Skolā Rēzeknē starp audzēkņiem izceļas pamatīgs kautiņš; apkārtējie tikai filmē

tautaruna.lv 27.dec 2018
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Rēzeknes tehnikumā kāds audzēknis pamatīgi piekāvis savu kursabiedru. Kautiņam bijis daudz aculiecinieku, kas uz visu tikai noskatījušies un filmējuši, vēstīja raidījums "Bez tabu".

Viss sācies ar studentu došanos smēķēt starpbrīdī. Puisis, kurš vēlas palikt anonīms, stāsta, ka kursabiedrs sācis par viņu ņirgāties - kratījis cigaretes pelnus uz drēbēm un galvas.

”Viņš sāka man ”braukt” virsū un kratīt pelnus uz mani. Man tas, protams, ļoti nepatika. Es viņam aizrādīju un atgrūdu. Viņš mani aicināja ”aiz stūra”,” stāsta pusaudzis.

Pēc konfliktsituācijas vēlāk, pēc stundām, abi devās kauties uz kādu namu iekšpagalmu, netālu no tehnikuma. Viņiem sekoja daudzi citi kursabiedri, puisis saskaitījis padsmit vienaudžu. Neviens par gaidāmo kautiņu neziņoja skolas vadībai un/vai pedagogiem.

Kautiņš ilga vairāk nekā divas minūtes, kurās puisis nespēja izrādīt pretsparu kursabiedram, kurš viņu iepriekš apbārstīja ar pelniem. Jau pašā sākumā viņš saņēma vairākus spēcīgus sitienus pa galvu, kas viņu apdullināja.

Daudzie skatītāji - kursabiedri - vien noraudzījās no malas, kā ar vājāko brutāli izrēķinās daudz spēcīgākais pretinieks, kurš, starp citu, trenējas cīņas sportā, ko visi sanākušie zināja. Vājākais saņēma neskaitāmus sitienus galvas rajonā, tai skaitā pa deniņiem un pakausi. Sišana turpinājās tad, kad puisis neizrādīja nekādu pretestību, atrodoties uz ceļiem. Sita ļoti ”netīri” arī no aizmugures.

Divarpus minūtes skatītāju bars vien iemūžināja notiekošo telefonos, neapturēja brutalitāti pēc pirmajiem bīstamajiem sitieniem, kad puisis nespēja vairs pretoties. Bars piebalsoja, sajūsminājās par sitieniem, dažs gan aizrādīja, ka nevajagot žņaugt, bet turpināja noskatīties klapēšanā.

Vēlāk vecāki dēlu nogādājuši Rēzeknes slimnīcā, kur konstatēts smadzeņu satricinājums un sejas kaula lūzums.

Rēzeknes Tehnikumā vadība informē, ka apzināti gan kaušļi, gan skatītāji. No viņiem pieprasīti paskaidrojumi. Tāpat veiktas pārrunas ar vecākiem, sodīti ar stipendiju samazināšanu.

Avots


Cietušā ģimene pieļauj, ka, visdrīzāk, puisis neturpinās mācības Rēzeknes Tehnikumā.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Lai macas karate un turpina, nevis beg. Jaunajiem patik merities spekiem, ko nemacas karate.

28.decembris 2018 Atbildēt

Vainīgos un filmētājus vajadzētu sodīt pamatīgāk, ne ar nieka stipendiju samazināšanu. Piekāvēju vajadzētu no tehnikuma izslēgt, tādiem arī cīņas sportā nav vietas, sportistiem jāprot sevi valdīt. Filmētājiem stipendijas būtu pilnībā jānoņem līdz pat mācību gada (ne semestra!) beigām, ja kas tāds atkārt9jas - izslēgšana. Tad varbūt saprastu, ka reālā dzīve nav nekāda videospēle, kuru pavadīt vienās izklaidēs ņirgājoties par citiem.

28.decembris 2018 Atbildēt

Ja skolotājas redzētu kautiņu, viņas nedrīkstētu pat sitējam pieskarties, lai nesavainotu, arī policistiem būtu laipni ar kautiņa dalībniekiem jāsarunājas, lai kādu neaizvainotu. Jādomā ar kādiem idiotiem skolotājiem jāstrādā tehnikumā, ja viņi mierīgi noskatās kā gandrīz nosit cilvēku.

3.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:42

Jaunākās diskusijas