Cilvēki ministram neslēpj bailes par atsākto repatriāciju

Viktorija Gabrjuna 8.aprīlis 2020, 9:30
 
Ģirts Ozoliņš/F64
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņojis, ka no 15.aprīļa Latvija atsāks repatriācijas reisus. Šis fakts raisījis bažas daudzu Latvijas iedzīvotāju vidū. Tiek uzdots retorisks jautājums: vai, vedot mājās repatriantus, tādējādi Latvija neriskē "aplipināt" pārējos iedzīvotājus, kuri paklausīgi ir ievērojuši valdības norādījumus nebraukt uz ārzemēm?
"15.aprīlī mēs atsāksim repatriācijas reisus. Organizējot atgriešanos mājup, ņemsim vērā mūsu veselības aprūpes sistēmas spēju, cilvēku skaitu, kā arī dažādos liegumus un ierobežojumus, ko noteikušas citas valstis.

Drīzumā tiks publicēta detalizēta informācija par datumiem un lidostām, no kurām tiks veikti lidojumi. Lūdzu ņemiet vērā, ka ne visi uzreiz varēs rezervēt biļetes. Priekšroka tiks dota tiem, kas šobrīd ir iestrēguši ārpus Eiropas Savienības un tiem, kas atrodas ārpus valsts bez iztikas līdzekļiem vai sociālā nodrošinājuma. Mēs darīsim visu, lai arī pārējie varētu atgriezties Latvijā, cik vien tas ātri būs iespējams. Tiem, kuri ilgstoši dzīvo ārpus Latvijas, lūdzu pagaidām palieciet sāvās mītnes valstīs. Mēs būsim priecīgi jūs satikt pēc ārkārtas situācijas beigām, taču pašlaik gan jūsu valstī, gan starptautiski ieviestie liegumi nav labākais un drošākais laiks ceļošanai," rakstīja Rinkēvičs.

Mikroblogošanas vietnē twitter daudzi pauda neizpratni par šādu rīcību.

"Dīvaina jums atieksme. It kā glābjat vienus pilsoņus, bet tanī pašā laikā pakļaujat riskam citus," teikts kādā komentārā.

Vairāki twitter lietotāji piekrīt apgalvojumam, ka repatriācija rada lielu risku Covid-19 izplatībai.

"Kāpēc Latvijā notiek šie repatriācijas reisi, ja pats sakāt, ka migrācija palielina risku saslimt, kā arī apdraud apkārtējos?? Sanāk ka labā roka nezin ko kreisā dara.. Ar vienu glāb no vīrusa, ar otru palīdz vīrusam izplatīties," teikts kādā komentārā.

Vēl kāds komentētājs norāda, ka Rinkēviča ideja ir pretrunā ar veselības ministres Ilzes Viņķeles iepriekš teikto.

"Kā tas iet kopā ar VM Viņķeles teikto "ar Covid-19 varētu tikt galā līdz Jāņiem, bet Lieldienās jāievēro visi drošības pasākumi"? Tātad uzreiz pēc Lieldienām ir pofig uz visu?" teikts komentārā.

Tikmēr sociālajā tīklā Facebook cilvēki uzsver, cik svarīgi ir repatrinatiem pēc atgriešanās ievērot pašizolāciju.

"Ļoti ceru, ka beidzot arī LV valdība būs tik saprātīga un gādās, lai atbraucēji uzreiz no lidostas tiktu nogādāti izolācijā uz kādu no klusākām viesnīcām OBLIGĀTĀ izolācijā nevis mistiskā pašizolācijā, par kuru daudzi atbraucēji iesmej," teikts kādā komentārā.

Savukārt Rinkēvičs raksta, ka epidemiologi ir pret piespiedu izolāciju.

"Repatrianti tiks kontrolēti, ir gan policijas kontrole, gan citi pasākumi, epidemiologi ir pret piespiedu izolāciju, jo tā veicina lielāku infekcijas izplatību, kā to parādīja pieredze, arī Lietuva ātri no tās atteicās. Atbraucēji nav ne noziedznieki, ne arī visi inficēti, tie ir tādi paši lidzcilvēki ar tādām pašām tiesībām un pienākumiem kā mēs," uzsver ministrs.

Vēl kāda Facebook lietotāja pauda bažas, ka līdz ar repatriantu atgriešanos veidosies atkal augšupejoša slimības statistika.

Ārlietu ministrs gan metas aizstāvēt ārzemēs esošos tautiešus.

"Pirmkārt, repatrianti neveido 90% saslimušo, otrkārt, Satversme nosaka to, ka Latvijas pilsoņiem ir tiesības atgriezties un viņi ārzemēs atrodas valsts aizsardzībā, pie tam liela daļa šo cilvēku izceļoja ne jau dzīvot vai strādāt, bet komandējumā, studiju, sporta utt braucienos, ko mums iesākt ar 16 apmaiņas skolēniem Dānijā, kurus gaida vecāki? Treškārt, kādreiz Jūs vai Jūsu tuvinieki var nonākt līdzīgā situācijā, domāju, ka tad Jūs vēlētos, lai valsts Jūs neaizmirstu. Visbeidzot, tiem, kas atgriežas ir jāivēro pašizolācija, daudzi to dara," savu viedokli pauž Rinkēvičs.

Jāatgādina, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12.maijam, otrdien lēma Ministru kabinets.

Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Lai arī pēdējās dienās tiek saskatīts zināms progress cīņā ar slimību, valdība nolēma ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināta par nepilnu mēnesi.

Komentē 38

 
Anonīms
 

Ko nozīmē ''bailes''!!!??? Tie ''bailīgie'' runā VARBŪTĪBAS/PIEŅĒMUMA formā... kas attiecās uz iespējamību saslimt..., bet ārzemēs iestrēgušie bez iztikas līdzekļiem ir FAKTS !!! Kaitina tie 3,14, kuri visu laiku raksta muļķības par ''īpaši bīstamo'' covid19 : ( /// ... un stulbie masu sediju tikai uzkurina jau tā ar prātiņu apdalītos, patstāvīgi publicējot tikos to idiņu... atvainojos, nervi netur... intervijas un komentārus ... te no Zviedrijas ''blondīni'', te no Spānijas kaut kāda su...... kuri/kuras pauž tikai paniskus un manuprat pat dumjus... savus viedokļus... BAILES !!! ZB !!! JA APSKATAT KĀDU SITUĀCIJU, TAD INTERVĒJIET VAIRAKUS CILVĒKUS AR VAIRAKIEM VIEDOKĻIEM... ja runa ir piemēram par kādu situāciju, kādā konkrēta valstī , NEJAU ATRADĀT VIENU IDIŅU UN PASNIEDZAT INFO, KA VISS KO VIŅA SAKA IR TIEŠI TĀ !!!! Lamāties girbās, kad šāds murgs veidojās!!! Man arī ir virkne draugu un paziņu visā pasaulē un iedzīvotaji visās valstīs ir sadalījušies + - 50 / 50 , kas ir panikas cēlāji sakarā ar covid19 un tie, kuri neuzskata to par īpaši bīstamu un arī nekadus īpašos piesardzības pasākumus neivēro...

8.aprīlis 2020, 10:01 Atbildēt

Lai nu būtu bez piespiedu izolācijas, bet visiem ieejot mūsu zemītē ir jāveic

pārbaude uz Covid-19, un ja kaut mazākās pazīmes apslimšanai---UZREIZ AR

KONVOJU(kaut vai) uz dzīvesvietai tuvāko slimnīcu pilnīgai izmeklēšanai, un

bez kautkādām atrunām.

8.aprīlis 2020, 10:44 Atbildēt

Vai Jūs maz ziniet,kurš komandējumā,kurš velns zina ko dara ārzemēs! Tas ir vislielākais stulbums atkal repatriēt jaunus vīrusniekus,jo pieredze jau rāda,kā atbrauc,tā arvien vairāk saslimušo! Visiem novēlu izturību šai laikā!

8.aprīlis 2020, 11:28 Atbildēt

Tas ir lieliski ka tur tālumā nav ne Jūsu bērnu , radu vai draugu !!! Tāpēc to savu žulti izspļaujiet citā vietā un citā reizē !! Atcerieties ka tie visi tur ir MŪSU CILVĒKI un viņiem ir jābūt šeit ….Esmu pārliecināta ka visi iebraucēji tiks pārbaudīti un man par to nav ne mazāko šaubu .

8.aprīlis 2020, 12:33 Atbildēt
Broņislava Dzene > vija.luksevica

Dažu cilvēku dēļ, apdraudēta visa valsts, visi saslimšanas gadījumi tika importēti un tie paši vēl turpināja izplatīt, lai lielāks skaits saslimtu, neievērojot noteikumus. Vai tādus drīkst importēt, kas tīsuprāt (noziedzīgi) rīkojas? Viņiem likumi nav rakstīti?

8.aprīlis 2020, 13:49 Atbildēt
Jausma Barone > vija.luksevica

Cienījamā kundze, kaut nu šie" MŪSU CILVĒKI" būtu atbildīgāki pret mūsējiem...tagad Latvija mīļa unlaba...

8.aprīlis 2020, 15:22 Atbildēt
Aina Lija Jēkabsone > vija.luksevica

Ne jau visi atbraucēji ir slimi.Un ne jau visi ir neapzinigi un neko neievēros.Manai klasesbiedrene arī gaida meitu no Lielbritānijas un jau sagatsvojusies,ka meitai atstas dzīvokli un pati pārvāksies uz laukiem.Būsim cilvēcīgāki!!!Vai beidzot nepietiek naida?

8.aprīlis 2020, 15:53 Atbildēt
Solveiga Veide > bro.islava.dzene

Nebija neviena inficētā ne Latvijā, ne Liepājā, kad es bļāvu pa visu internetu, ka nāks prāmji ar tiem! Valdība meloja, ka parbaudīs,izolēs! Atveda mums tādu rezultātu, ka pašiem LIELDIENĀS JĀIZOLEJAS!

8.aprīlis 2020, 22:08 Atbildēt

"Organizejot repatriantu atgriesanos,nemsim veeraa muusu veseliibas apruupes sist.speeju ?"Piedodiet driizaak nespeeju.Rinkeevica kungs,Juus muus vieteejos nodokl,u maksaataajus esat "uzmetusi" ar pasreizeejo MUUSU veseliibas apruupes sisteemas(ne) speeju.Cik daudz cilveekiem ir atteiktas operaacijas!Cik daudz cilveeki ar diezgan nopietnaam veseliibas probleemaam nedodas uz polikliinikaam aiz baileem par inficeesanos….Un uz sii fona-BRIIVPRAATIIGAA izolaacija !!Kas tad iisteniibaa tad ir -PALIEC MAAJAAS ?! Orvela Dziivnieku ferma? Visi dziivnieki ir vienliidziigi ,bet ir veel vienliidziigaaki?Buutu interesanti uzzinaat konkreeti tos epidemiologus ,kuri ir pret izolaaciju.Pieminot Juusu Lietuvas variantu,veelaties apsteigt to ar inficeesanaas skaitli?

Veel nesapratu vai komandeejums nau darbs...jeb darbs nau komandeejums?

/

'

8.aprīlis 2020, 12:31 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu Sandrai. Nenopietna attieksme no Valdības puses. Jāpanāk, lai izolācija būtu obligāta. Un par cik cilvēkiem ir runa, tas arī svarīgi. Un kā viņi no lidostas, prāmja u. t. t. nokļūs mājās, nekur nav rakstīts.

Ceru, ka Valdība domās arī par tiem, kuri ilgstoši uzklausa saukli "Paliec mājās"?????

8.aprīlis 2020, 13:49 Atbildēt

Varbūt labāk tik ļoti necensties savākt vīrusus no visas pasaules, bet nopirkt Latvijai vēl elpināšanas aparātus, lai pēc tam nav jātaisnojas, ka cilvēki nevarēja sagaidīt savu rindu elpināšanai?

8.aprīlis 2020, 13:44 Atbildēt

Vai jūs zināt cik repatriācijas reisa biļetes maksā??? Un to sedzam mēs, braucēji. Ne jau valdība. Tā kā savus elpināšanas aparātus pērkat par citu naudu. Gudrīši

11.aprīlis 2020, 13:50 Atbildēt

Valdība apzināti vēlas iznīcināt Latvijas tautu un ekonomiku. Inficētie cilvēki no Ķīnas inficēja visu pasauli. Latvijā no lidostas inficētie inficēja visu Latviju. Kapēc slimos nevar izolēt no sabiedrības un izārstēt un tad atļaut atgriezties. Inficējam savas ğimenes, kolēğus un sabiedrību. Jo vairāk Covid-19 slimnieki atradīsies sabiedrībā, jo vairāk izplatīsies sērga. Ir taču visas iespējas. Radam mākslīgu krīzi.ekonomikai. Neesam jau Ķīna kur dzī 1,5 miljardi vai Itālija kur 64 mijoni iedzīvotāji. Varbūt valība nezin, kas

ir vīrus, infekcija karantīna. Katru gadu pie gripas epidēmijas vairākās vietăs ir karan

8.aprīlis 2020, 14:20 Atbildēt

Repatrianti ir vajadzīgi, jo tuvojas Rīgas Domes vēlēšanas laiks...

8.aprīlis 2020, 14:54 Atbildēt

lai tik ved, ja grib līdz jaungadam turēt visus izolācijā un diez vai arī ar to pietiks? Slimo tikai repatriētie un aplaiž tos, kas mājās sēž, kāda jēga tad vienu daļu tautas turēt izolācijā, ja kādi ir priviliģētie, kas var apstaigāt savus radus un pa veikaliem izstaigāties un braukt sabiedriskajā transportā krustu šķērsu pa visu Latviju un neviens nevar galus sadzīt kur un kad inficējušies?

8.aprīlis 2020, 17:28 Atbildēt

Var te vāvuļot par vai pret, BET...FAKTS - ja visi braukalētāji būtu palikuši tur uz kurieni aizbraukuši, Latvijā nebūtu neviena slimnieka, visi strādātu, visi mācītos un dzīvotu normāli. FAKTS.

8.aprīlis 2020, 20:54 Atbildēt

Un cik diennakts laikā fūres šķerso Latvijas robežu, vezdamas pārtiku un citas preces no visas Eiropas? Un cik vēl citu autobraucēju? Un cik nelegāli šķerso robežu pa mežu takām? Ko darīt ar tiem?

12.aprīlis 2020, 22:03 Atbildēt

LAI tad ved uz savu maju un izmitina,varbut vel gus baudu. Mans personigais viedoklis vienkars ja jau Latvija bija sudiga un vajadzeja mukt prom bet ne dzivot seit un stradat tad lai tur kur ir dzivo un arstejas.Kapec es piemeram nemuku bet stradaju seit un dzivoju. Tas ir gandriz tapat ka pec kara muka prom jo baidijas grutibu bet tagad atgriezas ka varonji,suda bralji ne varonji.

8.aprīlis 2020, 20:59 Atbildēt

Uzdot pašam Rinkēvičam personīgi sagaidīt katru repatriantu ar ziediem un bučām!

Rrdzēs ko tad viņš teiks ...

8.aprīlis 2020, 21:31 Atbildēt

Kapēc tiek piesaukta satversme no nepilna procenta pilsoņa tiesībām? Lai palasa to satversmi cītīgāk, jo tur ir arī punkti par to, kā ir jāizsargā nospiedoša vairākuma tiesības, nevis dažu indivīdu!

Ja gribat patiešām paīdzēt tiem kas ir ārpus latvijas, tad piešķirat viņiem finansiālu atbalstu.

8.aprīlis 2020, 21:59 Atbildēt

jautajums te vairs nav par bailem..utt...piemeram lai ari es ieveroju noteiktos piesardzibas pasakumus, jo izjutu atbildibu pret citiem, pats ari skatos uz virusu vesu pratu...

bet ja kartejo reizi pagarinas arkartas rezimu tapec..ka nu tacu esot japaiet laikam ...jo pedjie parradusies tikai nesen..

vai ari..ko tad mes nosakam..viss ..lidz 30.03...var atgrizties pec tam ne..nu tad kur ir logika!!!

Man piemeram ir svarigi viali..lai robezas butu vala jau maija..un domaju ka daudziem tas ari ir no svara...

Juatajums..vinus tagad atvedis majas..un ko pc tam atkal mums projam..un blaus ka slikti..katrs gadijums ir savadaks..un viennozimigi neesmu pret atbraucejiem...bet ...

8.aprīlis 2020, 22:01 Atbildēt

Varbūt valsts var palīdzēt ar komandējuma naudu vai kautkā finasiāli aizbraucējiem tā būs lētāk nekā šeit tērēt miljonus. Mūs pārējos godīgos mājās sēdētājus likt sēdēt līdz Ziemassvētkiem mājās. Tad iznāk ka vieniem karantīna un otri dara kā grib. Ja valstī ir pašizolācija tad parūpēties par aizbraucējiem var arī citādi nav jau uzreiz jāved mājās.

8.aprīlis 2020, 22:30 Atbildēt

Viss skaidrs.Senju lasitaji un melnstradnieki-alkaholiki,atgriezsanas svinetaji ir svarigaki par valsts iedzivotajiem kuri spiesti sava valsti dzivot izolacija lai sie bomzi te raditu italijas situaciju.Turklat to pielauj un atbalsta valsts,ko gan citu no valdibas varejam ceret.

Izsvinamies Lieldienas vietejie jo kad repatries tos kroplus mes varesim pec 18 vakara tikai sunus izvest pastaiga.

8.aprīlis 2020, 22:33 Atbildēt

Jūs esat viena žultaina persona. Kāda jums daļa ko kurš ārzemēs strādā. Vienīgais jums zināmais darbs laikam ir sēņu lasīšana.

Lieciet repatriantus, tai skaitā arī mani, mierā. Es braucu uz Latviju un neesmu slima ar vīrusu. Aizbraucot gan viss var gadīties.

11.aprīlis 2020, 13:46 Atbildēt

Ja LV būtu kara briesmās, vai arī tad aizbraukušie atgrieztos, lai aizstāvētu savu valsti?

8.aprīlis 2020, 22:42 Atbildēt

Rinkeviča kungs! IZVADĀT ORGANIZĒTI VISUS !!! IELIDOJUŠOS NO LIDOSTAS LĪDZ VIŅU MĀJĀM. NEVIS TIKAI PA RĪGU, KĀ TAS BIJA IEPRIEKŠ. KAD DŽEKS AR VILCIENU UN 2 BUSIEM KAMĒR TIKA LĪDZ RĒZEKENEI NEZ CIK PA CEĻAM APLIPINĀJA. SABIEDRĪBAI IR TIESĪBAS GRIBĒT BŪT PASARGĀTAI. VEDIET CILVĒKUS MĀJĀS, BET NERADIET RISKU ŠEIT DZĪVOJOŠIEM!

8.aprīlis 2020, 22:43 Atbildēt

Man ir maasinja un maasinjas meitinja ... un ar gjimeniiteem ieksh Britt ... - bet ir tiiri EpideMIOLOGJIJA - shitados apstaakjos IESPEEJAMI KUSTEETIES NEVAJAG.

8.aprīlis 2020, 22:57 Atbildēt

Ak dievs. kaut vienam esat devuši darbu un iztikšanu, lai nebūtu jābrauc uz ārzemēm iztiku pelnīt? Pašus savējos esat gatavi aizmirst, ar lāstiem apkraut? Kāds kurš atgriezies jūs ir aplipinājis? Eu sabiedriskā doma, davai sēžat mājās un izolējaties, bet ar muti nebraucat. Ķeska jums par īsu.

8.aprīlis 2020, 23:02 Atbildēt

Piekrītu jūsu teiktajam

11.aprīlis 2020, 13:47 Atbildēt

Nu nu nu...un šito muļķību par nopietnu runā valdības pārstāvis kuri pieņēma likumu kad mediķiem jāpieliek pie algas,jāsakasa 200 cik tur miljoni valsts budžetiņā..,un paši savu izdoto likumu nepildīja. Tagad vēl tik jāparūpējas lai mediķiem būtu darbs līdz kaklam jo kad būs maskas uz acīm nebūs algas listes salasāmas....nu nekas šai cirkā nemainās,tikai klauni... . Pieklājības pēc būtu savus klaunu kolēğu domas aprasījis pirms runājis....tauta jau patiesībā visu redz un dzird...un atcerās

8.aprīlis 2020, 23:29 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:36

Jaunākās diskusijas