Brīdina par dīvainu tievēšanas līdzekli, ko pārdod Latvijā

tautaruna.lv 8.aprīlis, 14:30
 
Kristaps Kuhaļskis/F64
Lietuvā reģistrēta firma, reklamējoties kā Austrumu filozofijas un tradīciju pārzinātāji, internetā tirgo inhalatorus, vitamīnu plāksterus un citus produktus, kuru lietošana, kā apgalvo tirgotājs, ne vien palīdzot gādāt par labu veselību un mundru garu, bet arī mazinot apetīti un pat rosinot sāta sajūtu, tādējādi ļaujot izvairīties no pārtikas patērēšanas, kas sekmējot tievēšanu, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Cilvēku, kurš ziņoja par interneta vietnē “Asun.lv” tirgotajiem produktiem, mulsina apgalvotais, ka, ieelpojot, piemēram, inhalatora saturu ar greipfrūta garšu, varot izvairīties no pārtikas patēriņa, bet justies paēdis. Ieelpotais inhalatora saturs nodrošinot sāta sajūtu, un, tā kā kalorijas no pārtikas netiek uzņemtas, kaloriju deficīta apstākļos cilvēks varot pat notievēt.

Uzdodoties par potenciālu pircēju, “Bez Tabu” žurnālists sazinājās ar tirgotāja pārstāvi, kura telefonsarunā par produktu stāstīja šādi:

"Palīdz zaudēt svaru. Es uzskatu, ka tas palīdz aizstāt ēšanu uz ilgu laiku, bet tas neaizstāj ēdienu. Inhalējot, tas uz laiku palīdz aizmirst, ka gribi ēst. Tas nekaitē organismam."

Ar Lietuvas firmas produktu klāstu internetā iepazinās arī uztura speciāliste Baiba Iskrova. Viņa pauda viedokli, ka šie inhalatori ir kārtējie “brīnumlīdzekļi”, kuriem tirgotājs piedēvē neeksistējošas īpašības.

"Absurds, pirmkārt, slēpjas tajā, ko viņi saka par produktu un tā sastāvu. Par konkrēto produktu [inhalatoru ar greipfrūta garšu - red.] tiek runāts par vielu triptofānu, kas it kā esot tajā produktā. Saka, ka to uzņemsim ieelpojot, pēc tam triptofāns dos signālu smadzenēm un veicinās seratonīna sintēzi. Tomēr, ieskatoties sastāvā, triptofāns vispār neparādās. Ir ēteriskās eļļas. Tam, ko saka par produktu, nevar ticēt, jo sacītajā nav vienprātības. Runājot par ēteriskajām eļļām, ne visas tās lietojamas perorāli, ne visas tās vajadzētu inhalēt, ieelpot. Runājot par produktiem, ko tur tirgo ar vitamīnu saturu, arī pievērsu uzmanību sastāvam. Tajā nekas nav minēts par devām, nekas cits. Nekas nav labāks par veselīgu un sabalansētu uzturu. Šie produkti, manuprāt, ir apmāns, mārketinga triks, lai cilvēku uzķertos, pirktu, lai būtu peļņa. Brīnumi nenotiek! Pirms uzsākt lietot jebko šādu jākonsultējas ar savu ārstējoši ārstu, speciālistu, kurš ir kompetents šajā jomā," viņa pauda.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Laikam būs jāpamēģina...

8.aprīlis, 15:31 Atbildēt

Tu jau nezini, kas īsti paliks tievāks, vai viss rumpis vai tikai atsevišķi fragmenti.

8.aprīlis, 17:28 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:55

Jaunākās diskusijas