Pēc ērces koduma Balvu iedzīvotājas dzīve mainās uz visiem laikiem

tautaruna.lv 18.nov 2019
 
F64
Portālā "ziedot.lv" publicēts lūgums palīdzēt Ilonai no Balviem.

Ilonai no Balviem ir 44 gadi. Pēdējos 14 gadus viņa ir strādājusi par pavāru, kas ir gan Ilonas darbs, gan vaļasprieks.

Pirms vairāk nekā diviem gadiem viņai iekoda ērce, kā rezultātā viņa saslima ar ērču encefalītu.

Pirmās slimības nedēļas Ilona neatceras, vairākas dienas viņa bija ievadīta komā. Cerības bija mazas, tomēr Ilonai paveicās četru mēnešu laikā piecelties no slimības gultas, staigāt un pašai sevi aprūpēt. Tomēr negaidīti pārstāja darboties labās rokas 3 pirksti un viņa vairs nespēja noturēt galvu. Lai arī Ilonai tika nodrošināta regulāra rehabilitācija, pēc neilga laika pārstāja darboties arī kreisā roka. Šobrīd Ilona vairs nespēj pati par sevi parūpēties un viņai nepieciešam līdzcilvēku palīdzība.

Lai aizdzītu skumjas Ilona skatās kulinārijas raidījumus un sapņo pati atgriezties pie saimniekošanas virtuvē. Ilonas lielākais sapnis ir turēt savās rokās nesen dzimušo mazdēliņu. Lai sapnim pietuvinātos nepieciešama regulāra rehabilitācija, ko diemžēl ar savu invaliditātes pensiju un vīra minimālo algu ģimene nevar. Ilonai tuvākā gada laikā nepieciešamas 40 fizioterapijas un reitterapijas nodarbības, katra no tām maksā 18 eiro, kopā 1440 eiro.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Vai nebija leetaak vakcineeties.Man arii nepalaimeejaas,lai ar vakcineejusies biju.Nezinu pat kad man taa erce iekoda,bet Laima slimibu dabuuju.Labi,ka uzreiz ieraudziiju violetiigu plekji uz kaajas.Analiizes uzraadija Laima slimiibu.Izgaaju aarsteeshanas kursu un liekas ,ka viss kaartibaa,bet darba koleegim nepaveicaas.Neatklaaja uzreiz,nez veel cik gadi pagaajushi peec koduma.Tagad mocaas pa slimnicaam un nekas neliidz.Kaa viss vinjam beigsies,nav zinaams

27.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:41

Jaunākās diskusijas