Dīķī Tukuma novadā pamana sarkanas gaismas; izdodas izglābt 2 cilvēku dzīvības

Rita Lazda 19.mar
 
Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency
Trešdien, 18. martā, Tukuma novada Pūres pagastā pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ dīķī iebrauca automašīna, no kuras saviem spēkiem izkļuva divi pasažieri, bet autovadītāju izglāba vīrieši, kuri neilgi pēc notikušā brauca garām negadījuma vietai. Valsts policija izsaka pateicību Jurim Lapiņam un Aivim Štemmeram par operatīvu reaģēšanu un pašaizliedzīgu rīcību, izglābjot nelaimē nonākušo personu.
18.marta vakarā ap pulksten 20.00, braucot gar Tukuma novada Pūres pagasta Dzintaru dīķi, automašīnas „BMW” vadītājs Juris Lapiņš un viņa draugs Aivis Štemmers, ievēroja ūdenī sarkanas gaismas. Vīrieši saprata, ka dīķī ir avarējusi automašīna un apstājās. Viens cilvēks no transporta līdzekļa jau bija izkļuvis saviem spēkiem un atklāja, ka automašīnā ir palikušas vēl divas personas. A.Štemmers nekavējoties sazinājās ar glābšanas dienestu, bet J.Lapiņš devās ūdenī. Tikmēr no avarējušās automašīnas jau bija izkļuvis otrs pasažieris, kurš norādīja, ka šoferis joprojām ir zem ūdens. Drosmīgajam vīrietim izdevās atvērt avarējušās automašīnas durvis un veiksmīgi izglābt noslīkušā transporta līdzekļa vadītāju.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki veica reanimācijas pasākumus un cietušo personu nogādāja ārstniecības iestādē. Valsts policija izsaka pateicību Jurim Lapiņam un Aivim Štemmeram, ka viņi neapjuka šajā situācijā un nesavtīgi palīdzēja nelaimē nonākušajam autovadītājam.

Jāpiebilst, ka izglābtais vīrietis iepriekšējā dienā Tukumā bija aizturēts par automašīnas vadīšanu reibumā, taču viņš nepiekrita alkometra rādījumam (1,61 promile), tāpēc tika nogādāts ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai. Arī šajā gadījumā ir pamatotas aizdomas, ka cietušais vadītājs izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, būdams alkohola reibumā.

Policijā par notikušo ir uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības, lai noskaidrotu visus notikušā aspektus.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:52

Jaunākās diskusijas