"Ulubele" brīdina par nāvējošu slimību suņiem

tautaruna.lv 18.aprīlis, 12:11
 
Oksana Džadana/F64
Dzīvnieku patversme "Ulubele" sociālajā tīklā Facebook publicējusi svarīgu ierakstu, kas attiecas uz suņu īpašniekiem.
Ierakstā patversme brīdina par nāvejošu slimību, ko izraisa ērču kodums.
"Nāvējoša slimība suņiem, ko izraisa ērču kodums = BABEZIOZE!!!
Ko darīt?Obligāti mūsu mīluļiem jāizmanto PROFILAKTISKIE līdzekļi ērču aktivitātes periodā no pavasara līdz pat ziemai. Pretparazītu apstrāde: 1× mēnesī pilieni skaustā, KVALITATĪVAS pretērču kakla siksniņas, pretparazītu košļas. Mēs Ulubelē izmantojam “Next gard” košļas.
Tas ir NOPIETNI!!! Jautājiet efektīvāko profilaktisko līdzekli savam vetārstam! Mēs diemžēl nupat zaudējām no Ulubeles adoptēto REMBO.
Dariet visu iespējamo, lai jūsu mīlulis nesaslimtu ar šo bīstamo infekciju! Saimnieki ērci uz dzīvnieka var arī nepamanīt un neatrast - bet tas nenozīmē ka suns nevar saslimt," teikts patversmes ierakstā.
Ulubeles pārstāvji atklāj arī pazīmes, kas varētu liecināt par iespējamu saslimšanu, proti, suns ir apātisks, lēnīgs, tam ir paaugstināta temperatūra,
- pēc pāris dienām parādās izteikti tumšs urīns, var būt ar asinīm.
"Nekavējoši pēc iespējas ātrāk pie veterinārārsta un prasiet veikt babeziozes testu!
Suņi nemāk runāt un pastāstīt, kas viņiem kaiš. Jūsu mīluļa veselība un dzīvība ir atkarīga no saimnieka rūpēm, vērības un informētības. Un, protams, vetārsta kompetences!
Ja suns saslimis, obligātas ir “Imočem” (Nīderlandes preparāts) injekcijas. Ja slimība nav laikus pamanīta, tad diemžēl nepieciešama asinspārliešana.
Ja nebūs profilaktiskās apstrādes pret ērcēm, nebūs laikus pamanīta infekcija un precīzi uzstādīta diagnoze un ārstēšana... jūsu suns nomirs!
Lūdzu sargiet savus mīļos," teikts patversmes ierakstā.
Babezioze ir ērču pārnēsāta slimība, kas sunim var radīt smagus audu un orgānu bojājumus. Babeziozi izraisa babēziju ģintij piederoši vienšūņi - babēzijas, kas inficē eritrocītus jeb sarkanos asins ķermenīšus. Laikā kamēr ērces sūc suņa asinis, ar ērču siekalām suņa asinsritē nokļūst ierosinātājs.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Jā, tas ir nopietni ! Notiek viss ļoti ātri. Es tā maija sākumā zaudēju savu draugu Rodžeru.

21.maijs, 10:56 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:30

Jaunākās diskusijas