Latviešu aktrise, kurai naudu vāca visa Latvija, komentē situāciju

tautaruna.lv 25.aprīlis, 1:00
 
Dmitrijs Suļžics /MN
Portālā "ziedot.lv" 10. aprīlī tika publicēts palīdzības lūgums Rīgas Jaunā teātra aktrisei Elvitai Ragovskai. Ar palīdzības lūgumu sociālajos tīklos dalījās arī daudzi aktieri. Rezultātā nepilnās 12 stundās tika saziedota visa nepieciešamā naudas summa.

Ieraksts ziedot.lv.

Elvita ir jauna, skaista un talantīga sieviete. Viņa dejojusi tautas dejas, vienmēr daudz lasījusi grāmatas, un viņu interesējusi kultūra. Skolas laikā Elvita strādājusi par biļešu kontrolieri teātrī, un tā radās ideja kļūt par aktrisi. Elvitai izdevās iestāties Latvijas Kultūras akadēmijā, un šobrīd viņa ir Jaunā Rīgas teātra aktrise! Taču jau vairāk nekā pusgadu viņa nespēj strādāt pēc pārciestas smagas saslimšanas.

Pirms pusgada esot Vācijā, jauno sievieti piemeklēja augsta temperatūra, kā rezultātā attīstījās infekcija, kas skāra sirdi. Elvita kritiskā stāvoklī nonāca slimnīcā, kur vairākus mēnešus ārsti cīnījās par viņas dzīvību. Sirdsdarbības uzturēšanai viņai tika ievietota palīgierīce. Šobrīd Elvita ir atgriezusies Latvijā un pamazām atveseļojas. Tomēr sekas ir palikušas, komplikāciju dēļ viņai nācās amputēt daļu pēdas. Lai varētu staigāt, Elvitai ir valsts apmaksāta pēdas protēze, taču tā ir liela un neveikla, nav iespējams nēsāt normāla izmēra apavus un brīvi kustēties. Elvitai rekomendēta stabila un ērta silikona protēze, kuru var lietot ar normāliem ikdienas apaviem. Protēze maksā 4200 eiro, un tā izgatavojama pēc individuāla pasūtījuma Slovēnijā. Šādu līdzekļu Elvitai nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. Papildus nepieciešami ceļa un uzturēšanās izdevumi Elvitai un pavadonim līdz 1000 apmērā. Viņa lūdz palīdzību arī rehabilitācijai pie osteopāta (10 reizes - 700 eiro), speciālos plāksterus un fiksatorus, kas izmaksā līdz 1000 eiro. Kopējie atveseļošanās izdevumi nav precīzi paredzami un var mainīties. Elvita būs pateicīga ikvienam par sniegto palīdzību, cer drīzāk atveseļoties un atgriezties uz teātra skatuves.

Jāpiebilst, ka tagad aktrises veselībai jau saziedoti vairāk nekā 20 00 eiro.

Pati Elvita raksta, ka nespēj noticēt lielajam ziedotāju atbalstam.

"Nespēju noticēt jūsu lielajam atbalstam! Esmu saviļņota un no sirds pateicīga," raksta aktrise sociālajos tīklos.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas