Jemberga par Covid-19: Brīdī, kad deg māja, Vitenbergs ierosina to dzēst ar benzīnu

tautaruna.lv 30.novembris 2020, 11:45
 
F64, Kaspars Krafts
Sociālajos tīklos plašu nosodījumu izpelnījies ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš dienu pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzrunas par smago situāciju valstī rosina atļaut veikaliem strādāt arī brīvdienās. Ministrs izpelījies arī asu nosodījumu no žurnālistes Sanitas Jembergas.

"Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos veikalos, piedāvājam pārskatīt šobrīd noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus tirdzniecības nozarei - palielināt platību uz vienu apmeklētāju un ļaut strādāt visiem veikaliem arī brīvdienās," ziņo Ekonomikas ministrija savā Twitter profilā.

Vairums cilvēku, kas vakar klausījās Krišjāņa Kariņa uzrunu televīzijā, ir sašutuši par šādu ierosinājumu.

Jau ziņojām, ka premjers uzsvēra, ka Latvijas veselības aprūpes sistēma ir uz izdzīvošanas robežas, mums ir jārīkojas - jālauž slimības saslimstības ķēde, proti, jāpalielina distance starp cilvēkiem (jo, pēc Kariņa teiktā, slimība grib, lai pulcējamies kopā), jāsamazina savstarpējie kontakti. Kariņš arī atklāti sacīja, ka pagaidām tas nestrādā. Pārāk daudzi cilvēki vieglprātīgi attiecas pret drošības pasākumiem, kas ieviesti Covid-19 ierobežošanai.

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 44 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 510 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, kas ir par 26 vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati. Šis ir līdz šim lielākais vienlaikus slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Atvainojiet, kas ir Jemberga?

30.novembris 2020, 12:23 Atbildēt

Es arī nezinu, kas ir Jemberga, bet fišku viņa nerubī. Pat Magonei, manuprāt, ir saprotams, ka, lai mazinātu drūzmēšanos, veikaliem jāstrādā ilgāk.

30.novembris 2020, 13:41 Atbildēt

Jā,tik tiešām.lai tie veikali tad darbdienās strādā ilgāk,un izejamās dienās ir slēgti.Runāju par tiem veikaliem,kas ir ārpus lielveikaliem.Un vai tad tagad cilvēkiem,akurāt jāskrien uz tiem veikaliem,vēl taaču nekāda remontu sezona nav,vasarā tad skaidrs,bet tagad var jau kādu laiku arī atturēties no to veikalu ķemmēšanas.

30.novembris 2020, 16:06 Atbildēt

Tagad ziņās liks katras slaucējas un histēriķes pārspriedumus, kā vadīt valsti? Pilnīgi neinteresē, ko saka tāda izgāzusies pseidožurnāliste.

30.novembris 2020, 16:12 Atbildēt

nez kā tiek organizēta iepirkšanās veikalos piemēram vācijā, francijā, spānijā, dānijā, zviedrijā utt.?, kur dzīvo 10 un 100 reižes lielāks iedzīvotāju skaits?

1.decembris 2020, 16:43 Atbildēt

NAV NEKĀDA PASŽARA-- ABSOLŪTI NORMĀLA POPULĀCIJAS IZVAKCINĒŠANĀS AR ''DZĪVO VAKCĪNU""---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- NU UN TAD JA DAŽIEM SŪDĪGIE BIOROBOTI GĻUKO ?? ES NEREDZU NEKO SLIKTU --- VĪRUSI IR NEKAITĪGI --NAV PATIESĪBA VĪRUSINFEKCIJU -- IR VNK NEADEKVATI GĻUKAINI BIOROBOTI ------KĀ VETERINĀRS UZDRĪKSTOS TO APGALVOT --KATRS DZĪVS RADĪJUMS IR PILNS AR TS ĢENETISKO KODU --SAVU KĀDU 200-300 PILNVĒRTĪGU VĪRUSU KODU TRAD T5ŪKSTOŠU TŪKSTOŠIERM ĢENETISKĀKODA LAUSKU KO ATSTĀJ KATRA SABRUKUŠI BAKT6ĒRIJA --- IESLĒDZIET GALVIŅU !! 4 AMINIOSKĀBJU ĶĒDĪTES --TUPA NEDZĪVA VIELA --DABISKĀKA PAR DABISKU

1.decembris 2020, 21:06 Atbildēt

Diez tam amerikāņu pļūtītājam vispār ie kāda sajēga, kas notiek? Un kādēļ gan veikali nevarētu strādāt brīvdienās, ja tā vēlas? Ierobežo pircēju skaitu un viss, liela brēka, maza vilna. Tagadvisi, kam ko vajag, gāžas uz mazajām bodēm, tur nu ir tā ideālā distancēšanās. Vai nav smieklīgi, ja 10000kv.m,tad jābūt ciet, bet ja 9999,tad viss ok. Pajoļu bars

1.decembris 2020, 21:46 Atbildēt

Tiešām, no kuras ratu pakaļas kautkāda jemberga izkritusi? Asā kritizētāja, vemt gribas

1.decembris 2020, 22:20 Atbildēt

Lielveikali darbdienu vakaros tiešām ir pārāk pilni un es atlieku ne-pārtikas pirkumus tikai tāpēc, ka darba dienās tieku veikalā ap 20.30, bet lielveikalu ne-pārtikas tīkla veikali strādā līdz 21.00. Manuprāt, daudz lielāku un nelabojamu ļaunumu COVID-19 izplatībā nodara mūsu jaunākā un vidējā medicīnas personāla paverdzināšana Latvijas medicīnas un sociālās aprūpes iestādēs. Strādājot vienlaicīgi 2-3 darba vietās, jaunākais un vidējais medicīnas personāls ir aktīvs COVID-19 infekcijas pārnēsātājs starp vairākām darba vietām. To ikdienā redzu iestādē. Bet, ak vai!!! Nevaram tak maksāt šim personālam vismaz vidējo algu valstī, lai varētu atļauties strādāt tikai vienā darba vietā.

1.decembris 2020, 22:46 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:36

Jaunākās diskusijas