"Aizliegs un tagad nedzers?", Reizenbergs komentē jaunos alkohola aprites ierobežojumus

tautaruna.lv 24.marts 2023, 18:30
 
Dmitrijs Suļžics / F64
Savu viedokli par Veselības ministrijas ierosinātajiem ierobežojumiem alkohola apritē un reklamēšanā izsaka Andris Reizenbergs.

Sociālajā tīklā "TikTok" Andris Reizenbergs, "Lyre's" zīmola vadītājs Latvijā un pasaules čempions kokteiļu gatavošanā 2019, pauž savu sašutumu par Veselības ministrijas ierosinātajiem ierobežojumiem alkohola apritē un reklamēšanā.

"Brīžiem aizdomājos. Kā tas ir - aizliegs un tagad nedzers? Ir jādomā krietni savādāk. Ar citu domāšanu un savādākām metodēm mēs varam panākt, lai alkohola patēriņš nebūtu tik liels. Neko nedod aizliegt,aizliegt, aizliegt. (..) Domājam modernāk, savādāk," uzskata Reizenbergs.

Pie video cilvēki komentē:

Renārs: "Būtu labāk azartspēlēs aizlieguši LV , lielāka jēga un kad zin varbūt tauta turīgāka būtu."

Belinda: "Nopirks uzreiz litru. Ideja jau vienkarša- ja kaut ko aizliedz (itka) tas uzjundī lielāku pirkšanu jebkurā gadījumā. "

Pormanis: "Valdība jau radīja alkoholiķu sabiedrību kad kovida laikā aizliedza sportot arī brīva dabā."

Iv: "Jādomā kā Noverģijā. alkohola cena nenormāli augsta, parastā pārtikas veikala neko stipraku par alu nedabusi un svētdienas vispār neko."

Kaupēns: "Piekrītu! Tāpat arī, par pīpēšanu. Visiem patīk aizbraukt uz Spāniju, skatīties kā vecīši kafejnīcā paņem kafiju, avīzi un uzpīpē. Mums aizliegt..."

Veselības ministrijas iecerētās izmaiņas Alkoholisko dzērienu aprites likumā un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā paredz alkoholisko dzērienu pieejamības mazināšanu, reklāmas un mārketinga ierobežošanu, kā arī papildu aktivitātes sabiedrības informēšanas un izglītošanas jomā.

Piemēram, alkoholisko dzērienu marķējumā paredzēts iekļaut informāciju var arī ar QR kodu par uzturvērtību un sastāvdaļu sarakstu, kā arī piktogrammas, kas brīdina nelietot alkoholiskus dzērienu grūtniecības laikā un vadot transportlīdzekli.

Tāpat plānots aizliegt azartspēļu organizēšanas vietās piedāvāt alkoholiskos dzērienus par brīvu, tos tirgot un lietot pie azartspēļu iekārtām un galdiem, izvietot brīdinājuma informāciju mazumtirdzniecības vietās ar šādu tekstu "Alkoholisko dzērienu lietošanai ir negatīva ietekme uz veselību, alkoholiskos dzērienus nedrīkst pārdot nepilngadīgām personām, kā arī nepilngadīgas personas nedrīkst tos iegādāties, lietot un glabāt".

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas