Krāpnieki no rīdzinieces izvilina 23 000 eiro

tautaruna.lv 14.februāris, 13:12
 
Pixabay
Kāda rīdziniece, cerot uz lielāku peļņu, aizsūtījusi lielas peļņas solītājiem 23 000 eiro. Rezultātā izrādījās, ka tie ir krāpnieki, un kundze palikusi gan bez ietaupījumiem, gan ar kredītu slogu, stāsta LTV raidījums "4. studija".

“Pēc nepilnas stundas jūsu kontā būs tūkstotis dolāru. Un pēc tam - katru dienu! Visa mūža garumā. Un tikai piecu minūšu laikā!” Šādu sludinājumu sieviete pamanījusi sociālajā vietnē “Facebook”. Viņa piereģistrējusies un ātri vien saņēmusi telefona zvanu ar aicinājumu ieguldīt naudu. Starta komplekts maksājis 250 eiro, vēsta raisījums.

Kundze ļāvusies sapņiem par milzu peļņu, jo ļoti vēlējusies atbalstīt savus bērnus. Tā arī līdz galam nav aizdomājusies, kāpēc sveši cilvēki tik ļoti vēlas, lai kāds Latvijas iedzīvotājs kļūtu stāvus bagāts. Noteikums gan bija - sākumā ieguldīt savus ietaupījumus. Sieviete arī darījusi.

“Ieguldījumi bija gan uz zelta, gan platīna, gan visādi pirkumi. Pērc un uzreiz momentā pārdod. Ieguvums parādās augšā - procenti, ka tu esi 41 procentu vinnējusi, un aizgāja līdz 44 tūkstošiem,” stāstīja apkrāptā sieviete.

Uzņēmuma mājaslapā bija norādīts, ka nopelnīto naudu ar vienu klikšķi var saņemt savā bankas kontā. Bet kundzi pierunājuši visu summu atkal ieguldīt darījumos, solot vēl lielāku peļņu. Sieviete jau bija paņēmusi kredītus. Iespējams, tādēļ, ka beigusies nauda, ko maksāt krāpniekiem, arī virtuālā nauda ātri vien izkususi. Kāds no finansistiem it kā pieļāvis kļūdu.

Tad rīdziniece beidzot sapratusi, ka ir apkrāpta. Vērsusies policijā un saņēmusi atteikumu, jo naudu taču pārskaitījusi pati labprātīgi.

“Pēkšņi es ieraudzīju atkal ziņojumu, man liekas, ka tas arī “Facebook” bija, ka palīdz cilvēkiem atgūt naudu. Palasīju komentārus, ļoti ticami bija,” pauda kundze. Palīdzība bija nepieciešama, lai atgūtu virtuāli it kā nopelnītos vairāk nekā 56 tūkstošus eiro. Bet, lai tie tiktu ieskaitīti viņas privātajā kontā, bija jāmaksā 1073 eiro par dokumentu noformēšanu.

Vēlāk jau šķietamie “finanšu atguvēji” prasīja 1150 eiro, pēc tam - vairāk nekā 2000 eiro. Taču krāpniekiem joprojām nebija gana. Tika pieprasīts samaksāt “naudas pārskaitījuma nodokli” - 11 tūkstošus eiro. Tad sieviete sapratusi, ka ir apmānīta.

Viņa vērsās LTV raidījumā “4. studija”, un arī policijā beidzot pieņēma iesniegumu. Tikmēr “laipnais” svešinieks, kurš kundzei apsolījis palīdzēt ar izkrāptās naudas atgūšanu, ir piedraudējis - ja viņa nepārskaitīs vismaz 5500 eiro un nesarunās ar radiem, lai tie šādam nolūkam pārdod savus īpašumus, tad viņai savu naudu neredzēt. Kundze vairs neplāno iztērēt ne centa, tomēr viņa nespēj noticēt, ka ir tik nekrietni apkrāpta.

Noziedzniekiem tika aizskaitīti gan pašas ietaupījumi, gan kredītā paņemtā nauda - kopumā 23 tūkstoši eiro.

Valsts policija informēja, ka ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm. Noskaidrots, ka šādi noziegumi ir vērsti ne tikai pret Latvijas iedzīvotājiem, bet notiek arī kaimiņvalstīs. Parasti informācija par noziegumiem tiek saņemta vairākus mēnešus pēc naudas pārskaitīšanas, kad jau ir mainīta noziedznieku zvanu centra atrašanās vieta. Turklāt atsevišķi nozieguma posmi tiek izdarīti dažādās valstīs, kas apgrūtina noziegumu atklāšanu.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem vai arī iepazīstoties sociālos tīklos.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Cik cilvēkam ir jābūt stulbam lai ticētu tādām mulķībām.

14.februāris, 13:43 Atbildēt

Ja bua aitas, cirpeji ari tulit bus klat. Kundzei droshi vien ir laba izglitiba un 100% noteikti bija dzirdejusi par krapniekiem. Bet vina domaja ka ar mani tas nenotiks! Klasika!

14.februāris, 14:52 Atbildēt

pat Starta komplekts bija..

15.februāris, 8:54 Atbildēt

Skola maksā naudu.

16.februāris, 8:46 Atbildēt

Dumja zoss,nav ko piebilst, gribēja halavu noraut,tagad norāva citi

17.februāris, 14:23 Atbildēt

Pastāstiet stāstu par muļķi un viņa naudu....,

17.februāris, 19:38 Atbildēt

No manis atkal TET izvilināja 6€, un tā katru mēnesi. Piemanīja, jo teica, ka būs jāmaksā tikai 0,40 € mēnesī. Var jau atteikties, bet tad uzreiz 140€ jāsamaksā.

18.februāris, 13:48 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:40

Jaunākās diskusijas