Kādu profesiju pārstāvji dzīvo visilgāk?

tautaruna.lv 27.septembris, 7:00
 
PantherMedia/Scanpix/LETA
Katru cilvēku interesē jautājums: kā nodzīvot pēc iespējas ilgāk. Protams, visi zina vienkāršās patiesībaas par veselīgu dzīvesveidu, fiziskām aktiviātēm, zemāku stresa līmeni. Tomēr esot kāda likumsakarība: dažu profesiju pārstāvji dzīvo ilgāk nekā citi, vēsta 5-tv.ru, atsucoties uz Krievijā veiktu pētījumu.

Zinātnieki, Nobela prēmijas laureāti un akadēmiķi

Šo profesiju gadījumā svarīga loma nav darbības veidam, bet gan aiciājumam. Katrs sestais Nobela prēmijas laureāts nodzīvo vairāk nekā 90 gadus. No akadēmiskās vides pārstāvjiem katrs 13 spersoli devītajā desmitgadē.

Visilgāk dzīvo zinātnieki, kuru zinātniskais darbs ir saistīts ar ekonomiku.

Radošo profesiju pārstāvji

Cilvēki, kas saistīti ar intelektuālām vai radošām darbībām, ir arī ilgdzīvotāji. Tā, piemēram, 14 no 32 arfistiem ir 90 gadu veci, un vēl divi no viņiem ir nodzīvojuši vairāk nekā vienu gadsimtu. Starp diriģentēm katra trešā svin savu 90. dzimšanas dienu, tāpat kā katra piektā vijolniece un čelliste.

Mūsu pētījums liek secināt, ka augsts intelekts un izglītība veicina dzīves ilguma palielināšanos. Cilvēki ar augstāku IQ ievēro veselīgāku dzīvesveidu. Cilvēku ar augstu izglītības līmeni mirstības līmenis ir 4 reizes zemāks nekā tiem, kuriem ir vāja izglītība. Viņu bioloģiskais vecums arī ir mazāks nekā vienaudžiem, kuri nav ieguvuši tādu pašu izglītību. Viņu smadzenes darbojas labāk, jo bez slodzes tās noveco ātrāk," skaidroja Nacionālā medicīnisko pētījumu centra onkoloģijas nodaļas vadītājs Sanktpēterburgā Vladimirs Aņisimovs.

Spiegi

Šis punkts var pārsteigt daudzus - kā tik bīstamas profesijas pārstāvji var būt ilgdz;ivotāji? Tomēr statistika liecina, ka spiegi var viegli pārvarēt simts gadu slieksni.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Kas vakcinēsies, tas būs līdzvērtīgs, zinātniekiem, arfistiem un spiegiem.

27.septembris, 8:06 Atbildēt

Kur mans draugs Beerdrinkers

27.septembris, 9:11 Atbildēt

Ir zinātniski pierādīts, ka telomēra ķēdes garums nosaka atlikušo dzīves ilgumu cilvēkam. Apiterapija ir viens no veidiem kā nodrošināt garāku telomēra ķēdes garumu. Zinātniskajās publikācijās par šo var pameklēt informācijas. Un kas ir vistuvāk apiterapijai? Biškopji. Un neticu, ka kādam zinātniekam vai aktierim ir mazāks stresa līmenis kā biškopjim :) Runājot par māksliniekiem tur ir ļoti liels atkarību un stresa līmenis un daudzi mirst jauni. Svarīgākais būtu noteikt vidējo dzīves ilgumu.

27.septembris, 9:53 Atbildēt

Nelieto nepareizo VODKU, izmanto tikai mazās glāzītes, bet vislabāk- mēģini ārstēties,runā, ka Strenčos esot brīvas vietas!

27.septembris, 21:40 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:50

Jaunākās diskusijas