Latvijas iedzīvotāja neizpratnē par Covid‑19 sertifikātiem

tautaruna.lv 15.janvāris, 16:09
 
f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis
“Vai un cik ilgā laikā ir jāveic otra Covid-19 vakcīna, ja persona ir saņēmusi pirmo vakcīnu un pēc tās izslimojusi Covid-19?” jautā Līva, kura pēc pirmās vakcīnas sasirga ar Covid-19 un neizprot, kā rīkoties tālāk.
“Kādēļ, ja ir izslimots, tad ir jāsaņem tikai viena vakcīna, lai kurss būtu pabeigts, bet, ja situācija ir pretēja, tad neviens nevar normāli rast atbildi un vakcinācijas kurss neskaitās pabeigts?

Kur ir atšķirība? Cik ilgā laikā man ir vai nav jāsaņem vakcīna, lai, pirmkārt, tiktu apstiprināts “lielais” sertifikāts, jo šobrīd ir pārslimošanas sertifikāts, otrkārt, vai nebūs atkal jāsāk visa vakcinācija no sākuma?”

Sazinoties ar vairākiem dienestiem un personālijām, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa tomēr piekrita komentāram.

"Izslimota Covid-19 slimība nav iemesls neveikt personas vakcināciju, jo pierādījumi rāda, ka šīs personas nav pilnībā drošas un imūnas aizsardzībai pret kovida infekciju. Un īpaši tas ir tajos gadījumos, ja cilvēks ir inficējies jau pēc pirmās devas saņemšanas, jo starpposmā starp pirmās un otrās daļas saņemšanu pirmā deva pilnībā nenodrošina to imūno aizsardzību. Un tā saslimšana arī nenodrošina to pilnīgo aizsardzību. Līdz ar to otrā deva cilvēkam ir jāvakcinē, tiklīdz ir beigusies aktīvā slimošanas fāze un izolācija. Un tad viņš dodas saņemt savu otro devu, kas slimošanas laikā bija atlikta. Un tas arī nozīmē, ka sertifikāts darbosies pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. Ja viņš būtu slimojis un tad pēc tam saņēmis, tad viņš varētu saņemt tikai vienu vakcīnas devu. Bet, tā kā šī slimošana ir bijusi starp abām vakcīnām, tad tomēr ir jāsaņem arī tā otrā deva, lai skaitītos pilnībā vakcinējusies persona," skaidroja Zaiga Barvida, NVD Vakcinācijas procesa koordinācijas speciāliste.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 14

 
Anonīms
 

...un tas nekas,ka vakcīna pret omikronu nesargā?

15.janvāris, 16:14 Atbildēt

Un pret ko vinja sargaa?-ne pret ko!!!

15.janvāris, 20:42 Atbildēt
Dzintis > vitalij.nartish

ārstē plānprātību

16.janvāris, 9:22 Atbildēt
Saulceris > vitalij.nartish

Kā nu ne. Vakcinācija sargā patstāvīgu ienākumu plūsmu vakcīnu iepircējiem (otkat) tādiem kā Pavļiks un it īpaši miljardu plūsmu Big Pharma korporāciju akcionāriem un to īpašniekiem. Vakcīna nebija domāta lai tā sargātu tevi no Povidlas.

19.janvāris, 7:36 Atbildēt

UN ,KO LAI DARA JA 2 VAKCĪNAS SAŅEMTAS UN VIENALGA COVID 19 MIERU JAU 5X NELIKA ...

15.janvāris, 19:35 Atbildēt

Izslimota Covid-19 slimība nav iemesls neveikt personas vakcināciju, jo pierādījumi rāda, ka šīs personas nav pilnībā drošas un imūnas aizsardzībai pret kovida infekciju.

15.janvāris, 21:22 Atbildēt

Pasveicini Mārtiņu Rītiņu

16.janvāris, 9:23 Atbildēt

Laid tik iekšā nākamo devu,ko mīcies.

16.janvāris, 17:29 Atbildēt

Tā kā neesmu vakcinēts, tad man, paldies dievam, tādu kreņķu nav.

17.janvāris, 11:48 Atbildēt

Vot, vot! Es par to pašu. Dzīve jau tāpēc neapstājas.

17.janvāris, 21:02 Atbildēt

Kas tur ko nesaprast? Dzīvo bez seertifikāta un dzīve izdosies!

17.janvāris, 21:00 Atbildēt

pienāks diena un mediķiem tie jobanie sertifikāti būs jāēd

18.janvāris, 8:27 Atbildēt

Un , kur ir tie pierãdījumi? Kam Jūs ticat? Padomãjiet!

18.janvāris, 8:54 Atbildēt

Vai tie noteikumu izstràdàtàji maz sajèdz ko paśi raksta un runà?Man ir pàrliecìba ka nesajèdz neko .Visa šità ir àkstìšanàs,piedevàm dàrga àkstìśanàs.

19.janvāris, 13:41 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:46

Jaunākās diskusijas