Pāvests homoseksualitāti sauc par "modernu", taču nevēlas, lai geji iesaistās garīdzniecībā

tautaruna.lv 5.dec 2018
 
Reuters/Scanpix
Romas pāvests Francisks nodēvējis homoseksualitāti par modernu, tajā pašā laikā norādot, ka gejiem nevajadzētu atļaut iesaistīties garīdzniecībā, vēsta laikraksts "The Independent".
Romas katoļu baznīcas galva kādā intervijā par reliģisko aicinājumu minēja, ka kandidātiem, kurus baznīca izvēlas priestera amatam, "jāatbilst prasībām".

Itāļu laikraksts "Corriere della Sera's" no grāmatas intervijas formā citējis pāvesta uzskatus par reliģisko aicinājumu. Pāvests Francisks norādījis, ka homoseksualitāte parādās starp katoļu garīgā semināra sienām, klosteriem un citām reliģiskām vietām, kur garīdzniecība dzīvo kā "ļoti nopietns jautājums".

"Mūsu sabiedrībā drīzāk izskatās, ka homoseksualitāte ir moderna. Šī mentalitāte kaut kādā veidā arī iespaido baznīcas dzīvi," ticis citēts Romas katoļu baznīcas galva, kurš iepriekš sniedzis interviju Spānijā dzimušam misionāru priesterim Fernando Prado.

Grāmatā apkopotas četras stundas ilgušās sarunas, kuras abi ieturēja šī gada augustā Vatikānā. Tās tiks publicētas 10 valodās nākamajā nedēļā.

Pāvests Francisks vairākkārt atkārtojis iepriekšējos Vatikāna paziņojumus par uzmanību, kas būtu jāpievērš, izvēloties vīriešus, kuri pievienosies garīgajai katoļu dzīvei, sakot "mums vajadzētu ļoti rūpēties par cilvēka un sentimentālo briedumu", trenējot topošos priesterus.

Viņš arīdzan sacījis, ka kandidātiem ar "neirozi vai spēcīgu nelīdzsvarotību" nevajadzētu tikt pieņemtiem "garīdzniecībā, ne citu formu ziedošanās dzīvē."

Komentē 2

 
Anonīms
 

Esmu neizpratne par si satanista-masona izteikumiem.Ne velti vins pec sava spredika tautai rada satana zimi.Skaidraks par skaidru kam patiesiba kalpo sis pavests.Ari mormoni masveida homoseksualizejas.Tas ko vins tik gudri vavulo,ir pret ticibas dogmam.Pats esmu kristits katolis,bet so ticibu neatzistu.Ne velti katoliem ir tik daudz fanatiku.

6.decembris 2018 Atbildēt

Atļauj katoļu priesteriem precēties un nebūs jāmurgo par homoseksuālisma modernumu. Laikam šis pāvestsn sen nelasa Bībeli!

6.decembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas