Ērgļos izraisās skandāls Raimonda Paula koncerta dēļ

tautaruna.lv 18.novembris 2019, 11:28
 
Vladislavs Proškins/F64
Nedēļas nogalē Ērgļu saieta namā viesojās maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Pirms koncerta gan izraisījās liels skandāls biļešu dēļ, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

"Bija rakstīts, ka ieejas kartes uz Raimonda Paula koncertu 4. novembrī tiks stingri izdotas tikai novada iedzīvotājiem, bet 4. novembra plkst. 11.00 ieejas kartes vairs nebija pieejamas! Biļetes netika stingri izdalītas pa vienai, katram iedzīvotājam, bet gan deva pat piecas biļetes vienam cilvēkam! Tāpat kultūras nama darbinieki piesavinājās biļetes, jo izrādās, ka pirmās piecas rindas zālē ir rezervētas tikai darbiniekiem!" pauž Ērgļu iedzīvotāja.

Koncerts bija paredzēts Ērgļu un Ērgļu novada iedzīvotājiem bez maksas. Tika nolikts konkrēts datums, kurā iedzīvotāji varēs ieejas kartes saņemt, taču izrādās, ka dažu stundu laikā neviena brīva sēdvieta vairs neesot bijusi. To bijis mazāk arī tāpēc, ka vietējā kultūras nama vadība nolēmusi, ka pirmajās piecās rindās sēdēs cilvēki, kuri vairāku gadu garumā veido dažādus uzvedumus - kora dalībnieki, teātra dalībnieki un citi.

Arī citi cilvēki, kuri nepaspēja tikt pie ieejas kartēm, pirms koncerta atzina, ka par to žēl, tomēr koncertu dosies baudīt tāpat, kaut vai būs jāstāv kājās.

Lai gan tika strikti noteikts, ka koncerts paredzēts tikai vietējiem iedzīvotājiem, izskan runas, ka citi ieradušies paņemt ne tikai vienu biļeti sev, bet arī radiem un draugiem, kuri, iespējams, nemaz novadā nedzīvo.

Ērgļu novada kultūras darba speciāliste Sandra Avotiņa norāda, ka tieši lielā interese apmeklēt koncertu bijis iemesls, lai ieviestu ieejas kartes un darbinieki varētu kontrolēt, kuri cilvēki saņem bezmaksas sēdvietas. Tāpat viņa nenoliedz, ka biļetes teju “izkusušas” un cilvēku interese bijusi ļoti liela. Un pilsētā klejojošās runas par rezervētajām rindām esot patiesas - iespēja sēdēt pirmajās rindās sniegta tikai tiem pašdarbniekiem, kuri ilgus gadus strādājuši pie kultūras pasākumu izveides pilsētā.

Maestro Raimonds Pauls sazvanīts norāda, ka viņš par situāciju dzird pirmo reizi, un viņam nešķiet nekas traks, ja pirmajās rindās tiek cilvēki, kuri strādājuši kultūras dzīves labā.

Avots

Komentē 18

 
Anonīms
 

Kur palika bieži pieprasītais godīgums?

18.novembris 2019, 12:07 Atbildēt

Daļa ērglinieši tiešām ir stulbi skauģi un panikas cēlāji. Normāls cilvēks saprastu un neskaustu, ka tieši vietējie kultūras pašdarbnieki ir pelnījuši bezmaksas biļetes uz kultūras pasākumu, jo nes savas pilsētas vārdu Latvijā un pasaulē. Gan jau sūdzētāja un panikas cēlāja bija persona, kura pati neko pilsētas labā nav darījusi un tikai visu kritizē.

18.novembris 2019, 12:21 Atbildēt

Nu es teiktu,ka stulbs esi Tu pats.Kultūras darbinieks nav ne ar ko pārāks par parastu ērglienīti.Kultūras darbinieks dara savu darbu par ko saņem algu.Kāpēc kultūras darbiniekam būtu jābauda kaut kādas privilēģijas???

18.novembris 2019, 13:23 Atbildēt
Kāpēcis > andrejs.kirilovs

Jā, Andrej Kirilov, ja tu būtu gudrs, tad zinātu, ka pašdarbnieki nekādau algu nesaņem. Un tā nav privilēģija, bet kaut neliela pateicība par to, ka viņi ar savu piedalīšanos kultūras dzīvē popularizē savu novadu, pagastu, ciemu, pilsētu. Neesi skauģis un arī sāc piedalīties savas pilsētas vai novada kultūras dzīvē... :)

18.novembris 2019, 16:08 Atbildēt
Dainis Jelinskis > andrejs.kirilovs

Cik es zinu tad pašdarbības kolektīvi nesaņem nekādu algu,viņi iegulda savu darbu,ziedo laiku mēģinājumiem un uzstājas Ērgļu pasākumos. Kurš grib teikt,ka tā nav? Dezinformatori ir bijuši visos laikos,tikai viņi tiek ātri asmaskoti. Un kas aiz tā visa stāv arī skaidri ir zināms.

18.novembris 2019, 22:41 Atbildēt
Andrejs Kirilovs > k.p.cis

Koru un deju kolektīvu vadītāji saņem algu par pulciņa vadīšanu.Koristiem un dejotājiem tas ir hobijs.Ja mēra pēc tādas mērauklas tad kāpēc pirmajās rindās nesēdēja arī sportisti un viņu treneri???Un man galīgi neskauž kas notiek kaut kādos Ērgļos.Vienkārši tas galīgi stulbi izskatās.Kā krievu laikos pa blatu labāko dāvāja.Parastie strādnieki ar savu darbu arī nes novada vārdu pasaulē un ne mazāk kā korists vai dejotājs.

18.novembris 2019, 22:56 Atbildēt
Olga Kursiša > dainis.jelinskis

Tā tas ir visur - pašdarbnieki vienkārši ir entuziasti.....

19.novembris 2019, 12:45 Atbildēt
Silvija Aperāne > andrejs.kirilovs

Zelta vārdi ,kā padomijas laikos pa blatu ! Brīnums būtu, ja piemēram, pirmajās rindās būtu nosēdināti cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tas noteikti Ērgļu kultūras nama vadībai prātiņā neienāk. Varēja aizslēgt durvis un dziļā vientulībā pašdarbnieki izdziedāties ar atbraukušajiem māksliniekiem !

19.novembris 2019, 16:31 Atbildēt

Pilnīgs murgs!...

Ko nozīmē koncerts paredzēts vietējiem Ēru iedzīvotājiem?...Tad vajadzēja koncertu nekur nepubliskot, aizslēgt durvis ar ķēdēm un dziļā tumsā uzdziedāt !

Vai cilvēks, kurš atbrauc no Madonas, vai tas nav cilvēks?....

Ērgļu kultūras vadība kārtējo reizi izcēlās ar neprasmi novadīt jauku un sakarīgu pasākumu.

18.novembris 2019, 20:34 Atbildēt

Latvieši mēs visi esam?Ha - ha...

18.novembris 2019, 21:21 Atbildēt

Jums patieshaam ir ar ko nodarboties :))

18.novembris 2019, 22:52 Atbildēt

...otdai, dura- moja kura!...

18.novembris 2019, 23:32 Atbildēt

mans uzskats,ka pasdarbnieka tomer ari kada atlaide vajadziga,ja ir spejis dot prieku citiem tad vargut ari vins kautko tomer nopelnijis,paldies Erglu kulturas darbiniecem par to

19.novembris 2019, 2:05 Atbildēt

Ne tikai pašdarbnieki ir pelnījuši kaut kādas privilēģijas.

Ir simtiem profesiju cilvēki, kuri to būtu vairāk pelnījuši.

Tāda diskriminācija, kauns !

19.novembris 2019, 16:33 Atbildēt
Dienlilija > silvija.aper.ne

PAŠDARBNIEKIEM uz kultūras pasākumiem piešķir ielūgumus - ļoti laba prakse. Droši vien ir brīvas vietas gan korī, gan citos kolektīvos, pievienojieties, redzēsiet, cik laika vajag. Sportistiem atlaides uz sporta pasākumiem.

20.novembris 2019, 0:41 Atbildēt
Silvija Aperāne > dienlilija

Tā īsti pat nezinu kam atbildēt, jo esiet pelēkā bildīti...

Pietiekoši labi zinu cik laiku paņem gan sports, gan pašdarbība, bet tapēc jau nealkstu iet pa blatu uz koncertiem. Un, ja kādam hobiji ir par apgrūtinājumu vai jācenšas dabūt pa blatu biļetes, tad tas jau vairs nav patiess hobijs ....

20.novembris 2019, 11:42 Atbildēt
Anita Kārklina > silvija.aper.ne

Par koncertu maksăja pašvaldība tāpēc priekšroka Ērgļu iedzīvotājiem Pateicoties šim publiskajam vājprātam zālē bija tukšas vietas Nevajadzēja blatu lai redzētu koncertu

20.novembris 2019, 13:03 Atbildēt
Silvija Aperāne > anita.k.rklina

Arī citās Latvijas pašvaldībās pasākumus apmaksā pašvaldība, bet tapēc jau nav norādīts, ka pasākums domāts tikai pašvaldības iedzīvotājiem. Pasākumus var un arī apmeklē jebkurš.

Tas vājprāts kā Jūs izsakaties, tas arī radās no pašu Ērgļu kultūras vadītāju neprasmes noorganizēt jauku pasākumu. P

20.novembris 2019, 15:06 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:23

Jaunākās diskusijas