Iedzīvotāja dod būtisku padomu par deklarāciju VID

tautaruna.lv 5.marts, 11:30
 
Lauris Aizupietis/F64
Kāda Latvijas iedzīvotāja vērsusies "Sūdzību dēlī" (raidījums "Bez Tabu"), atklājot, kādas problēmas viņai radušās, mēģinot iesniegt gada ienākumu deklarāciju Valsts Ieņēmumu dienestā (VID).

Kā raksta sūdzības autore, čeki, ko viņa vēlējusies iesniegt VID, ir izbalējuši.

"Aktuālā tēma - čeki! Kā lai iesniedz, ja neko nevar redzēt? Čeki tika nolikti plauktiņā un gaidīja atbildīgo mirkli, bet, kad pienāk vajadzība, lūk, knapi var saredzēt. Tagad būšu gudrāka. Bildēšu uzreiz pēc čeka saņemšanas!” viņa raksta.

Tikmēr komentāros cilvēki raksta, ka ir vairāki veidi, kā izvairīties no šādas situācijas, piemēram, čekus fotogrāfējot uzreiz un saglabājot foto vai arī nosūtot čeku VID, izmantojot speciālu aplikāciju telefonā.

"Parasti pie kases jautā vai sutīt VID un tas arī paradās čekā, ka ir nosūtīts. Ja nav, tad nofočē un ērti caur aplikaciju ātri nosūta pats," teikts kādā komentārā.

"Saņemu čeku un uzreiz to fotografēju ar telefonu, jeb ieskenēju un saglabāju savā "flešiņā". Pašu čeku lieku konvertā, tumsā, kurā tāpat izbalē, bet šis process notiek lēnāk. Mobilā tālruņa aparātā ir ieinstalēta VID aplikācija, caur kuru arī var iesniegt čeku, kamēr tas nav izbalējis. Pagājušā gadā, maksājot par ārsta pakalpojumiem, reģistratūrā lūdzu, lai sūta info arī uz VIDu. Daži čeki nebija nosūtīti, tos ievadīju manuāli," teikts vēl kādā komentārā.

Jāpiebilst, ka līdz trešdienas, 3.marta, rītam Valsts ieņēmumu dienestā (VID) bija iesniegtas vairāk nekā 330 000 gada ienākumu deklarācijas.

Dienestā norādīja, ka šogad gada ienākumu deklarāciju iesniegšana norit raiti, VID informācijas sistēmā traucējumi nav konstatēti, bet cilvēku aktivitāte ir pārspējusi pagājušā gada rekordu. Iedzīvotāji iesniedz gada ienākumu deklarācijas arī par 2017., 2018., un 2019.gadu, līdz ar to intensitāte un dokumentu apjoms ir rekordliels.

"Salīdzinoši - šogad divās pirmajās dienās jau bija iesniegts tik deklarāciju, cik pērn četrās dienās kopā, un skaits turpina pieaugt," piebilda VID pārstāvji.

No 1.marta iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu. Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas trīs mēnešu laikā, proti, līdz 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.

Avots

Komentē 4

 
Anonīms
 

Mani interesē tikai čeku loterija.

5.marts, 12:21 Atbildēt

Es tā iedomājos - ja ir izveidojies nodokļu parāds, cilvēkam tas jāatmaksā pilnīgi viss, bet ja pārmaksa, kas nozīmē, ka valsts ir iekasējusi vairāk kā vajadzētu, tad atmaksā tikai nelielu daļu. Ir nu gan mums valstiņa!

5.marts, 13:28 Atbildēt

Čeks nav pārmaksa! Čeks ir attaisnotais izdevums - t.i. tā ir summa, kura ietilpst ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamajā bāzē. Tātad pārmaksa ir ieturētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas apmērā no čeka vērtības. Tas tā vienkāršoti skaidrojot.

6.marts, 2:51 Atbildēt
Anete Gūtmane > anda.balode

Varbūt Inese bija domājusi to tādā ziņā, ka ja ir ļoti lieli attaisnotie izdevumi katru gadu, tad VID tos neatmaksā pilnā apmērā. Ir taču limits, cik lieli attaisnotie izdevumi var būt un tas, manuprāt, tiešām nav godīgi.

7.marts, 1:19 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:50

Jaunākās diskusijas