Izstrādā jaunas Covid-19 vakcīnas - pulvera veidā

tautaruna.lv 15.augusts 2021, 14:43
 
Ilustratīvs attēls / ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA
Zviedrijas zinātnieki strādā, lai radītu pavisam jauna veida vakcīnu pret Covid-19. Ierastās injekcijas vietā, iespējams, pret koronavīrusu varēs sevi pasargāt ar inhalatora palīdzību, vēsta BBC.

Jaunais preparāts tiek izstrādāts uzņēmuma "Iconovo", kas ražo inhalatorus astmas slimniekiem, laboratorijā "Medicon Village", kur ķīmiķa Injemo Andersona komanda radījusi plānu un nelielu plastmasas inhalatoru ar domu atvieglot cilvēkiem vakcinēšanās procesu, jo to varētu darīt arī mājās.

Kā saka "Iconovo" vadītājs Johans Vaborgs, tas ir lēts un ērts: “Jūs atverat šo mazītiņo plastmasas joslu un inhalators ir gatavs darbam. Atliek to pacelt pie mutes, dziļi izelpot, iešpricēt un ieelpot.”

Jāpiebilst, ka "Iconovo" sadarbojas ar uzņēmumu ISR no Stokholmas, kas izstrādā vakcīnu pret kovidu sausa pulvera veidā.

iconovo.se

Tajā pašā laikā uzņēmums "Ziccum" izstrādā tehnoloģiju, kā pārvērst pulverī šķidrās vakcīnas tā, lai tās nezaudētu savu efektivitāti. Paredzēts, ka pirms injekcijas pulveri atliks atšķaidīt destilētā ūdenī.

"Ziccum" vadītājs Jorans Konradsons norāda, ka tāda veida vakcīnu būs iespējams pārvērst tabletēs vai deguna aerosolā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:52

Jaunākās diskusijas