Uģis Kuģis dalās ar vērtīgām atziņām par bērnu audzināšanu

tautaruna.lv 16.jūnijs, 19:02
 
Ekrānšāviņš no STV
Latvijā zināmākais krišnaīts un vēdiskais filosofs Uģis Kuģis facebook dalījies ar vērtīgām atziņām par bērnu audzināšanu.
"Ja jums kāds aizrāda, ka bērna nēsāšana uz rokām, barošana ar krūti vai gulēšana ar to kopā var sabojāt bērnu, tad nolasiet viņiem šo lielisko citātu no K. Gonsalesa grāmatas “Dāvana uz visu dzīvi." mudina Uģis Kuģis.
“… Nav iespējams izlutināt bērnu, sabojāt viņu, veltot viņam pārāk daudz laika. Sabojā bērnus pavisam citādāk. Viņus sabojā, kad viņus sit, tos aizvaino, apsmej un ignorē viņu raudāšanu. Neviens nav nonācis cietumā vai psihiatriskajā slimnīcā tāpēc, ka vecāki viņu bērnībā ir turējuši pārmērīgi daudz rokās, pārāk daudz viņam dziedājuši vai gulējuši kopā ar viņiem vienā gultā. Bet nonāk cietumā vai psihiatriskā slimnīcā vairums tāpēc, ka vecāki bērna dzīvē nav piedalījušies vai arī pametuši, lai aug pats. Neskatoties uz to, mūsu sabiedrībā joprojām daudzi uzskata, ka mazu bērnu var izlutināt. Pacentieties, lūdzu, atcerēties vai salīdzināt, cik cilvēki jums ir devuši norādījumus kopš esat stāvoklī, ka vajag padomāt par rozetes drošību, aizlēgt visus skapīšus, ierīkot mājās drošību utt? Bet cik daudzi brīdinājuši vai teikuši pēc bērna piedzimšanas, ka nevajag pārāk daudz turēt bērnu rokās, un lai pat nedomājiet likt viņu kopējā gultā citādi pieradīs?“
"Mēs saviem bērniem atstājam mantojumā tikai divas lietas - saknes un spārnus, tāpēc neatņemiet bērniem bērnību un sev šo sajūtu būt par vecākiem," uzsver Uģis Kuģis.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Pārmaiņas pēc kaut kas, kam var piekrist :)

16.jūnijs, 20:20 Atbildēt

Uģis ir malacis1

16.jūnijs, 20:40 Atbildēt

Uģi, piespèlē savu sievu

16.jūnijs, 20:57 Atbildēt

Uģis Kuģis sniedz laimīgas laulības padomus arī Kašerpārim...

17.jūnijs, 1:42 Atbildēt

:DDD

17.jūnijs, 14:38 Atbildēt
Mia

Taatad par rozetes droshiibu padomaat nevajag un skapiishus aizsleegt arii nevajag, lai, kameer maate aiziet uz poda, piemeeram, siikais sitas nost ar elektriibu vai ko sev uzgaazh uz galvas. Ar nez cik beerniem shis muldonja pats ir pavadiijis 24/7, kad beerni jau saakushi staigaat. Un, ja beerninjsh grib guleet pie vecaakiem liidz padsmit gadiem, lai gulj, ja grib pupu liidz 1.klasei, tad dodam. Ja siikais riiko traadiriidi veikalaa vai rotalju laukumaa, ljaujam, uz pilnu klapi, lai sit, lauzh, demolee. Jo beernu tak izlutinaat nevar. Stulbais zaabaks, bet redz, populaars, padumji sievishkjiishi klausaas papleestu mutiiti.

17.jūnijs, 9:36 Atbildēt

Nu gan jaunumu pateica.

17.jūnijs, 9:42 Atbildēt

pa lielam sadalu viedokli. ar (p)iebildi, ka nedrīkst pieļaut, ka bērnā nostiprinās pārliecība, ka viņš pats galvenais visā plašajā Pasaulē!

17.jūnijs, 11:02 Atbildēt

Atvainojiet, kādus ieteikumus var izteikt un kādu piemēru var rādīt persona, kuram pašam ğimenē daudzas lietas ir ačgānas? Nekad pat neieklausos cilvēkos, kuri nav cienījami un kuriem nav vēlmes līdzināties, vai šajā gadījumā, priecājos, ka manā ğimenē nav šādi tipi :-D

17.jūnijs, 22:06 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:58

Jaunākās diskusijas