Pētījuma ietvaros 14 pacienti desmit dienas iekšķīgi lietoja 200 mg hidroksihlorhinokrāta sulfāta trīs reizes dienā. Seši no tiem papildus saņēma papildus devu, lietojot 500 mg azitromicīna dienā, bet pēc tam četras dienas 250 mg. Nevienam no sešiem cilvēkiem pētījuma laikā netika konstatētas blakusparādību attiecībā uz sirdsdarbību.
Jau piektajā dienā šiem pacientiem koronavīrusa testi bija negatīvi. Šāds rezultāts tika apstiprināts, veicot abalīzes arī nākamajās dienās. Tas nozīmē, ka visi Covid-19 pacienti testa grupā tika pilnībā izārstēti piecu dienu laikā.
Interesanti ir arī tas, ka viena paciente, kura kā medikamentu saņēma tikai hidroksihlorhinīnu, bet viņai veiktās analīzes joprojām uzrādīja vīrusa klātbūtni, astotajā pētījuma dienā sāka lietot azitromicīnu, un devītajā dienā viņas vīrusa testi jau bija negatīvi.
Jāpiebilst, ka hidroksihlorokvīns ir medikaments, ko plaši izmanto, lai ārstētu sarkano vilkēdi, artrītu un malāriju.
Komentē 5
Krievijas galvenais pulmonologs, akadēmiķis Cucalins to jau oaziņoja pirms trijām nedèļām toutube
Ļoti cerīga ziņa,gan jau pasaules zinātnieki atradīs zāles pret šo vīrusu.Var novēlēt tikai,lai viņiem patiesi veicās.
Tad jau vajag izmantot un izmēģināt visu varbūt paveicas
Ļoti cerīga informācija, bet tikai ar vienu piebildi - ja tā tiešām atbilst patiesībai, tad gribētos dzirdēt mūsu medicīnas pārstāvju, farmacijas specialistu viedokli. Vai mums ir pieejamas šādas zāles? Vai varam pielietot kādam saslimušajam šeit Latvijā, ja viņš brīvprātīgi tam piekrit?
Hidroksihlorohīns, hidroksihlorhinokrāts, hidroksihlorhinīns, hidroksihlorokvīns - šķiet, ka iet runa par vienu un to pašu preparātu, bet, vai tie būtu domāti kā sinonīmi, vai rakstītāja "radošā pieeja" ?