Covid-19: Hosams Abu Meri vēršas pie tautas

tautaruna.lv 1.decembris 2020, 11:45
 
Ekrānšāviņš no instagram.com
Gastroenterologs Hosams Abu Meri savā Instagram profilā vērsies pie saviem sekotājiem ar nozīmīgu lūgumu, skaidrojot, cik situācija ir nopietna.

Hosams Abu Meri uzrunā latviešu tautu: "Mīļie draugi, Latvijas iedzīvotāji,
es nerakstu, lai sabojātu garastāvokli un sašūpotu emocionālo līdzsvaru. Es rakstu ar optimismu un cerību, jo gaisma tuneļa galā ir redzama, bet līdz mēs to sasniegsim, ir ļoti skaidri jāsaprot un jāapzinās pašu būtiskāko šā brīža problēmu mūsu valstī."

Viņš atsaucas arī uz premjera uzrunu, ka situācija Latvijā ir nestabila, nopietna un nav laba.

Ārsrs gan norāda, ka negrasās diskutēt ar daļu sabiedrības, kura netic Covid-19 esamībai, bet es gribu lūgt viņu uzmanīb. Ikdienas darbības, neievērojot prasības par masku nēsāšanu, distancēšanos, higiēnu un nepulcēšanos ir iemesls, kāpēc mūsu tuvinieki, draugi, paziņas, kas slimo ar hroniskām slimībām - sirds, nieres, utml., kam ir neiroloģiskas saslimšanas vai kuri satraumējas - viņi šobrīd tiek reāli apdraudēti nesaņemt laikus palīdzību un aprūpi, kas vajadzīga.

"Ja visu laiku runājam par to, cik ir svarīgi ievērot ierobežojumus, tad tas ir ne tikai Covid-19 bīstamības dēļ, bet gan par to, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai un medicīnas personālam ir milzīga slodze. Ja Covid skaitļi turpinās augt kā tagad, tad jau drīz slimnīcās tiešām nevarēs ārstēt citas slimības un problēmas. Es saprotu, ka ir cilvēki, kas netic valdībai un politiķiem, bet, lūdzu, ticiet ārstiem!" pie sabiedrības vēršas Hosams Abu Meri.

Ārstam ir žēl, ka daudzi cilvēki varētu zaudēt savu darbu vai saņem mazāku atbalstu, nekā viņiem vajadzētu, bet uzsver, ka kopā mums ir jāiztur - jāsolidarizējas kopā! Pastāv cerība, ka drīz būs vakcīna, bet tas nebūs rīt, un efekts nebūs pēc diviem, trim mēnešiem. "Mums visiem kopā jāpārvar grūtības, kas būs līdz pavasarim. Mums jābūt pacietīgiem vienam pret otru," norāda ārsts.

"Mēs dzīvojam laikā, ko var salīdzināt ar pasaules karu, - tikai šoreiz ienaidnieks ir neredzams un kuru katru brīdi var pienākt ikvienam klāt - no viņa nepaslēpties ne aiz sienas, ne pagrabā. Iedomājieties kaut uz mirkli situāciju, kad jums pašiem, mīļam cilvēkam, kaimiņam vai kolēģim pēkšņi ir vajadzīga medicīniska palīdzība, bet to vairs nav iespējams saņemt. Tās vienkārši vairs NAV pieejama. Neticu, ka kāds gribētu ko tādu piedzīvot, bet šāds risks ir un tas ir liels. Es zinu, ka Latvijas tauta var ļoti daudz, un mēs to pārvarēsim kopā. Drīz būs pavasaris."

Kā iepriekš vēstījām, Abu Meri bija izteicies par koronavīrusa izplatību Latvijā. Hosams rakstīja, ka Latvijas iedzīvotājiem nebūtu jākrīt panikā.

"Valstī noteikts ārkārtas stāvoklis, bet tas nenozīmē, ka mums jākrīt panikā. Tieši otrādi! - tagad vairāk nekā jebkad agrāk ir svarīgi saglabāt mieru, kritisko spriestspēju un būt godīgiem! Jaunais vīruss ir liels pārbaudījums mums visiem, bet tikai mēs visi kopā varam ierobežot tā izplatīšanos," pirmā viļņa laikā rakstīja Hosams.

Komentē 37

 
Anonīms
 

mediķiem tā ir kā medus uz maizes. Kā šitas abu meri man izskaidros kāpēc ārsti piedāvā pat atlidzību mirušā radiniekiem par miruša cilvēka noformēšanu ,ka mirušais miris no kovid-19 kaut gan miris ar citu slimību To esmu dzirdējis no saviem paziņām un draugiem un pēdējā laikā itin bieži. Lūdzu abu meri cīnītāj kā īstens'' latvietis'' izskaidro to latviešu neticīgajai tautai? Izskaidro kāpēc nav aizlieguma pacelt cenas dezinfekcijas līdzekļiem un maskām kurām jau cena kosmoss? Lūdzu gaidam publisku skaidrojumu.Un paskaidro kurš pelna to naudu ja aptiekā lupatiņa pāris centu vērtībā maksā jau 7 eur. Lūdzu gaidām.

1.decembris 2020, 13:31 Atbildēt

Pavasarī tieši šādus "faktus" par apmaksātām Covid bērēm ievietoja Anglijas portālos... PALŪDZIET atļauju saviem paziņām publicēt konkrētus viņu datus, dikti gribētu sazvanīties, tas pat arī Kivičandrim, Domāju ka visiem vajadzētu būt atvērtiem, lai šo lielo afēru atklātu. Tātad lieciet klāt informāciju ar precīzām personām. Kā arī vērsieties prokuratūrā un veselības inspekcijā, lai visi zin mūsu varoņus

1.decembris 2020, 17:07 Atbildēt
Marcis > dace.m.rniece

Kur tev ir kau kadi reali pieradijumi,Dace,un tu ANDRIS SAULITE,beiz te debilas izplatit savu dezinformaciju par Covid-19.

1.decembris 2020, 21:29 Atbildēt

Ļoti cerams, ka par tik netīri melīgu nepatiesu informāciju, pēc izmaiņām likumdošanā, varēs saņemt pelnītu sodu, strādājot piespriesto brīvības atņemšanas laiku par sanitāru nodaļās ar Covid 19 smagi slimajiem. Tas būtu ļoti taisnīgs spriedums.

1.decembris 2020, 23:00 Atbildēt
Jānis Langušs > dace.m.rniece

Cienītā Dace Mūrniece. Lai nu paliek atsevišķie gadījumi ar veiklu blēžu manipulācijām,kuras neapšaubāmi pastāv.Bet kāpēc Jūs neminat nevienu vārdu,par Dzintara komentāra otro sadaļu,ja tā var teikt.Jūs ciniski,izsmejošā tonī runājat par ""lielo afēru""attiecībā uz grūti pierādāmo,kamēr neizlaižat ne pīkstiena par acīmredzamo laupīšanu,ja runājam par dezinfekcijas līdzekļu un medicīnisko masku cenām.Es saprotu,ka šādi cenšaties diskreditēt Dzintara teikto,bet vai Jūs saprotat kādā gaismā sevi parādat?Tā laupīšana taču ir tik acīmredzama,ka neprasa ne izmeklēšanu,ne analīzi.Pilnīgi pietiek ar mēģinājumu iegādāties kādu no minētajiem aizsardzības līdzekļiem un salīdzināt to cenas ar citu eiropas valstu noteiktajām cenām.Un begās tomēr jautāšu ko nejauku-Jūs sev neriebjaties?

2.decembris 2020, 9:07 Atbildēt

Ko tu gaidi Debiliķi?Kada medus maize?Nekavejoties brauc uz Ģintermuižu tevi tur gaida.

2.decembris 2020, 9:25 Atbildēt

Tagad viņš redz, cik daudz aprobežotu cilvēku ir it kā eiropeiskajā Latvijā.

2.decembris 2020, 11:49 Atbildēt

dzintars tas pats vien rupjais Marcis alias kivicveidigais vien ir. Intelekts visos komentāros nodod :D

2.decembris 2020, 12:21 Atbildēt
Perle > marcis

Marci! Kaut vienu reizi dzīvē atver latviešu valodas gramatikas grāmatu! Pamācies nedaudz! Acis sāp no Taviem neizglītota primāta rakstītajiem komentāriem! Un rupjības, ko katru dienu velti citiem komentētājiem šeit, pataupi savai Mežezera "sobutiļņicai". Jums vienāds intelekta līmenis :D

2.decembris 2020, 12:27 Atbildēt
dzintars > dace.m.rniece

sākas karš..... ieroču ražotātāji saceļ cenas līdz kosmosam,naidnieki nāk un visus šauj nost. Valdība bļauj uz tautu lai šie pērk automātus,bet ja nepirks tad tos šaus nost kā dzimtenes nodevējus.Tauta saka .. nevaram nopirkt jo baigi dārgi.No valdības puses visu kara laiku nav izsludināts aizliegums pacelt cenas ieročiem. Tauta cīnās ar mietiem ,ar apakšbiksēm uz sejas.!!! Kaut kas līdzīgs šitam cirkam . izskaidro lūdzu logiku

5.decembris 2020, 19:07 Atbildēt

Caureju ar pirkstu neapturēt, to jau gastroenterologam vahadzētu zināt

1.decembris 2020, 14:01 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu dakterim,tas tik tiešām jaau vairs nav joks.Tikai žēl,ka līdz daudzu līdzcilvēku ausīm diezin vai tie uzsaukumi un runas aizies,un pareizi būs,kad ieviesīs vēl stingrākus noteikumuss.Kopīgi mums ir jāpārvar šis covid.Var kāds neticēt valdībai,bet,kad to saka dakteri,tas ir nopietni mūsu pašu labā.Ievērosim piesardzību kopā un būsim veseli!

1.decembris 2020, 15:03 Atbildēt

UZMĪŽU NOTEIKUMIEM-- TIE IR NEDERĪGI TĀPĒC NAV ŅEMAMI VĒRĀ

1.decembris 2020, 21:21 Atbildēt

www.youtube.com/watch?v=0Jzek9Cq5j0

ЗАЧЕМ ПУГАЮТ ЛЮДЕЙ

FILATOVS NAV MARGINĀLIS -- AUGSTAS KLASES PROFESIONĀLIS

1.decembris 2020, 21:25 Atbildēt

Diemžēl tāda ir vairākuma domāšanas būtība-kamēr tas neattiecas uz pašu vai kādu viņa tuvinieku,tikmēr problēma liekas tāla un nereāla.Oksforda par šādi domājošiem,jeb idiotiem dažādās pakāpēs, nosaukusi 70% no cilvēku populācijas.Makarevičs nupat intervijā teica-80.Ja tam ticēt,tad ppieaugums ir katastrofāls,jo zinātne pētījumu veica 80-jos.Jebkurā gadījumā jebkāds mēģinājums apelēt pie veselā saprāta nestrādās,ja tāda vairākumam nav.Atliek administratīvās metodes,virzība uz diktāta politiku."Tāpēc nav nekāda""kopīgi"".Ir cilvēki ar spēju analizēt sakarību starp cēloņiem un sekām,kā arī tie,kuri to nespēj.Un tādu diemžēl ir vairākums.

2.decembris 2020, 9:21 Atbildēt

Izlasīju virsrakstu un domāju, ka šis vērsies pie savas tautas...

1.decembris 2020, 15:17 Atbildēt

Viens gastronoms jau šodien izteicās, nu šis arī.

1.decembris 2020, 15:46 Atbildēt

Nezkāpec Baltkrievu opozīcijas nemierniekiem nelīp corona?

1.decembris 2020, 17:10 Atbildēt

!!!!! ............. ?????!?

1.decembris 2020, 23:39 Atbildēt

vai tad latviešu ārsts dakteris APINIS ir dumjāks par TEVI !!!!!!!!

1.decembris 2020, 19:50 Atbildēt

Ej sūkā ledu!!! dalbajobs!!!

1.decembris 2020, 20:09 Atbildēt

Jau neizlasot rakstu ,saprotu ka šis raksts ir pasūtījums,.Uzpirktās k...s

1.decembris 2020, 20:46 Atbildēt

PISU VALSTI UN TĀS VESELĪB AS SISTĒMU --MAN NO TĀS PRAKTISKI NEKO NEVAJAG -- TĀPĒC EDS NEPIEDALOS DERĪGU DARBĪBU IMITĒŖŠANĀ ------ VISMAZ LAI MANI NO COVIDA GLABTU TOČ NEVAJAG-- ES NETAISOS TUVOTIES UITAINAJAM SLIMNĪCĀM UN KOVIDTESTU VIETĀM --- KUR NONĀKOT IR 10-100 KĀRTĪGI RISKI SMAGAS KOMPLIOKĀCIJAS DABŪTY VAI NOSPRĀGT --- MAN PIETIKS AR IESPĒJU APTIEKA VAJAQDZĪBAS GADĪJUMĀ ATPREČOT 20-MAX 30 EIRO LAI ADEKVĀTI UN IN LEGE ARTIS SAVU GĻUKAINO BIOROBOTU PAMĒĢINĀTU SAVALDĪT ... TĀPĒC ES PAT NEMĒĢINU IZVAIRĪTIES NO VĪRUSIEM --ES CERU KA DABŪŠU MAZAKU PAR KRTITISKO DEVU VĪRUSA VIELAS UN IZVAKCINĒŠOS UN PAT REVAKCINĒŠOS ''AR DZĪVO'' --MANI RISKI SMAGAK PASLIMOT NAV LIELĀKI PAR 0,5% --UZSPLAUJU UTAINO POILITIĶU UN PROFESIONĀLO KRETĪNU IRRACIONĀLAJĀM BAŽĀM -- MASKAS NELIEKU ,PARANOISKI ROKAS BEZ VAJADZĪBAS NEMAZGĀJU ,NO PURDUĻAINIEM SIMULANTIEM NEVAIROS --- ES NEESMU TUMSONĪGS LOHS ---

1.decembris 2020, 21:19 Atbildēt

HOSAMS IR ČURKA UN TUMSONIS --POLITISKI ANGAŽĒT ATKRITUMS KAS GATAVS KĀS SUNS MELOT -- PROFESIONĀLS KRETĪNS NE ĀRSTS

1.decembris 2020, 21:28 Atbildēt

..... ES NEESMU TĀ ČURKAS SEKOTĀJS ...

1.decembris 2020, 21:30 Atbildēt

Tu A.S esi reals izimtenis,dolbajos un sranijs neta trollis

1.decembris 2020, 21:30 Atbildēt

Ja soreiz duham taisniba...Joki mazi ar sito koronu...Debilakais tas ka pasiem mazakajiem jaiet skola,un janes uz majam savam gimenem nave...musu TRAKAIS GOTS Suplinskas kundze,to liek darit...Karins tomer ir gudraks par parejiem musu tautas kalpiem...Vismaz spriez realak...

1.decembris 2020, 22:51 Atbildēt

Šajā brīdī varēji nebāzties virsū MŪSU tautai!!!!Tu neesi nekas,lai ko mācītu!!!

2.decembris 2020, 6:24 Atbildēt
2.decembris 2020, 10:49 Atbildēt

Pietiek jau ar vienu jeņķu viestrādnieku ,vel viens gudrinieks te brauks pa ausīm ,Huseiniem saviem izsaki rekomendācijas

2.decembris 2020, 11:56 Atbildēt

Jauna mode - uzrunas tauati!

2.decembris 2020, 18:01 Atbildēt

PRETĪGAIS GLOBĀLISTU SŪK-TĀJS UN D-SĒJS, PATS SEVI AR TO ARĪ ESI NORAKSTĪJIS!

3.decembris 2020, 23:18 Atbildēt

brauc tik uz savu čurkistānu tālāk bīdīt tradīcijas precēties ar 6 gadīgām meitenēm

un dr....s ar ēz....m.Neaizmirsti paķert to Mūrnieci,bet iepriekš saspricē un ieturi 2 m distanci.

5.decembris 2020, 19:14 Atbildēt

viņš Libānas libāņus uzrunā?

7.decembris 2020, 13:41 Atbildēt

Man kā tradicionālās orentācijas piekritējam nav diez ko patīkami,ka melnais iebraucējs vēršas pie manis ar vārdiem... mīļais

7.decembris 2020, 13:45 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:26

Jaunākās diskusijas