Dumpis atklāj, kam trešā Covid-19 pote būtu visliederīgākā

tautaruna.lv 27.septembris, 14:30
 
Lauris Aizupietis/F64
Sabiedrībā daudz un dikti tiek diskutēts par trešās Covid-19 potes nepieciešamību. Savu viedokli paudis arī infektologs Uga Dumpis.
Dumpis uzskata, ka tieši seniori ir tā sabiedrības grupa, kur papildus deva varētu būt vislietderīgākā.

"Slaids no ACIP konferences par Pfizer/Biontech papildus devas indikācijām, kas lieliski ilustrē atšķirību starp primāro vakcināciju un papildus devu ietekmi visās vecuma grupās. Skaidri iezīmējās seniori kā grupa, kur papildus deva varētu būt vislietderīgākā," pauž Dumpis.

Tikmēr, kā ziņots 7.septembrī valdība nolēma vakcīnas pret Covid-19 papildu devu sākt potēt pacientiem ar ļoti novājinātu veselību jeb imūnsupresijas pacientiem.

Imunizācijas valsts padome (IVP) rekomendē papildu vakcīnas devu pagaidām potēt tikai personām ar ļoti novājinātu veselību, proti, personām, kas pielīdzināmas slimības vai terapijas izraisītas augstas imūnsupresijas pacientiem. Savukārt valdības politiķu vidū ir viedoklis, ka papildu potes būtu jāņem saņemt jebkuram iedzīvotājam, kas vēlas nostiprināt savu imunitāti pret Covid-19, attiecīgi par šo jautājumu Ministru kabinetā izcēlās garas diskusijas.

Saskaņā ar Eiropas slimību kontroles centra pausto, šobrīd nav zinātnisku pierādījumu, ka pēc pabeigtas standarta vakcinācijas mazinātos vakcīnu efektivitāte un būtu nepieciešamība pēc papildu balstvakcinācijas. Savukārt cilvēkiem ar veselības stāvokļiem, kad ir samazināta organisma imūnās sistēmas funkcionēšana, ir pamats saņemt papildu balstvakcinācijas devu, lai nostiprinātu standarta vakcinācijas efektivitāti, piemēram, cilvēki pēc orgānu transplantācijas.

Arī Eiropas Zāļu aģentūra ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka šobrīd nav pamata nekavējoties sākt papildu devu vakcinēšanu pilnībā vakcinētām personām. Kā liecina pieejamie dati visas Eiropas Savienības reģistrētās vakcīnas nodrošina pietiekamu aizsardzību pret smagiem saslimšanas gadījumiem ar Covid-19 un nāves gadījumiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 6

 
Anonīms
 
Dzēsts lietotājs

Es domāju,ka ne senioriem,bet pašam Dumpim tā ir jāiegrūž.Un to jādara publiski.

27.septembris, 16:28 Atbildēt

Un to, lai publiski izpilda Mārcis.

27.septembris, 19:36 Atbildēt
Marcis > jelena.sergejeva

Tu debila neta mauka un jau sen esmu vakcinejiem ar Modernas vakcinu,

28.septembris, 12:10 Atbildēt

Ja novājināts organisms, tad 3.vakcīna to novājinās vēl vairāk, un visas šīs pasaules problēmas beigsies.

28.septembris, 9:31 Atbildēt

tu jau ar esi seniors dumpi,ta ka ludzu 3 poti sev un tulit.

28.septembris, 20:51 Atbildēt

Tiek veikts eksperiments nolūkā noskaidrot, cik gēnu terapijas seansu vēl ir savienojami ar dzīvību.

29.septembris, 9:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:27

Jaunākās diskusijas