Cilvēki pārsteigti: kāpēc Levits sociālās distancēšanās laikā sarokojas ar mediķiem?

tautaruna.lv 25.mar
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency
Trešdien Valsts prezidents Egils Levits mikroblogošanas vietnē twitter publicējis pateicības vārdus Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Tiesa, acīgākie sociālo tīklu lietotāji pamanījuši ko mulsinošu publicētajā attēlā.
Kā zināms, kopš 12.marta, kad izdots rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā jāievēro virksne ierobežojumu, piemēram, sociālā distancēšanās, kas nozīmē, ka jārūpējas ne vien par 2 metru atstatumu starp cilvēkiem, bet arī jāizvairās no rokasspiedieniem. Šī iemesla dēļ vairāki mikroblogošanas vietnes twitter lietotāji pamatoti jautājuši, kāpēc pie ieraksta, kuru Valsts prezidents veltījis mediķiem, viņš redzams sarokojoties ar NMPD darbiniekiem.

Atbilde gan ir pavisam vienkārša. Proti, publicētais attēls uzņemts nevis nesen, bet gan 18.novembrī, kad šādi norādījumi vēl Latvijā nebija ieviesti.

Ekrānšāviņš NO TWITTER

Atgādinām, ka koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā noteikti vairāki ierobežojumi. Noteikts, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros darbosies tikai pārtikas veikali, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.

Lai aizsargātu Latvijas iedzīvotājus no iespējamas saslimšanas ar Covid-19, tiks ierobežota atsevišķu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Tiks saglabāti tie pakalpojumi, kuri ir dzīvību glābjoši un kuri nodrošina terapijas nepārtrauktību.

Mediķi turpmāk nevarēs sniegt veselības aprūpes pakalpojumus vairākās ārstniecības iestādēs. Šādas rīcības mērķis ir maksimāli samazināt riskus, ka inficēta ārstniecības persona darba pienākumu sniegšanas ietvaros nokļūst citā ārstniecības iestādē, apdraudot pacientus un citus mediķus. Citu valstu pieredze rāda, ka ārstniecības personas ir Covid-19 augsta riska grupā tiešo kontaktu ar slimniekiem dēļ, savukārt no inficētas ārstniecības personas var inficēties gan kolēģi, gan slimnīcu pacienti, kuriem Covid-19 var noritēt smagā formā.

Ir pārtraukta sporta klubu darbība un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību process - treniņu, sacensību un mēģinājumu norise, kā arī sporta norises slēgtās telpās.

Savukārt tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai būs jāsaglabā informācija par klienta vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Veselības ministrija sadarbībā ar attiecīgās jomas pārstāvjiem apstiprinās pasākumus minēto pakalpojumu sniedzēju sociālās distancēšanās nodrošināšanai.

Satiksmes ministrija līdz darba nedēļas beigām izstrādās ierobežojošus pasākumus, lai samazinātu personu skaitu sabiedriskajā transportā, vienlaikus nodrošinot gan sociālo distancēšanos, gan iespēju iedzīvotajiem nokļūt darbā.

Lai Valsts policija varētu efektīvāk kontrolēt pārkāpumus, kas saistīti ar obligātu pašizolāciju, turpmāk Valsts robežsardze nodos informāciju par repatriantu aizpildītajiem apliecinājumiem Valsts policijai.

Uzņēmumiem turpmāk vispirms būs jānodrošina pārtikas, zāļu un pirmās nepieciešamības preču piegādes, kā arī minēto preču ražošanai nepieciešamo izejvielu piegāde vietējā tirgus vajadzībām.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:21

Jaunākās diskusijas