Radeviča velta ārkārtīgi sirsnīgus vārdus Latvijai

tautaruna.lv 12.aug
 
Ģirts Ozoliņš/ F64 Photo Agency
Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča veltījusi ārkārtīgi sirsnīgus vārdus Latvijai.
Šī gada maija sākumā ASV pasaulē nāca viņas un hokejista Pjotra Ščastļivija trešā atvase. Vien pāris mēnešus pēc mazulīša piedzimšanas Ineta apciemojusi Latviju un neilgi pirms aizbraukšanas raksta: "Pati burvīgākā vieta uz pasaules, kur katrs stūrītis raisa pārdomas un apbrīnu. Man tevis ļoti pietrūks. Uz redzēšanos, Latvija!"
View this post on Instagram

A post shared by inetaradevica (@inetaradevica) on

Jau vēstīts, ka bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča maijā oficiāli diskvalificēta no 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, paziņojusi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Pagājušā gada novembrī Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) pavēstīja, ka pēc atkārtotas Londonas Olimpiādes pārbaudes Radevičas organismā atrastas anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas.

Sportistes karjeru Radeviča noslēdza pēc 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa palika ceturtā, no bronzas godalgas arī atpaliekot tikai par centimetru, toreiz sasniedzot rezultātu 6,88 metri.

Līdz ar to 37 gadus vecās Radevičas ceturto vietu Londonas olimpiskajās spēlēs ieņems krieviete Ludmila Kolčanova, kura sacensībās bija vien sestā, taču iepriekš diskvalifikāciju saņēma arī viņas tautiete Anna Nazarova, kura bija piektā.

Kādreizējai sportistei jāatdod arī Londonas olimpisko spēļu diploms un nozīmīte.

Radevičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā, jo 2010.gadā Barselonā viņa aizlēca 6,92 metrus tālu, tad arī izcīnot Eiropas čempiones titulu.

Savukārt 2017.gada sākumā Radeviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu kļuva par 2011.gada pasaules vicečempioni, lai gan sākotnēji viņa bija izcīnījusi bronzu. Viņas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.

Kopš 2017.gada marta Radeviča pildīja LVS prezidentes pienākumus, bet dažas dienas pēc skandāla nākšanas gaismā atkāpās no amata.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:07

Jaunākās diskusijas