Ārsts personāla trūkuma dēļ spiests aizvadīt 64 stundu garu maiņu

Lelde Veinberga 28.nov 2019
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Pixabay
Anesteziologs, reanimatologs un Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis, kurš ir viens no redzamākajiem medicīnas darbiniekiem, kurš arī cēlis trauksmi par situāciju veselības aprūpē, dalījies ar "sveicienu", kas adresēts arī premjeram Krišjānim Kariņam.

"Sveiciens 13. Saeimas deputātiem un valdībai. Šodien uz protesta akciju netiku, jo bija jāstrādā.

Šobrīd rit mana darba 32. stunda un trisdesmit divas vēl priekšā. Precīzi, trīsdesmit divas!

Un ne jau aiz mana brīva prāta, bet gan tāpēc, ka nav kolēģu, kas var aizvietot uz slimības lapas esošu citu kolēģi. Cien. Kariņa kungs! Nozarē viss ir kārtībā, vai ne?" jautā ārsts.

Ieraksta komentāros cilvēki pauduši sašutumu par tik garām darba stundām, norādot, ka tas var nopietni kaitēt paša daktera veselībai. "Nav variantu. Vienkārši nav. Ja es nebūšu darbā, tad nenotiks plānveida operācijas, kā arī nebūs, kas nodrošina anestēziju akūtajos gadījumos," skaidro Fūrmanis.

Jau ziņots, ka šodien pie Saeimas nama vēlreiz notika mediķu protesta akcija, lai pievērstu uzmanību zemajam veselības aprūpes finansējumam. Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka protesta akcija kopumā bija pulcējusi 500 dalībniekus un aizritējusi bez starpgadījumiem. Akcija ilga aptuveni stundu un noslēdzās ar Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtu ierosinājumu par Saeimas atlaišanu.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Nudien, nav saprotams, kā var tik daudz stundu iztikt bez atpūtas un miega (cik noprotams), bet vismazāk saprotams, kā operācijā var piedalīties tādā stāvoklī - vai cilvēks var būt pie pilnas apziņas? Sekas?

28.novembris 2019 Atbildēt

Padomātu vispirms, ko raksta. Nu nevar cilvēks strādāt 64 stundas. Viņš kaut kur guļ un saņem par to naudu, pamostoties, veic savus pienākumus pa roku galam.......

28.novembris 2019 Atbildēt

Neticu mulkibas

28.novembris 2019 Atbildēt

Jaa,pad.laika Jurmala nacas stradat 2x24 st.,neatnaca darbinieki.Bija tikai 4 mashinbrigades.Un tad vel paludza uz ekstra izsaukumiem 3. diennakti.Taa mus izmanto!

28.novembris 2019 Atbildēt

Celiet trauksmi! Vadoshajiem tas jaatrisina!

28.novembris 2019 Atbildēt

Neblefo,dakterīt,pēc tik garām darba stundām būtu jau atstiepis kājiņas.

28.novembris 2019 Atbildēt

Operē aizmidzis? Kvalitāte noteikti apšaubāma!

28.novembris 2019 Atbildēt

Kur skatās VDI? Tas notiek miera apstākļos un ar paša gribu.

29.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:55

Jaunākās diskusijas