Pavļuts: būs vēl grūtāk

Portāls nra.lv 20.janvāris, 17:51
 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency
Vakardienas un šodien jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā bija rekordaugsts - 5000. Veselības ministrs Daniels Pavļuts savā twitter lentā jau paspējis izteikt drūmu prognozi - būšot vēl sliktāk.

"Omikrona vilnis: saslimstībā ar C19 jauns antirekords. Skaitļi strauji augs vēl - pirms kļūs labāk, būs vēl grūtāk. Situācija slimnīcās stabila, bet ja/kad C19 pacientu tajās būs vairāk par 800, VM sniegs valdībā pieprasījumu papildus drošības pasākumiem kontaktu ierobežošanai," tā Pavļuts.

Jau ziņots, ka galvenais rādītājs ierobežojumu pārskatīšanas kontekstā patlaban ir tieši slimnīcu noslodze, kas nozīmētu, ka papildu rīcībai ierobežojumu pārskatīšanā būtu jāseko pēc tam, kad hospitalizēto skaits slimnīcās pārsniegs 800 robežu, preses konferencē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Šī brīža situāciju ministrs salīdzināja "ar mirkli pirms vētras, kad ceļas vējš un mēs zinām, ka būs vētra", taču, vaicāts, kurā brīdī tiktu pārskatīti pašreizējie drošības pasākumi, politiķis skaidroja, ka sākumā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaitam būtu jāpārsniedz 800 gadījumu.

Pavļuts skaidroja, ka patlaban ierobežojumu pārskatīšanai ir būtiskas trīs pazīmes - viena no tām ir augsts atklāto inficēšanās gadījumu skaits, otra - slimnīcu pārslodze, kura patlaban gan vēl nav iestājusies, bet trešā pazīme būtu saslimšanas rezultātā būtiski ietekmēta nozaru darbība.

Ministrs sacīja, ka Veselības ministrija rūpīgi seko līdzi stacionēto Covid-19 pacientu skaitam un situācijai slimnīcās, savukārt attiecībā pret nozaru pārslodzes kritēriju politiķis mudināja pašas nozares ziņot, ja gadījumā darbinieku slimošana atstāj pārāk lielu iespaidu uz funkcionēšanu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas