis ir vienkārši bezjēdzīgi. Tas nozīmē, ja mēs redzam cauri, tas atvērums ir vismaz tie 10 mikrometri. Vīruss ir 0,1 mikrometrs. Tad ir durvis, vai nu mēs ejam caur vienu metru vai 100 metru platām durvīm. Ja mēs maskai redzam cauri, tad tās ir 100 metru platas durvis, tur nav nekādu variantu aizķerties.”" saka Vanadziņš.

Līdzīga situācija arī ar citām - elastīgajām auduma maskām. Tās ir ērtākas, pieguļ sejai, taču aizsardzība vien iedoma, jo tai pastiepjoties, veidojas smalki atvērumi, caur kuriem vīruss viegli tiek cauri. Par absolūtu neprātu, profesors sauc šūtās auduma maskas.

“Jo adata ir gigantiska. Adata vairs nav tie 100 metru vārti, bet tas ir stadions. Ir vēl trakāk, ir redzētas maskas ar izšūtiem kristāliņiem un pērlītēm, tas nozīme, ka ir atstāts milzīgs caurums.”

Tādēļ Vanadziņš aicina auduma maskas turpmāk atstāt mājās un nevilcinoties nomainīt, ja ne pret respiratoriem, tad vismaz mediciniskajiem mutes un deguna aizsegiem, kuri veidoti no vairākām kārtām, tādējādi mikroskopiskās vīrusa daļiņas tiešām spēj apturēt.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 17

 
Anonīms
 

Tas nozīmē, ka ar respiratoriem arī nevakcinētie tiks lielveikalos? Ja tā, tad es ar mieru pat gāzmasku uzvilkt.

15.janvāris, 14:44 Atbildēt

Ielien atpakal prezervativa un staiga,kur gribi....

15.janvāris, 16:07 Atbildēt
Tedis > edmunds.smelters

Vēl karnevālā par pipeli var nomaskēties,ko ne?

15.janvāris, 16:19 Atbildēt
Dzintis > tedis

varot zalupu uzvilkt galvā,tas ir vēl efektīvāk

15.janvāris, 18:35 Atbildēt

Problēma ir tā, ka šīs medicīniskās maskas un respiratori tagad ir ļoti sliktas kvalitātes, viņi ļoti ātri plūksnā, kairina elpceļus un rada ādas un lūpu iekaisumus. Man mājās ir medicīniskās maskas, ko darbā dalīja 2020. gada pavasarī. Un ir nesen izdalītas vai nopirktas. Vizuāli viņas ne ar ko neatšķiras, bet tagad apritē esošās ilgāk par dažām stundām lietot nav iespējams, pilns deguns, pilna mute ar sintētiskām plūksnām, kas dalās nost no šie brāķa izstrādājumiem, kuru kvalitāti, izcelsmi un atbilstību prasībām neviens nepārbauda.

Es maksimāli joprojām lietoju un lietošu auduma masku. Kur neļauj ar auduma masku, lieku auduma masku pie sejas, pāri tai skata pē medicīnisko. Vismaz auduma maska aiztur plūksnas, tās nenonāk elpceļos, nekairina ādu. Galu galā mēs pat nezinām, no kādiem plastmasas atkritumiem tās maskas ražo un ko mēs ieelpojam bronhos un plaušās.

15.janvāris, 14:50 Atbildēt

Man ir viena tumša auduma zīda maska. Kad uzvelku tai pāri medicīnisko vai FFP respiratoru, tās ir šausmas, kas parādās uz zīda maskas un būtu nonācis bronhos un tālāk arī plaušās, ja es vilktu pa tiešo medicīnisko vai FFP! FFP respiratori plūksnā pat vairāk kā zilbaltās medicīniskās maskas.

Līdz ar to es iesaku - nemetiet ārā auduma maskas, velciet tās un pāri tām tās sintētiskās plūksnājošās šausmas. Tā jūs pasargāsiet savus elpceļus no nezināma sastāva sintētiskām šķiedrām, kas elpošanas traktam pavisam noteikti par labu nenāk.

15.janvāris, 14:54 Atbildēt

es tā arī daru, pa virsu velku medicīnisko, apakšā auduma, ko mazgāju, medicīnisko velku atkārtoti, kamēr paliek nonēsāta. Netaisos naudu tērēt par maskām.

15.janvāris, 20:43 Atbildēt

idiotu bars,nākošās būs jāpērk armijas gāzmaskas

15.janvāris, 17:10 Atbildēt

Lasiju,ka būs jāpērk akvalangi un būs visiem jāelpo no gaisa balona.Balonus varēs nopirkt SIA Karotājs & Pļūtaks $

15.janvāris, 20:29 Atbildēt
Courtney Glove > dzintis

=)))))

15.janvāris, 23:00 Atbildēt

Lai Kariņš ar Pavļutu atmaksā manus nelietderīgos izdevumus par auduma sejas maskām. Atceros kā pēc viņu rīkojuma mani nelaida poliklīnikā un bija jānopērk zilā sejas maska.Tagad izrādās ka tā nebija derīga un nevienu nepasargāja. Bet prasība bija, bija arī izdevumi.

16.janvāris, 11:32 Atbildēt

RSU pētnieki, iesaku lietot tikai pašu šūtas auduma maskas.Es tikai tādas lietoju un rezultātā līdz šim nav izdevies saslimt ar kovidu.

15.janvāris, 17:39 Atbildēt

Tas nu gan ir stulbs paziņojums!

Kas notiek Latvijā!

15.janvāris, 20:54 Atbildēt

Bet kāpēc tik ilgi bija jāgaida šis atzinums? Vēl krietni ilgi pirms daktera Apiņa teikto par drāšu sētas spējām aizsargāt no mušām, es izteicu savus secinājumus(tas bija tūlīt pēc aicinājuma lietot auduma sejas maskas). Iesaku pārbaudi veikt smēķētājiem, ja izelpas dūmus var saskatīt elpojot caur masku, tad vīrusam visi vārti vaļā!

15.janvāris, 21:40 Atbildēt
DNR

Sist krustā kropli

15.janvāris, 23:13 Atbildēt

KAS TAD NOTIKĀS, KA RESPIRATORI JĀNĒSĀ BŪS, JA TAS SEN ZINĀMS, KA TĀ AIZSARGFUKCIJA AUGSTĀKA PAR MED.MASKĀM, ...TAS VISS IR VALSTS DOKUMENTOS RAKSTĪTS, UTT., TIKAI NEZ KAPĒC TAS NETIKA DARĪTS UN IEVIEST. LĪDZ AR TO VAR UZSKATĪT KA ATBILDĪGIE AR PROSTU MASKU IEVIEŠANU IR APDRAUDĒJUŠI SABIEDRĪBU INFICĒŠANAS RISKIEM .. KAD SODĪS

16.janvāris, 11:45 Atbildēt

mudaku masa......cik daudz saradās "pētnieku" un "ekspertu"

16.janvāris, 11:59 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:47

Jaunākās diskusijas