"Ārstu prognozes bija ļoti neiepriecinošas"; aicina palīdzēt 12 gadus vecajai Rūtai

tautaruna.lv 7.februāris, 15:42
 
Pixabay
Rūtai ir 12 gadi un viņa ir zinātkāra un mērķtiecīga pusaudze, kurai ir tādas pašas intereses un aizraušanās, kā jebkurai viņas vecuma meitenei. Rūta mācās Rīgas katoļu ģimnāzijā, 5. klasē, prot angļu valodu, apgūst spāņu valodu un spēlē ratiņkrēsla tenisu. Rūtai ir īpašs stāsts, jo meitenīte piedzima priekšlaicīgi un dzemdību rezultātā viņai izveidojās smadzeņu bojājums. Ārstu prognozes bija ļoti neiepriecinošas, taču, vecākiem un speciālistiem ieguldot smagu darbu un lūgšanas, Rūta šobrīd var staigāt ar pieturēšanos, stāsta labdarības organizācija Ziedot.lv

2019.gada oktobrī Rūtai Bonnas Universitātes klīnikā veica sarežģītu selektīvi dorsālo rizotomijas operāciju, kas pilnībā vai daļēji likvidē spastisku kājās. Pēc operācijas meitenei vitāli nepieciešama regulāra rehabilitācija, lai sasniegtu vislabākos rezultātus un Rūta varētu sākt patstāvīgi staigāt. Šādi intensīvie rehabilitācijas kursi nepieciešami vismaz 3 reizes gadā.

Rūtas vecāki ir priecīgi, ka Rūta var saņemt rehabilitāciju tepat Latvijā. Viena rehabilitācijas kursa izmaksas ir EUR 1590. Kursa laikā ietvertas fizioterapijas nodarbības ar Thera Suit sistēmu, G-EO System gaitas robota nodarbības un osteopāta konsultācijas. Lai Rūta 2021.gadā varētu saņemt 3 rehabilitācijas kursus, kopā nepieciešami EUR 4770. Ģimene ikdienā sedz izdevumus par pārējiem ārstniecības pakalpojumiem - reitterapiju, baseinu, logopēdu, masāžām, kas sastāda ļoti lielus izdevumus ģimenes budžetā.

Rūtai iespējams palīdzēt šeit!

Komentē 1

 
Anonīms
 

Baseini ir labi, pat ļoti! Lai palīdzētu vajag personīgo kontu - tikai tad. Caur visādām filiālēm gan neko netaisos ziedot, palīdzēt!

7.februāris, 21:51 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:23

Jaunākās diskusijas