Lūdz palīdzēt Dacei, kurai jāsadzīvo ar smagu un retu slimību

tautaruna.lv 4.dec 2019
 
F64
Portālā "ziedot.lv" publicēts lūgums palīdzēt Dacei, kas pēdējos 10 gadus sadzīvo ar smagu slimību - Šegrēna sindromu.
Tā ir hroniska autoimūna iekaisuma slimība, kas izraisa iekšējo orgānu bojājumu.

Pirmie slimības simptomi parādījās krietni sen. Acu sausums un pēkšņs redzes zudums sākotnēji netika saistīts ar smago slimību. Tāpat arī strauja zobu izkrišana. Kad sanitārās grāmatiņas vajadzībām Dacei veica plaušu rentgenu, viņai atklāja plašus plaušu bojājumus un jau pavisam drīz atklāja arī smago slimību.

Dace cieš no hroniska bronhīta, smaga elpas trūkuma, ko atvieglo skābekļa aparāts. Viņa ilgstoši lieto steroīdus, kas radījuši smagas blaknes. Jau trīs gadus Dacei ir 1. invaliditātes grupa. Viņa dzīvo mājās, cieš stipras sāpes un cīnās ar depresiju. Viņas lielākais sapnis ir justies kaut nedaudz labāk. Daces atbalsts ir vīrs un abi bērni.

Līdzšinējā ārstēšana Dacei nav palīdzējusi mazināt smagās slimības izpausmes. Tādēļ balstoties uz pasaulē pieņemtām ārstēšanas vadlīnijām, ārstu konsīlijs ir nozīmējis medikamentu Rituximab. Konsīlija lēmumā norādīts, ka medikaments ir nepieciešams neatliekamā kārtā pacientes dzīvībai svarīgu orgānu funkciju uzturēšanai. Viena Rituximab deva maksā 2142.64 eiro, gadā nepieciešamas divas zāļu devas. Ja šī terapija palīdzēs, tad to būs nepieciešams turpināt vēl 4 gadus.

Diemžēl šīs zāles nav valsts apmaksātas, tādēļ ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību!

Komentē 2

 
Anonīms
 

Lai palasa par badošanās brīnumiem. Pātrauc lietot tos sūda steroidus un atlabs!

6.decembris 2019 Atbildēt

Badošanās rezultātāno organisma izvadīs visus ķimiskos atkritumus, kas truacē izeseļoties nevis tērēt naudu vel ķīmjia, kas nogalinas...

6.decembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:46

Jaunākās diskusijas