Māte dusmīga par "Rīgas Satiksmes" uzlikto sodu nepilngadīgam bērnam

Viktorija Gabrjuna 10.okt 2019
 
Vladislavs Proškins/F64
Sociālajā tīklā Facebook izveidotajā grupā "Slepenais pircējs" atklāts kādas rīdzinieces stāsts. Sieviete atklāj, ka "Rīgas Satiksme" uzlikusi nepilngadīgam bērnam sodu 30 eiro apmērā situācijā, kad, iespējams, viņu nemaz nevajadzēja sodīt.

Sieviete uzsver, ka noteikti apstrīdēs sodu.

"Atnākot šodien no darba mājās, mani gaidīja pārsteigums. Mans nepilngadīgais dēls aizbrauca uz "Rīgas Satiksmes" apkalpošanas centru, lai pagarinātu etalonu. Izrādās, ka izziņa no mācību iestādes derīga tikai 30 dienas. Tā kā izziņa bija izsniegta 3.septembrī, tad jau 8 oktobrī nav derīga. Etalonu viņam pagarināt atteicās. Mācās viņš netālu no mājām un parasti nelieto sabiedrisko transportu. Bet šodien bērnam vajadzēja aizbraukt pie ārsta un pie reizes pagarināt etalonu. Bet tā kā saņēmis atteikumu pagarināt, brauca mājās ar to pašu izziņu un nepagarināto etalonu. Bērnu noķēra kontrolieri. Pirmo reizi! Nepilngadīgo personu! Uzlika sodu. Nē, SODU! 30€! Bērnam! Ne brīdinājumu. Nē 3 un ne 5€. 30€! Par ko??? Telefonsarunā ar operatoru man pateica, ka viņam pašam bija jāinteresējas par izziņas derīguma termiņu. Trūkst vārdu.
Protams, ka rakstīšu un to sodu apstrīdēšu," raksta sieviete.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi.

Daļa uzskata, ka sodīt bērnu ir absurdi.

"Tas viss liekas absurdi. Sodīt bērnu, manuprāt, ir augstākā pilotāža. Tai pat laikā Rīgas sabiedriskajā transportā pārvietojas bez maksas 55 gadus veci Krievijas valsts pilsoņi, kuri Krievijā sasnieguši pensijas vecumu, lai arī Latvijas pilsonim pensijas vecums pienāk 64 gadu vecumā. Saprotu, ka likums ir likums un noteikumi ir noteikumi, bet tas ir absurdi!!!! Mēs - visi Rīdzenieki maksājam par Krievijas pilsoņu bezmaksas pārvietošanos, tajā pat laikā, bērniem nākas piedzīvot šadu attieksmi," teikts kādā komentārā.

Daļa komentētāju tomēr uzskata, ka sods šajā situācijā bija adekvāta reakcija.

"Tas ir normāli! Ja ir teikts 30 dienas, tad ir! Saņēma izziņu, aizgāja iesniedza, nevis tad, kad izdomāja vai savajadzējās! Ja reiz ir noteikts tā saistošajos noteikumos tātad ir!
Kā zināms, mums ir ne tikai tiesības, bet arī PIENĀKUMI! Likuma
nezināšana neatbrīvo no atbildības!
Varat mani zākāt vai lamāt, bet dod iespēju bezmaksas pārvietoties un paši nevar nokārtot formalitātes. Pienākumu mums nav, tā izskatās!
Sakožam zobus, maksājam un nākamreiz būs mācība," teikts komentārā.

Jāpiebilst, ka nesen pēc pārbaudes par aizdomīgi biežajiem pašvaldības subsidēto e-talonu pīkstināšanas gadījumiem SIA "Rīgas satiksme" atmaskojusi un no darba atbrīvojusi negodīgus darbiniekus, kuri devuši pieeju "invalīdu biļetēm" cilvēkiem, kuriem tās nepienācās, vēstīja raidījums "TV3 ziņas".

Pēc Autotransporta direkcijas aprēķiniem, rekordisti mēnesī pīkstinājuši subsidēto e-talonu 300 reižu, bet "Rīgas satiksmes" dati liecina, ka veiktas ap 500 validācijām mēnesī.

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis raidījumam stāstīja, ka nepilnības tiešām tika konstatētas.

"3000 braucieni, rēķinot par 1,5 eiro - ir 4500 eiro. Tā nav "Rīgas satiksmes" vaina, bet tas ir saistīs ar valsts informācijas sistēmu nesavienojamību. Ja "Rīgas satiksmei" nenonāk informācija, ka šai personai nav invalīda statusa, mēs nevaram zināt. Šobrīd ir izdarīts daudz, lai veiktu uzlabojumus. Jā, cilvēkam ir iespējas braukt 400 reizes mēnesī. Nevar aizliegt. Pensionāram ar 75 gadiem patīk 300 reizes mēnesī braukt. E-talonu nopīkstina. Tas nav pārkāpums," pauda Saulītis.

Komentē 24

 
Anonīms
 
aha

pensionāri ļoti bieži brauc tikai pāris pieturas, jo negrib iet kājām. Tā arī salasās tie 300 braucieni...

10.oktobris 2019 Atbildēt

Ka tad, negrib! Tev nav prata ienacis, ka cilvekam gados ir gruti ar kajam aiziet tas paris pieturas? Tagad iznak, ja tu esi pensis, sedi majas un nekur nevazajies, netere valsts naudu? Tads cinisms un neciena pret vecakiem cilvekiem. Laikam doma, ka busi muzigi jauns

10.oktobris 2019 Atbildēt
Iveta Štrauhmane > kl.ra.ozoli.a

Piekrītu.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Vajag noteikt konkrētu vecumu, no kura vecie cilvēki var braukt par brīvu- un nekādā sakarā ar pensijas apliecībām vai vēl sazin ko. Lielbritānijā, piemēram, vietējais transports ir par brīvu no 60 gadiem, kaut gan pensijas vecums ir krietni virs 60.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Silva , Tu nu gan samuldējies ka Lielbritānijā vietējais transports ir pa brīvu no 60 gadiem.Pa brīvu ir tad, kad sasniedzis pensijas vecumu.

10.oktobris 2019 Atbildēt
Brigita Paegle > tamara.stepina

Biju šogad divas reizes Prāgā. Tur visas personas pēc 70 gadu sasniegšanas brauc par brīvu, arī tūristi.

10.oktobris 2019 Atbildēt
Normunds Dzelzkalejs > brigita.paegle

Nestaastiet niekus !

10.oktobris 2019 Atbildēt

Latvijas pilsoņi jāpieradina pie sodiem jau no bērnības, ko arī veiksmīgi dara !

10.oktobris 2019 Atbildēt

Varbuut labaak apmaksaat braucienu ?

10.oktobris 2019 Atbildēt

UK katrā vietā ir savs vecuma cenzs.Skotija,Velsa,Ziemeļrija un Londonas pilsēta-no 60 gadiem.Citur-tikai pensionāriem.Info-www.gov.uk/apply-for-eld...erson-bus-pass

10.oktobris 2019 Atbildēt

Nesaprotu,kapec citas valsts pensionars brauc bez maksas no 55gadiem,ja Latvijas Valsts likuma noteiktais pensioneshanas vecums 64?Paskaidrojiet ,ludzu ,kapec iznemums shiem cilvekiem?.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Tapec,ka Rigas dome valda saskana un krievija pilsoni ir vinu brali.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Vai tad Latvija arī nevar noteikt pensionēšanās vecumu 55 gadi?

11.oktobris 2019 Atbildēt

tieši tā kā pie kredītiem-jo nopelnīt nevarēs godīgi strādājot un kas ir godīgums????jaunie sēž --vecie kājās stāv--lūk mūsu valsts..................

10.oktobris 2019 Atbildēt

Ja jau savlaicīgi nav noformēts E talons, tātad var nopirkt biļeti, ja jau tik reti izmanto sab. transportu. Ja nav izziņas no skolas { varbūt vairs nemācās skolā}, tad arī viss izdarīts pareizi. Par brīvu nekas nav un nav bijis- arī par pensionāru braukšanu kāds maksā.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Jums neienāca pratā ka nepilgadigais pats nepelna,un naudas vareja nebūt līdzi. Tāpat rakstīts ka izziņas derīgums beidzies. Puika noaušojās. Tas nozīmē ka aizies uz skolu un dabūs citu. Bet ta vai tā,zēnam par braucienu nebūtu jāmaksā. Parasti kontrolieli pakrata ar pirkstu,piekasīgaki izlamā. Bet tādus sodus neliek.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Zaglīgā Rīgas satiksme.

10.oktobris 2019 Atbildēt

Kontrolieriem tāds darbs- sekot, lai kaut neliels skaits pasažieru maksātu par braucienu. Tāpat jau kādi 70% brauc vai nu ar atlaidēm. Maksā par pakalpojumu- nebūs problēmu! Cik nav redzēts, ka pieauguši cilvēki, iekāpjot, paliek stāvēt pie transporta durvīm, nepīkstinot E talonu- ja vispār tāds ir! Tā gan ir zagšana !

11.oktobris 2019 Atbildēt

Varbūt skarbi Jums vecākiem, bet Jūs bērniem macat ka pakalpojumu jāmaksā? Bērns labāk ēd čipsus un dārgajā mobilā kur viņš nav pircis.

11.oktobris 2019 Atbildēt

Nepilngadīgais nepelna, jā, bet tādā gadījumā vecākiem jāseko, lai skolēna dokuments ( E talons) derīgs ! Man arī ir bērni, un tagad mazbērni, kuri iet skolā. Mācību gada sākumā ir informācija par E talona pagarināšanu. Ja kāds to ievērotu, nekur skolēnam nav jābrauc, jo visu nokārto skolā, Rīgas, protams ! Skārienjutīgais telefons gan droši vien ir šim "neveiksmīgajam"skolēnam?! Un biļetei naudas nav, ja pats vainīgs ?

11.oktobris 2019 Atbildēt

Jums sods nav jāmaksā meklējiet Rīgas satiksme vietavas iela 37 zaķa kungu izstāstīt situāciju un kontrolieris tiks pats sodīts jo ir likums bērniem nevar likt sodu un mest ārā no autobusa kur ir 7autobusa parks viss nokārtosies

12.oktobris 2019 Atbildēt

Nevaru nekomentēt Jūsu rakstīto- ne pieturzīmes, bet likumus zinot Jūs ?! Kas tas par zaķi? parastais bezbiļetnieks, meža zvērs? Varbūt Zaķis { ar lielo uzvārda burtu} ?

12.oktobris 2019 Atbildēt

Palasot komentārus, tā vien gribas jautāt, no kurienes tāds ļaunums? skolnieks, bērns, viņš drīkst braukt bez maksas, nu nav, domāju, viņš 2metrīgs ambīlis, kuru ieraugot ,rodas šaubas, vai viņš ir skolnieks.Savam bērnam jaunu bankas karti pasūtīju, nevajadzēja izziņu, jo ir vienots reģistrs, kur redz, kur mācās, vai vispār mācās. Stipri apšaubu, ka RS nav pieejas šim vienotam reģistram. Vienkārši,- kauns. Ēzeļi ēzeļu galā, nevar atbrīvoties no šīs birokrātijas atliekām.

12.oktobris 2019 Atbildēt

Kaut kas nav godīgi uzrakstīts.VECĀKIEM bērns ir līdz 64 gadiem. Pēc tam savā gādībā pārņem valsts. Izvēlēties soda lielumu nevar kontrolieris.To nosaka planšetdators.Šim pasažierim nebūs bijis skolnieka status vai arī viņš ir ,, noķerts" ceturto reizi bez braukšanai derīga E talona. Māte varēja painteresēties par E talona derīguma termiņu un pagarināt ,,mazulīša" vietā.

13.oktobris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:49

Jaunākās diskusijas