Covid-19 perēkļa N. Draudziņas skolas skolotāja šokē vecākus

tautaruna.lv 20.novembris 2020, 16:47
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Bērnu vecākus nepatīkami pārsteidz Covid-19 infekcijas perēkļa – Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas – skolotājas izteikumi par pandēmiju. Lai gan pašai konstatēta saslimšana, skolotāja uzskata, ka analīzes veikusi “pasūtījuma laboratorija” un valstī “atsākusies iebiedēšanas kampaņa”. Pēc bērna tēva domām, šādi izteikumi nepiedien pedagogam, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Raidījumā “Bez Tabu” vērsās Guntars, kura meita nav NDV skolniece, bet mācību iestādes peldbaseinā apgūst peldētprasmi. Pēc stundām, pēcpusdienās, nodarbības vada NDV sporta skolotāja Loreta Brūdere. Šīs nodarbības apmeklē arī citi bērni, kuri nav NDV audzēkņi, stāsta Guntars.

Pēc Covid-19 infekcijas izplatīšanās skolā oktobrī skolā mācības pārtrauca, skolēniem un pedagogiem uz pāris nedēļām nosakot mājas karantīnu. Pēc karantīnas noteikšanas Guntara sieva uzrunāja peldēšanas nodarbību pasniedzēju, kurai vaicāja par mazo peldētāju pulciņa darbību.

Viņa atbildēja, ka noteikta karantīna, nodarbības kādu laiku nenotiks. Tālākā atbilde reāli pārsteidza.

Guntars uzrāda savas sievas saraksti ar L. Brūderi, kurā pedagogs atklāj, ka viņa ir viena no tām, kurai atklāta inficēšanās ar Covid-19, bet, tā kā slimojot bez simptomiem, neuzticas analīžu rezultātiem. Pēc Brūderes paustā sarakstē ar Guntara sievu, bērna māti, noprotams, ka viņa uzskata, - ja reiz ir konstatēta inficēšanās, bet simptomu nav, nav notikusi arī inficēšanās. Tāpat sarunā ar bērna māti pauž citus, skepses caurstrāvotus izteikumus par pandēmiju.

"Reāli saslimuši tikai 11 skolotāji. Pārējiem nekādu saslimšanas pazīmju. Tikai pozitīvs tests. Atsākusies iebiedēšanas kampaņa. Elpojam dziļi un nepieslēdzamies šausmu ziņām. Mums jau visiem izstrādājusies imunitāte pret to. [..] Esmu savās mājās un ievēroju karantīnu. Esmu pozitīvi noteikto skaitā. Es apšaubu analīžu rezultātu, jo to veica SPKC, ”pasūtījuma” laboratorija. Bet, ja jūs māc bažas, varat veikt testu. Kaut gan, ko tas jums dos? Vienīgi ierobežojumus un statistikas palielinājumu," pauž Guntars.

Guntars ir satraukts par šādiem skolotājas izteikumiem komunikācijā ar dzīvesbiedri, bērna māti.

Mazās peldētājas tēvs Guntars par skolotājas izteikumiem sarakstē informēja “Bez Tabu”, jo ilgstoši nesaņēma skaidrojumu no NDV direktora Pētera Ševčenko, kuram iepriekš ziņoja. Guntars stāsta, ka skolas direktors reaģējis īsi pirms “Bez Tabu” iesaistīšanās, kad ticis brīdināts par žurnālistu piesaisti. NDV direktors Ševčenko gan Guntaram, gan raidījumam “Bez Tabu” teica, ka nevar aizrādīt pedagogam par personīgā viedokļa paušanu ārpus darba laika.

Avots

Komentē 7

 
Anonīms
 

Nu un ko tad skolotāja nodarīja Guntara bērnam, sēdēdama mājās karantīnā? Telefoniski aplipināja? Kaut kāda sūdzmanība ne par ko. Tikai tāpēc, ka cilvēkam citi uzskati.

20.novembris 2020, 18:03 Atbildēt

Kādi idioti gan nestrādā par skolotājiem. Pie tam viņu ir daudz.

20.novembris 2020, 18:03 Atbildēt

Kārtējais pierādījums tam, kad skolās pārsvarā nestrādā domājoši un inteleģenti cilvēki. Alga nav inteleģentu cilvēku cienīga, tāpēc strādā vienīgi tādi, kas ir apguvuši dziļo elpošanu.

20.novembris 2020, 21:01 Atbildēt

Natālijas vietā es šito momentā no darba patriektu.

21.novembris 2020, 12:33 Atbildēt

Ūdensvīrs, esat tiešām čakls komentāru rakstītājs!

21.novembris 2020, 18:56 Atbildēt
īpaši stulbs > anita.loze

Paldies, cenšos! :)

23.novembris 2020, 18:22 Atbildēt

Ja cilvekam ir galva ar, kuru vins ari doma, ne tkai ed, tad tas ir slikti. Tas ir vinas viedoklis un respektejams. Es ari neticu visam sitam absurdam.

25.novembris 2020, 15:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:10

Jaunākās diskusijas