VIDEO: Ārkārtīgi rets gadījums! Latvijā piedzimuši identiski dvīņu kumeļi

tautaruna.lv 26.maijs 2021, 16:13
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / Kaspars Krafts/F64
Zirgiem dvīņi dzimst ārkārtīgi reti, un vēl mazāk ir gadījumu, kad abiem kumeliņiem izdodas izdzīvot – it īpaši, ja tie ir identiskie dvīņi. Taču tas ir noticis Popes pilskalna zirgu saimniecībā, vēsta ReTv un Latvijas Televīzija.

Kumeliņi dzimuši 4. maijā un ir pārkāpts laika slieksnim, kad izdzīvošana vēl ir riskanta. Tagad kumeļi iepazīst Popes pieneņu pļavas.

"Mums paveicās, ka tie mazie brīnumiņi bija katrs savā krāsā. Viens ir pelēks, un viņš būs tumšs. Otrs ir ruds, bet viņš ir tik interesanti dzelteni balti ruds, ka nevar zināt, kāda viņam būs krāsa," stāstīja Popes pilskalna zirgu īpašniece Antra Vālodze.

Zirgu mammai Dīnai šie ir pirmie kumeļi, un pazīmes liecināja, ka saimniecībai varētu pievienoties izmērā liels ērzelis, taču visus - arī pašu Dīnu - 4. maija naktī pārsteidza dvīņi.

"Vienkārši nebija, ko teikt. Uzreiz sasaucu meitu un znotiņu, un auklējām visu nakti zirgus uz rokām. Jo kumeliņiem ir ļoti svarīgi pirmajās stundās dabūt padzerties. Dabūt pieniņu. Lai var vēderiņš kustēties un iziet, un sākt darboties. Un tas ir ļoti, ļoti, ļoti primāri un svarīgi. Un tas viss notika, un tad es pēc tam nesapratu, kāpēc es divas dienas nevaru pastaigāt vairs, jo turēt kumeļu uz rokām, pusliektām kājām, ir ļoti sarežģīti un ļoti smagi," stāstīja saimniece.

Dīnai šie ir pirmie kumeļi, bet deviņpadsmitgadīgais Galtjērs ir tētis, vectēvs un jau arī vecvectēvs.

Parasti zirgiem dzimst tikai viens kumeļš, tāpēc arī piena resursu pietiek tikai vienam. Lai abiem dvīņiem piena nepietrūktu, palīdz saimniecības kazas. Gluži tāpat kā cilvēkiem, arī ķēvei ar dvīņiem darbs ir dubultā.

Saimniece atzina, ka izdomāt vārdus ir ļoti sarežģīti, jo visiem Galtjēra bērniem vārdiem jāsākas ar G, un tajā jāiesaista arī ķēves vārds. Taču gala rezultātā ģimene paļāvusies uz sajūtām, un mazais rudais brālis nodēvēts par Golden Dream jeb Zelta Sapnīti, bet māsa ir Galaksija.

"Mazie nebūs lieli, jo nu tur ir viens kumeļš tā kā uz diviem. Bet vienalga būs skaisti, mazi hobijzirdziņi. Kas zina, kas zina..." izteicās Vālodze.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas