FOTO: latviešu brīvprātīgie Ukrainā parāda, ko sagūstījuši

tautaruna.lv 4.novembris 2022, 1:30
 
Ekrānšāviņš no twitter
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā par tās brīvību cīnās ne vien ukraiņu karavīri, bet arī brīvprātīgie no ārvalstīm, kuri papildinājuši aizstāvju rindas. Tur sastopami arī drosminieki no Latvijas, kuri šonedēļ mikroblogošanas vietnē twitter publicējuši foto ar sagūstītu karavīru.

"Letiņi sagrābuši orku!" tā pie attēla, kurā redzams kāds sagūstītais, mikroblogošanas vietnē twitter raksta Latviešu vienības Ukrainā pārstāvji. Komentāros citi twitter lietotāji jautājuši, ko iesāks tālāk.

Jau vēstīts, ka saistībā ar Krievijas Federācijas uzbrukumu Ukrainai, Latvijas Republikas Saeima 28. februārī pieņēma grozījumus Nacionālās drošības likumā, ļaujot Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos, liecina informācija Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Likuma grozījumi stāsies spēkā no 1. marta. Brīvprātīgajiem, kuri vēlas stāties Ukrainas bruņoto spēku jaundibinātajā Starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā, jāvēršas Ukrainas vēstniecībā Latvijā. Sīkāka informācija būs pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Pēc apstiprinājuma saņemšanas no vēstniecības brīvprātīgajam jāziņo Nacionālo bruņoto spēku Mobilizācijas pārvaldei, rakstot fiziski vai elektroniski parakstītu vēstuli (adrese: Krustabaznīcas iela 9, Rīga, LV-1006; elektroniskā pasta adrese: rpus@mil.lv), norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, dienesta veidu un dienesta valsti. Sīkāka informācija būs pieejama Ukrainas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Vienlaikus Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, pirms iesaistīšanās aktīvā karadarbībā Ukrainā, aicina pilsoņus ļoti nopietni izvērtēt savas militārās zināšanas un iemaņas, kuras miera apstākļos ir iespējams iegūt, uzsākot dienestu Latvijas bruņotajos spēkos.

Nacionālie bruņotie spēki norāda, ka profesionālā dienesta karavīriem un zemessargiem, kuriem ir spēkā līgums par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, dalība citas valsts bruņotā konfliktā nav atļauta. Aizsardzības ministrija aicina visus Latvijas pilsoņus izrādīt savu patriotismu un stāties Zemessardzē, vai iziet brīvprātīgo rezervistu apmācību. Savukārt dienestā jau esošie karavīri un zemessargi ir tie, kuri var nodrošināt augstvērtīgu jaunpienākušo apmācību un integrēšanos savās vienībās!

Aizsardzības ministrija ir regulārā saziņā ar Ukrainas Aizsardzības ministriju un bruņotajiem spēkiem. Ukrainas amatpersonas norāda, ka partnervalsts karavīriem un civiliedzīvotājiem galvenokārt nepieciešamas nodrošinājuma piegādes ar kaujas ekipējumu, munīciju, degvielu, medicīnas ierīcēm un medikamentiem. Aizsardzības resors, sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kopš 24. februāra nepārtraukti strādā, lai īstenotu Ukrainas iedzīvotājiem nepieciešamās piegādes.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Nezi kuram savējam tā ģīmi aiztaisijuši,lai nebūtu pazīstams.Ka tik nav Jēkabmiesta kapu vandāls.

28.oktobris 2022, 15:04 Atbildēt

Latvijas jaunieši var militāro dienestu iziet Ukrainā. Tur labāk maksā, labāks nodrošinājums un pēc tam labas iespējas dienēt jebkurā leģionā ar pieklājīgu atalgojumu. Latvijas aizsardzības ministrija saviem karavīriem neko nemaksā pēc dienesta nav nekādas sociālās garantijas un smieklīga pensija, kas robežojas ar garantēto iztikas minimumu. Tā tas notika ar tiem Latvijas patriotiem, kas dienestā iestājās Latvijas armijā 1992 gadā. Pēc dienesta jums valsts uzšļaus, ka paši vainīgi, ka izvēlejāties doties dienēt armijā, robežsardzē un policijā......

4.novembris 2022, 2:06 Atbildēt

Nevar saprast kāpēc, ja es vēlos palīdzēt Ukrainai, man atkal jāiziet kaut kādas pārbaudes LV. Kāpēc tiesāties nevar tur doties kāpēc vispār kāds grib lemt un noteikt citu vietā. Turklāt šie lēmēji nekad nedosies karot, bet drīzāk pārmetīs kažoku.

18.janvāris, 19:36 Atbildēt

Vairāk jau līzinās pec pasaku stāstīšanas nu vai mēģinājuma palielīties. Pēc izskata nu galīgi garām.

18.janvāris, 23:02 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:07

Jaunākās diskusijas