Dumpis komentē vakcīnu iedarbību uz Covid-19 paveidiem

tautaruna.lv 8.aprīlis, 10:30
 
Kaspars Krafts/F64
Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter, atbildot uz komentāriem, skaidro vakcīnu iedarbību uz Covid-19 DĀR un Lielbritānijas paveidiem.

Dumpis norāda, ka "visām vakcīnām vairāk vai mazāk ir problēmas" ar DĀR variantu.

Viņš norāda, ka "AstraZeneca" vakcīnas pētījumā, "kurā tika konstatēts 10% vakcīnas efektivitāte pret DĀR varianta izraisītu slimību, gadījumu grupā neviens pacients netika stacionēts vai miris".

"Tā kā vakcīna joprojām pildīja savu galveno uzdevumu," uzsver infektologs.

Tāpat viņš norāda, ka šajā brīdī "mūs ļoti uztrauc nevis DĀR variants, bet gan B.1.1.7, kurš jau ir konstatēts pāri 70% no visiem izolātiem".

"Pret to visas vakcīnas darbojas labi. Latvija ir rezervējusi pietiekami daudz vakcīnas, ja arī visiem būs nepieciešama revakcinācija," akcentē Dumpis.

Jau vēstīts, ka Dumpis mikroblogošanas vietnē "Twitter" neslēpa sašutumu - viņam grūti lasīt, ka cilvēki Latvijā atsakās no "AstraZeneca" vakcīnas.

"Grūti lasīt ziņas, ka cilvēki no riska grupām atsakās no AZ vakcīnām ļoti reto blakņu iespējamības dēļ. Latvijas slimnīcās šodien atrodas 745 Covid-19 pacienti, no kuriem 87 kritiskā stāvoklī. Tā nav ikdienišķa situācija. Bez plašas vakcinācijas atgriezties normālā dzīvē nespēsim," rakstīja Dumpis.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Neviens nevar gada laikā izstrādāt vakcīnu kas būtu bez problēmām.Vajadzīgs ilgs laiks un pētījumi.

8.aprīlis, 20:45 Atbildēt

Varbūt gribi teikt, ka gripas, difterijas, ērču encefalīta u/c, kas ir gadiem pētītas, nav blakņu, problēmu?! Protams, ka ir! Pēc tavām domām - tagad COVID-19 vakcīna jāpēta, jāizstrādā gadus desmit, cilvēkiem pateikt,sorry, pagaidiet ar vakcīnām, būs varbūt pēc gadiem desmit. Pa to laiku paslimojiet, mirstiet,kam lemts. Pēc gadiem desmit tad varbūt arī vairs nekāda vakcīna nebūs vajadzīga. Visi būs apmiruši. Lai arī pašlaik izstrādātās vakcīnas varbūt nav ideālas (neviena vakcīna nav ideāla), bet zināmu aizsardzību, kaut uz laiku, tomēr dod. Protams, kuram paniskas bailes, lai nevakcinējas. Tikai pēc tam, kad saslims ar COVID-19, lūdzu slimojiet un mirstiet vientulībā. Nemeklējiet mediķu palīdzību, jo jūs tak neticiet nekam. Ne vakcīnām, ne vispār , ka tāds COVID-19 eksistē. Lai jau jums tā tad būtu parasta gripa.

8.aprīlis, 21:36 Atbildēt
dzintars > normunds.gr.slis

Es slimoju ar gripu pirms 10 gadiem.Simptomi un slimības gaita 100% kā kovidam.Bezspēks totāls,trūkst elpas ,logus vēru vaļā visu laiku,lauza kaulus,izzuda garšas un smaržas sajūtas,ķiploku varēju ēst kā ābolu un neko nejutu.Šito kovida lohotronu mēģini borēt kādam citam ,bet ne man. Katru gadu pēc oficiāliem datiem tikai ES mirst līdz 75 000 cilvēku no gripas.Tagad gipa ir izzudusi un piem .Krievijā sastāda tikai 2% gripas slimnieku no ikgadējā gripas slimnieku skaita. Pilnībā izzuda plaušu karsoņi,gripa,infekcijas slimības,plaušu pleitīti un c,bet uzradās Kovids.Šitās pasakas dakterīt borē citiem muļķiem.Encifalitam un c slimībām vakcīnas izstrādāja 10-15 gados nevis 3 mēnešos.

10.aprīlis, 14:40 Atbildēt

cien.Dumpi! kāoēc publiski nav pieejami apkopoti dati par vakcinētajiem ar astra zenica un vienlaicīgi covid pozitīvām analīzēm pēc vakcīnas saņemšanas, nav arī pieejams ticams, klīniski pamatots izskaidrojums. tāpat nav pieejami epidemioloģiski svarīgi dati par šo personu saslimšanas smagumu kopumā. vai Jums tas liekas mazsvarīgi? kāpēc cien Perevoščikovs apgalvo bez statistikas datu publiskošanas, ka mājsaimniecības un skolas ir galvenais ar covid inficēšanās iemesls? kur gan mājsaimniecības savā iekšienē var inficēties? ja pašas neizplata problēmu ar vīrusu inficēties pēc vakcinācijas, tad tas var notikt vienīgi no ārpuses- loģisks secinājums.tad kā ir patiesībā?

8.aprīlis, 22:03 Atbildēt

Tādēl, ka no vakcīnas mirst daudzi. It sevišķi pansionātos. Bet, cik zinu, mirušie tiek pierakstīti covidslimniekiem. Tādēļ, pateicoties šim arī mērglim, faktiski, manuprāt, tautas slepkavam, dati netiek publicēti. Manuprāt, arī izmainīti. Pilns Facebooks ar šiem rakstiem.

9.aprīlis, 12:00 Atbildēt

kovids ir mediķiem kā pārpilnības rags,visu nolaidību ko izdara paši var uz kovidu novelt .Taisa operāciju,nomirst ,ui viņam tak bij bezsimptomu kovids,plašās caurumi un jūra vēl visādu muķību

10.aprīlis, 14:29 Atbildēt

ko var pierādīt ,gvelž muļķības,1 gads kopš sērga uzradās,pēc pāris mēnešiem jau vakcinē,visādi testi gatavi un visi jau gudri.Tādā termiņā tikai govs stāvot pļavā paspēj labi izčurāties.

10.aprīlis, 14:32 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:40

Jaunākās diskusijas