Kivičs nolamā prezidentu sakarā ar Misānes lietu

tautaruna.lv 17.feb
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency
Skandalozais mūziķis Andris Kivičs ar skaļu uzsaukumu sociālajos tīklos skarbi izteicies sakarā ar Latvijas pilsones Kristīnes Misānes situāciju. Dānija plāno 20. februārī Misāni izdot Dienvidāfrikas Republikai, kur latvietei draud pat 15 gadu cietumsods par izvirzītajām apsūdzībām – sava bērna nolaupīšanu un aizvešanu prom no tēva.

Kivičs video tiešraidē norāda, ka Latvijas sabiedrība kļuvusi ciniska un viņam kļūst bail tajā dzīvot. To Kivičs attiecina uz skarbajiem un apvainojošajiem interneta komentētājiem sakarā ar Misānes lietu.

Pieminot, ka šā precedenta Latvijā nekad nav bijis, Kivičs skarbi un pat rupji vērsies pret Valsts prezidentu Egilu Levitu, kurš, kā ziņots, šodien Rīgas pilī sasauca atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Kivičs pārmet Levitam to, ka sapulce sasaukta pirmdienas rītā nevis uzreiz brīvdienās.

Pirmdien pēc tikšanās ar atbildīgo institūciju vadību Valsts prezidents Egils Levits vēl nenāca klajā ar tiešu tālākās rīcības plānu Kristīnes Misānes lietā, taču uzsvēra pilsoniskās aktivitātes nozīmi, tostarp, izceļot internetā publicētās petīcijas lomu nākotnē.

Tāpat Kivičs nespēju rīkoties pārmet tieslietu ministram Jānim Bordānam un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, pārmetot to, ka pirms gada šī lieta tikusi "noklusēta", cerot, ka tā neizraisīs ažiotāžu.

Mūziķis norādā, ka Latvijā ir labi dzīvot līdz brīdim, kad kaut kas notiek.

Jau vēstīts, ka Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Misāni, kas faktiski nozīmē, ka viņa 20.februārī tiks izdota.

Pēc Misānes pārstāvju sniegtās informācijas, piektdien tiesā tika vērtēts, vai sieviete būtu atbrīvojama, jo viņa varētu būt jau izcietusi sev piemērojamo sodu, vai arī viņa būtu izdodama tiesāšanai Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts Pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

Komentē 37

 
Anonīms
 

VAJAG MEGINAT CAUR AFRIKU(DAR)

17.februāris Atbildēt

Tas nav iespējams, jo Latvijai nav nekādu saistību ar DĀR

17.februāris Atbildēt

Kivičs visiem pārmet to,ko pats sev arī pieraksta-visiem viss ir pie d..sas,kā pats par sevi saka. Vienīgais ko mēs varam darīt,ir lūgt Dievu,lai bērniem atdod mammīti!

17.februāris Atbildēt

Nudien žēl paliek Andra.Viss,ko viņš spēj,ir vērsties pret cilvēkiem,kuri kaut ko dzīvē ir sasnieguši.Vai pats Andris ir kādreiz ieklausījies savā valodā?Un kādā valodā runā viņa bērni,kuriem Dieviņš piešķīris šādu papucīti?Ar viņa muti runā melna skaudība..Šausmīgā 'mūsu sabiedrība" nu nekādi negrib novērtēt Andra politiķa spējas un ieguldījumu latviešu kultūrā,sevišķi "mūzikā"...Ir jau grūti,nav jau viegli dzīvot šādā pasaulē.

17.februāris Atbildēt

Tas arī ir labi,ko dara Andris, kurš gan pastāvēs par Latvieti ārzemēs, vai tad Valdība ? Tai vienalga kā mums iet, ka tik pašiem labi, protams, mūsu runas TE tāpat Valdība nesasniegs, bet varbūt uzrakstot kļūst vieglāk ;)

17.februāris Atbildēt

Ja tā mammite būtu nabadzīga tad par viņu pat neviens necīnītos kā to dara tagad LV.. :) vienkārši atņemtu bērnus un lai kaut vai sapūst savā āfrikā.. par cik viņai ir bizness ārzemēs tā viesnīca un nauda tad jau protams ka LV vilks ara viņu.

17.februāris Atbildēt
Regīna Ločmele > katrina.mazzais.mazzais

Katrīnīt , skaudība ir slikta lieta, bet muļķība vēl sliktāka... Audz, mācies , pieņemies prātā un dzīvē pati kaut ko sasniedz!

18.februāris Atbildēt

Ņem taču to lietu savās rokās, uzraksti aizkustinošu dziesmiņu un organizē labdarības dziedāšanu. Tukšai muldēšanai taču nav nekāda jēga.

17.februāris Atbildēt

Šoreiz reāli piekrītu Andrim, Latvijā var dzīvot, kamēr nekas nenotiek, šeit par saviem pilsoņiem nevienam nav daļa, kas tas cilvēks ir, ko tas grib...??? Murgs, dzīvot jau šeit grūti- cenas, algas..., kad esi izbraucis lai nopelnītu, tad tevi neviens neaizstāvēs

17.februāris Atbildēt

Atkal tas "kiviča dzeltenums"; interneta mediji, liekas, aizrijušies ar šo putru un nespēj izspļaut...:(

17.februāris Atbildēt

Andris Kivics skaidri un gaisi patieca ko doma par musu debilo valdibu,.

17.februāris Atbildēt

vinjs jau nezin nekaadus faktus,tik prosta spelee gjitaaru un domaa ka ir baigi gudrais,dziives skolotaajs seksaa,beidz kopaa ar lieni

17.februāris Atbildēt

ViensViens,kas tu esi ar savu kreisi niku,un kas ir Andris un Liene Kivici,idiot..

17.februāris Atbildēt

Lai tik sēž cietumā....ha ha ha

17.februāris Atbildēt

nerok citai bedri, pati tajā nokļūsi...ha ha ha

17.februāris Atbildēt

nu īsti gudra tu neesi.

17.februāris Atbildēt

Velta Martinsone...

Nekad nenovēli otram to ,ko tu nevēlies redzēt notiekam ar sevi ...

17.februāris Atbildēt

Ai, šo personu taču nevar ņemt par pilnu - viņai ir mentālas un garīgas rakstura veselības problēmas.

18.februāris Atbildēt

Vienkarsi gan prezidentam,gan valdibai ka jau pierasts,ir pie pakalas kas notiek ar valsts pilsoniem...Kapec tauta nevar velet prezidentu,,,Mus tacu tas amerikanonkulis nepazist...

17.februāris Atbildēt

Andri, beidzot esi uz pareizā ceļa..! Piekrītu uz visiem 100%, izņemot lamu vārdus( bez tiem varēja iztikt) Tāpat viss bija skaidrs!!!

17.februāris Atbildēt

Nevar .diemžēl neko.Misāne ir pārķapusi Dānijas likumus būdama juriste bēg no problēmām viņas bērni ir Dānijas pilsoņi un jau sen kā pati dzīvo Dānijā būtu jāzina kā juristiei ka atraut bērnus no tēva ir likumpārkāpums tajā valstī un ne ES ne Krievija ne Latvija var ko izmainīt Dānijas likumus es tā saprotu ka Misānei ar to vīrieti ir lauliba

17.februāris Atbildēt

Nav oficiāla laulība, viņš pat nav šķīris laulību ar iepriekšējo sievu.

18.februāris Atbildēt

Malacis! Varas neizdarība šajā lietā ir baisa.

17.februāris Atbildēt

Vajadzēja domāt pirms precas arcārzemnieku.Nu ja tik gudra un biznesa vecene,tad nezināja ja aizmuk no arzemnieka tad tiek isludināta meklēšana.Pati vainiga.Tas pierāda ka tauta degradejās un paliek arvien stulbāka.

17.februāris Atbildēt

Ierunājās tautas augstākās inteliģences pārstāvis :D

18.februāris Atbildēt

BRAVO, ANDRI! Var jau būt, ka mazliet par daudz lamu vārdu, bet no otras puses, savādāk jau vispār neviens neredz, nedzird, nesaprot- visi akli, kurli un mēmi!

Par SIA "Latvijas valdība" 100% taisnība!!!

Veselības aprūpes mums nav, ceļu mums nav, tiesiskuma arī nav, tajā pat laikā 100 SIA parazīti turpina parazitēt uz Tautas muguras.

17.februāris Atbildēt

Andrim 1000% taisnība, pat skarbāk būtu nepieciešama kritika gan Egilam ( nopelniem bagātais Starptautisko likumu pārzinātājs - bet ne Latvijas valsts labad ), gan Kalnmeijera kungam ( "lietas virzās" bet viņš neseko līdz - "gan jau, gan jau" ) - nav ko traucēt izmeklēšanas noslēpumos.

17.februāris Atbildēt

latvija tak nav prezidenta, vins ir kalps un dara to ko liek vinam darit

17.februāris Atbildēt

sviests totāls un tās triperggripas dēļ var apstāties,pierunāt atstāt valstī!un ta risināt straujāk!

17.februāris Atbildēt

Es Tev Andri piekrītu. Žēl Kristīnes. Un tas tiešām var notikt ar mums katru. Lai Dievs viņai palīdz. Man arī līdzīgi kā Tev nepatīk rīkoties vadoties no tā, ko cilvēki pārdomas, un ir jārīkojas tā kā liek sirds. (Atvainojos, ka laikam neparādīsies garumzīmes, jo telefonā nav latviešu druka.)

17.februāris Atbildēt

mēs esam valsts ar kuru vašintona slauka dirsu!ja kkrievijas sastāvā,ta dānija baidītos!a tas lohs jau braugtu sen katafalkā!ķīnā tripers!tas amerikāņu specdienestu pirksts!kas veidoja igil kaujiniekus!tajos poligonos,kur gatavo amerikāņu karēvjus!afganistānā krieviju nenoglušija!a čečenija neizdevās!ta igil kaujinieki iekarojot sīriju,dosies ar amerikāņiem iebrukt krievijā!nāvi nato ģenerāļiem!jo tuvāk krievijai nato bāzes,jo smagāk jus mirsiet!es kā bijušais latvijas zemessargs varu pateikt,ka te problēma jārisina citādi!ta vismaz miers iestāsies!ja tas lēmums nebūs,ta trampam nespīd iziet no atejas!tramps ir demokrātijas hitlers un čmo!a tiem čmo valdība laiza dirsu un iesūta savus petuhus-jaunais prezis!vai ta vaira freiberga nav dzimtenes nodevēja un iztirgotāja!giljontīna raud,a vainīgo nav!

17.februāris Atbildēt

Artūrs Bērziņš laikam tikko nokāpis no koka...., nezin neko, par ko ir runa! Bet komentēt ai ka gribas!

17.februāris Atbildēt

Šis ir labs :D :D

18.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:46

Jaunākās diskusijas