Obligātās sejas maskas rada pamatīgu haosu veikalos

tautaruna.lv 20.novembris 2020, 16:08
 
F64, Vladislavs Proškins
Jau ziņots, ka no ceturtdienas personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas, tomēr reālitātē to ir grūti nodrošināt. Tas izraisījis nesaskaņas sabiedrības vidū.

Sakarā ar noteikumu grozījumiem, kas nosaka, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai tirgotājs nedrīkst apkalpot personu bez sejas maskas, tirgotājiem pašlaik jāpilda policijas funkcijas bez jebkāda līdzfinansējuma, sacīja Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusevičs.

Šī problēma iezīmējas arī realitātē, jo ne viens vien sociālo tīklu lietotājs dalījies savos novērojumos un pieredzē. Atklāti daudzi gadījumi, kad cilvēki atsakās vilkt masku veikalā, tomēr dažādu iemeslu dēļ pārdevējam nepastāv iespēja vienkārši neapkalpot.

Arī Danusevičs pauda, ka aizliegums esot īpaši grūti realizējams, piemēram, gadījumos, kad veikaliem nav durvju sarga, jo nav saprotams, kā šādos gadījumos pārdevējam izdzīt ārā klientu. "Piemēram, ja mazā veikalā ienāk četri cilvēki, bet tur strādā tikai viens pārdevējs, un trim no šiem cilvēkiem ir maskas, bet vienam nav. Kā lai viens pārdevējs šādā gadījumā izdzen ārā klientu bez maskas?" vaicāja Tirgotāju asociācijas vadītājs.

Danusevičs atzīmēja, ka veikalos ir novēroti konkrēti gadījumi, kad, par maskas nevalkāšanu aizrādot klientam, tas, piemēram, atver alkohola pudeli un sāk no tās dzert, kas rada apstākļus, kuros ir grūti klientu neapkalpot. Savukārt citos gadījumos šādi apmeklētāji apgāž kādu preču stendu.

Šāda attieksme arī pārdevējās rada raizes un satraukumu par inficēšanos ar Covid-19. Tomēr atsevišķās vietās novērojama arī vienaldzīga attieksme no pārdevēju puses.

No ceturtdienas personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". Veselības ministrijā skaidroja, ka šāds regulējums nepieciešams, jo ir personu loks, kas iekštelpās, piemēram, tirdzniecības centros nelieto vispār vai neatbilstoši lieto mutes un deguna aizsegus normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, tādējādi pakļaujot gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās.

Komentē 8

 
Anonīms
 

G

20.novembris 2020, 16:36 Atbildēt

Te rakstīts, ka maskas nepasargā no vīrusa www.ptac.gov.lv/lv/news/elpos...atisanas-laika

20.novembris 2020, 16:38 Atbildēt

Šodien interneta vietnē "Tauta runā" ir informācija par situāciju Kurzemes slimnīcās. Tajā minēts, ka pašlaik stacionāros ārstējas 16 personas,- 10 Liepājas un 6 Ventspils slimnīcā. Kopumā no septembra ārstēti 28 cilvēki. VISĀ KURZEMĒ! Cilvēki mīļie, kur ir valsts mēroga traģēdija? Iemesls ārkārtas situācijai, mazā biznesa likvidēšanai, skolu dezorganizēšanai, cilvēku dirsināšana ar obigāto masku nēsāšanu u.t.t. Tas viss 28 saslimušo dēļ!!!

20.novembris 2020, 18:01 Atbildēt

Ģimene, vīrietis un sieviete bērni, laiks saliedēties visiem, grūti būs saprasties, bet, tas jādara, jāatrod ar visām tautām kopīga valoda, lai sākas tautu vara. Viss kardināli jāmaina.

20.novembris 2020, 18:55 Atbildēt

Maska nepasargaa, ne no kaa, maska liedz ieelpot "Vita" energheetiskos laadinhus. Medikhi par vitamiiniem sauc organiskaas vielas, kas ir tikai bariibas vielas un kuraam, nepiemiit energheetiskaa funkcija, jeb funkcija kura atbalsta imunitaati.

"Vita" vai joni ar miinus ziimi, ir pieejami :

1.ieelpojot jonizeetu gaisu

2 staigaajot, basaam kaajaam, pa zalhu plhavu

3 dzerot uudeni , ne no kraana un ne "mangalhus"

4 eedot saknhaugus un auglhus, bet audzeetus bez khiimiskaa meeslojuma

Sekojoshi, shodienas saknhaugos un auglhos, liels retums atrast "Vita", uudenii, cik es zinu, tad var atrast Latvijas " Laasiitee" un Lielbaatas uudenii. Citur

"Vita" mekleejams Kaukaaza mineraalhos un itaalhu mineraalhos. Staigaat pa zalhu plhavu, vasaraa. Elpojot gaisu, ja nav priekshaa filtrs. Ja priekshaa maska, tad izelpas laikaa, maskaa iesuucas cilveeka, statiskaas energhijas, laadinhi, jeb laadinhi ar plus ziimi, kuri nepielhauj ieelpot "Vita". Joni ar miinus ziimi jeb " Vita", darbojas paraleeli imunitaatei, aizsargaajot khermeni un atbalstot orgaanus ar energheetisko funkciju.

20.novembris 2020, 19:22 Atbildēt

Franhu "Evian" vaaji atshkhiras no Latvijas "Mangalhi".

20.novembris 2020, 19:25 Atbildēt

Man pie kājas...

23.novembris 2020, 18:18 Atbildēt

Pārdevējam jāpārdod, pircējam ir jāpērk. Un kuram jākontrolē maskas, lai kontrolē. Varbūt atvērt pārtikas veikalu, kurā var iepirkties bez maskām

25.novembris 2020, 11:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:48

Jaunākās diskusijas