VIDEO: Rīgas lidostā iesaka, kā nemaksāt sodu "airBaltic" par smagāku bagāžu

tautaruna.lv 28.nov 2019
 
Reuters/Scanpix/LETA
Ceļotāji sūdzas par "airBaltic" rokas bagāžas noteikumiem. Pēdējā laikā daudziem nācies maksāt sodu par pārsniegto svaru, jo somas tiek svērtas arī pirms iekāpšanas lidmašīnā un rokas bagāžas svarā tiek iekļauti arī lidostas veikalos veiktie pirkumi, vēstīja "LNT Ziņas".
“airBaltic” atzīst, - pēdējā laikā sācis daudz rūpīgāk pārbaudīt rokas bagāžas svaru. Un tas nozīmē, ka daudziem “airBaltic” pasažieriem pēc iepirkšanās lidostas Rīga “duty-free” jeb tā sauktajos beznodokļu zonas veikalos nākas maksāt sodu - 60 eiro.

Iemesls - “airBaltic” noteikumi paredz, ka rokas bagāžas kopējais svars nedrīkst pārsniegt astoņus kilogramus, un šajā svarā ir jāiekļauj arī lidostas veikalos nopirkto preču svars.

Pasažieri sociālajos tīklos pauž šoku, ka pirms iekāpšanas lidmašīnā tiek svērti viņu iepirkumu maisiņi, un pat par 200 gramu virsnormu piemēro lielo naudas sodu.

Savukārt lidostā “Rīga” akcentē, - cilvēkiem pastāv iespēja izvairīties no “airBaltic” soda naudas maksāšanas, ja lidostas veikalos nopirkto preci atstāj turpat lidostā un pēc atgriešanās to izņem ārā no mantu glabātuves.

“Šis pakalpojums ir bez maksas. Veikalā nopērkat, un uzreiz veikalā arī atstājat. Veikals parūpēsies par to, lai jūsu pirkums nonāktu bagāžas glabātuvē. Ņemot vērā esošo situāciju, veikali būs arī pretimnākoši, ja pie iekāpšanas vārtiem izrādīsies pārsvars, tad varat droši ar pirkuma čeku atgriezties veikalā un lūgt, lai jums sniedz šo “shop-and-collect” pakalpojumu,” saka lidostas ”Rīga” pārstāve Laura Karnīte.

Portāls nra.lv iepriekš vēstīja, ka sociālā tīkla Facebook lietotāja Taty Angel domubiedru grupā Russians in England izsaka sašutumu un brīdina citus ceļotājus, kuri tuvākajā laikā plāno lidot ar airBaltic. Pasažieres dusmas raisījis tas, ka Latvijas nacionālā aviokompānija esot pie iekāpšanas lidmašīnā pārsvērusi Duty Free jeb beznodokļu zonā iegādātās preces.

Avots

Komentē 9

 
Anonīms
 

Tie ir MURGI,ko dara Air Baltic,JO "aizrunāšanās"par svaru ,kurš ir pārsniegts novest var pie tā,ka arī cilvēkus-pasažierus sāks svērt un tiem ,kas pārsniegs ,teiksim 70 kg būs jāmaksā par biļeti vairāk !!! KO Air Baltic DARA ,ja izrādās ,kas lidmašīnas biļetes visas izpirktas un KATRS NO PASAŽIERIEM SVER 140 kg ??? Vai tad lidmašīna nepaceļas gaisā vai uzreiz avarē ??? Vai tomēr tā bagāžas liekā svara(par gramiem vai dažiem kilogramiem) naudas iekasēšana nav VIENKĀRŠI KOMPĀNIJAS IENĀKUMU - PEĻŅAS VAIROŠANAI !?!??

28.novembris 2019 Atbildēt

Air Baltic ir aizrāvušies ar naudas kāšanu,kā visi šeit,nekur citur tā nav ka iegādātās Duty Free zonā preces iet svarā...Mēs kā vienmēr priekšplānā

28.novembris 2019 Atbildēt
Fra

Galvenais vairs nepirkt neko tajā pašā lidmašīnā, lai jūt savas "raušanas" sekas. Jocīgi, ka tā rīkojas valsts uzņēmums, kur faktiski katram Latvijas pilsonim pieder daļiņa. Man nevajag nopirkt preci veikalā un tur to glabāt. Un ja es no Londonas uz Latviju kā dāvanu savam draugam gribu atvest Duty Free pirktu dārgu viskiju, tur arī jāliek veikalā, vai arī no turienes var vest. Goda vārds, tādi "tizleņi" būtu jāiesūdz ES tiesā un jāmēģina piedzīt kompensācijas. Faktiski jau tā kompānija ir pelnijusi, lai izput. Vajag Rīgas Lidostā citas, korektākas avio kompānijas... FUI, necienīga savā nosaukumā izmantot vārdu Baltic. Vajag mainīt nosaukumu uz airKrahabor!

29.novembris 2019 Atbildēt

Tā nu gan nevienā valstī nesver duty free veikalos pirktās preces. Kas par murgiem? Nojūgušies vai? Vai tas vispār ir likumīgi un atbilstoši ES regulām?

29.novembris 2019 Atbildēt

un svari jau vispār var būt tiem aviokāsējiem neprecīzi, jābūt pieļaujamai svaru kļūdas amplitūdai, nedrīkst 200 gramu dēļ likt sodu, jo citi svari varbūt uzrāda mazāku svaru,

29.novembris 2019 Atbildēt

Starp citu, Starptautiskā Gaisa transporta asociācija (IATA) ir izlaidusi rekomendācijas ierobežojumiem reģistrētās bagāžas svaram. Un tas ir 23 kg, nevis kā to noteikusi airBaltic - 20 kg.

29.novembris 2019 Atbildēt

Šāds murgs nav nekur pasaulē! Airbaltic ir mēslîgākā aviokompānija

30.novembris 2019 Atbildēt

Ja grib taisnîgi, tad jāievieš pasažiera UN rokas bagāžas kopējais svars

30.novembris 2019 Atbildēt

Air Baltic ar savu alkatību sāk pārspēt Ryanair. Kāds var būt atbalsts šādai nacionālajai aviokompānijai ar tādu attieksmi. Pēc iespējas izmantoju Turkish vai Lufthansas maršrutus. Pat arī ja ir dārgāk. Arī bagāža šajās kompānijās nemēdz aizkavēties ja jālido ar pārsēšanos.

2.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:30

Jaunākās diskusijas