Kā saules gaisma var ietekmēt Covid-19?

tautaruna.lv 19.aprīlis, 7:00
 
Atis Ieviņš/F64
Edinburgas universitātes zinātnieki Lielbritānijā atklājuši, ka reģionos ar lielu daudzumu saules gaismas cilvēki Covid-19 dēļ mirst mazāk. Tajā pašā laikā runa ir par noteiktu ultravioletās gaismas apakštipu, kas, izrādās, potenciāli aizsargā pret koronavīrusu. Par to ziņots rakstā, kas publicēts žurnālā British Journal of Dermatology.

Pētnieki salīdzināja visus ar koronavīrusu saistītos nāves gadījumus ASV kontinentālajā daļā no 2020. gada janvāra līdz aprīlim ar UV līmeni 2474 ASV apgabalos tajā pašā laika posmā.

Rezultātā izrādījās, ka cilvēkiem, kuri dzīvo apgabalos ar visaugstāko ultravioletā starojuma A (UVA) iedarbības līmeni, bija mazāks risks nomirt no Covid-19, salīdzinot ar cilvēkiem, kuri dzīvo vietās ar zemāku UVA līmeni.

Līdzīga veida pētījums tika atkārtots Anglijā un Itālijā, un secinājums bija tāds pats.

Zinātnieki ņēma vērā tādus ārējos faktorus kā, piemēram, vecumu, etnisko piederību, sociālekonomisko stāvokli, iedzīvotāju blīvumu, gaisa piesārņojumu, temperatūru un infekcijas līmeni noteiktās teritorijās. Tomēr efektu nevar izskaidrot ar augstāku D vitamīna līmeni organismā, jo tā izstrādi organism;a ietekmē ultravioletais starojums B (UVB), bet pētījumā tika aplūkotas zonas ar nepietiekamu UVB līmeni.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Par Saules iedarbību skaidrs, bet kā paliek ar Mēness gaismas iedarbību ? Vēl klusē ezotēriķi un nav zināms par citu debess spīdekļu lomu cīņā pret Covid.

19.aprīlis, 8:21 Atbildēt

Nezinu kā Tev skolā gāja, bet Mēness pats nerada gaismu. Tā ir atstarotā gaisma no Saules.

19.aprīlis, 8:38 Atbildēt
bezkaunīgais sivēns > beatrise.ilberga

Zinu, zinu, jo skolā gāja labi, bet ja nesaprati ironiju, tad palīdzēt nevaru.:)) Turpināšu gaidīt pētījumu par citiem debess spīdekļiem.:))

19.aprīlis, 9:11 Atbildēt

Sapratu, ka Latvijā ir baigi augsts UVA līmenis.

19.aprīlis, 9:57 Atbildēt

Jaa ,saule mums lielaa daudzumaa....nabaga cjukcjas buus pa galam kaa likts...

19.aprīlis, 11:15 Atbildēt

...jaa, par vinjiem nekas nav dzirdeets, varbuut vinjiem nemaz nav interneta,varbuut nav iekljauti nobiedeejamo tautu sarakstaa. Kursh zin ,kaa vinjiem tur...?

19.aprīlis, 11:21 Atbildēt

Itālijā vai tad nebija liela mirstība? Kā ar Brazīliju, kura otrajā vietā pasaulē pēc mirušo kopskaita?

20.aprīlis, 7:32 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:55

Jaunākās diskusijas