Palīdzi! 17 gadus vecam pusaudzim steidzami nepieciešama operācija

Viktorija Gabrjuna 28.nov 2019
 
Elmārs Rudzītis/F64
Portālā "ziedot.lv" publicēts lūgums palīdzēt 17 gadus vecajam Egnāram.
Egnārs ir jauks un strādīgs 17 gadus vecs pusaudzis, viņam kopš bērnības diagnosticēta epilepsija.

Kad Egnārs bija maziņš, epilepsijas lēkmes ilga vien dažas sekundes, augot lielākam, lēkmes pastiprinājās un nu jau lēkmes ir ļoti ilgas. Pirms gada Egnāram sākās lielās lēkmes- krišana un milzīgas sāpes. Jau gadu lielās lēkmes atkārtojas bieži, dažreiz pat vairākas nedēļā. Ikdienā viņam ir arī mazās lēkmes, no kurām nekrīt, bet ir ļoti ilgas un satraucošas.

Egnārs mācās vidusskolā. Viņam patīk pastaigāties, skriet un braukt ar riteni. Lēkmes traucē mācīties, skola tiek kavēta, bieži uz skolu tiek saukta ātrā palīdzība, kā arī tas ir ietekmējis Egnāra mentālo veselību un jau kādu laiku ir novērojami depresijas simptomi.

Vecāki izmēģinājuši dažādas medikamentus un ketogēno diētu, taču nekas nav nesis gaidītos rezultātus.

Lai Egnāram būtu iespēja dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, neirologs ir radis risinājumu esošajai situācijai un nozīmējis klejotājnerva stimulatora ievietošanu zēna ķermenī. Šāda stimulatora iegāde un implanta ievietošana ķermenī, ko veiks, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, izmaksas ir 20 500 eiro.

Ģimenei šādu līdzekļu nav. Operācija jāveic pēc iespējas ātrāk, jo katra epilepsijas lēkme nodara neatgriezeniskas izmaiņas zēna veselībā.

Palīdzēt Egnāram var šeit.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:10

Jaunākās diskusijas