Iedzīvotājus šokē ingvera un citronu cenas Latvijas lielveikalos

Baiba Puriņa 4.apr
 
Dāvis Valbaks/F64
Kamēr pasaulē valda Covid-19 krīze un Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, iedzīvotāji lielveikalā novērojuši, ka ievērojami pieaugušas cenas ingveram un citronam.

Sociālās vietnes Facebook profilā "Slepenais pircējs" iedzīvotāji dalījušies ar novērojumiem Latvijas lielveikalos par augļu un dārzeņu cenām.

"Mums ziņo, ka ingvera cena jau pacēlusies līdz 9 euro kilogramā. Paši redzam, ka citroni maksā jau 3 eiro kilogramā," ziņo ieraksta autori.

Komentāros cilvēki norāda, ka novērojuši līdzīgu ainu arī citviet. "O, citroni pa lēto. Mums Saldū veikals "Kaiva" tirgo pa 3.60 eiro kilogramā un tie paši no pērnā veduma un ir sažuvuši," raksta viens no daudzajiem komentētājiem. "Valmierā "Mego" ingvers dažas dienas atpakaļ maksāja 6.99 eiro kilogramā. Citroni dažos veikalos nebija pieejami," ziņo cita komentētāja. Tikmēr citi komentētāji informē, ka citur, piemēram, Jelgavas lielveikalos, cenas nav būtiski mainījušās.

Kā jau vēstīts Neatkarīgās žurnālistes Ilzes Šteinfeldes materiālā "Pārtikas cenas varētu samazināties" , pretēji bažām par iespējamo pārtikas produktu cenu sadārdzinājumu Covid-19 pandēmijas dēļ, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe prognozē, ka pārtikas cenas varētu pat samazināties. Iedzīvotāju pirktspējas krituma dēļ lielāks pieprasījums nākotnē varētu būt pēc lētākajiem piena produktu izstrādājumiem, tas ir, tādiem, kas ir ražoti no augu taukiem.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka Krīzes vadības padome uzdevusi ministrijām veikt cenu monitoringu, lai Latvijā uz krīzes rēķina negodīgi piegādātāji vai tirgotāji mākslīgi nepaaugstinātu cenas. Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece Neatkarīgajai skaidroja, ka Zemkopības ministrijā ir izveidota Krīzes vadības grupa, kurā pārstāvēti arī lauksaimniecības un pārtikas produktu ražotāji, pārstrādātāji un mazumtirgotāji. «Darba grupa pastāvīgi uzrauga izmaiņas nozarēs un ziņo vadības grupai par identificētajiem problēmjautājumiem, lai operatīvi rastu risinājumus. Ja tirgū tiktu konstatēta kādu produktu krasa cenu palielināšanās, tad arī šāda informācija tiktu ziņota krīzes vadības grupai, lai operatīvi varētu izvērtēt cenu izmaiņu cēloņus. Tāpat Zemkopības ministrijas uzdevumā LLU veic iknedēļas mazumtirdzniecības cenu monitoringu,» sacīja D. Muceniece.

Komentē 14

 
Anonīms
 

pilnīgi nemaz nešokē! VAI TAD LATVIETIS LATVIETIM KĀDREIZ IR BIJIS IZPALĪDZĪGS UN PRETIMNĀKOŠS???

4.aprīlis Atbildēt

Tas pats kas Krievijā, no turiens kopē, jo vairums tur ar informāciju barojas.

ASV ingvers zem dolāra...

Taču, neviens, ne otrs nelīdz pret vīrusu...

5.aprīlis Atbildēt

Varu iepriecināt - Lubānā ingvers maksā 9.99 eiro kilogramā 04.04.2020.

4.aprīlis Atbildēt

Rīgā 03.04. EUR 11/kg. miljonāram Vitautam Teličenam un Aldonai Šlukai piederošā veikalu tīklā BETA. Vēl pirms mēneša bija par EUR 4.kg.

4.aprīlis Atbildēt

Nu i nav ko pirkt ne ingveru, ne citronus. Atraduši brīnumlīdzekli, skābētos kāpostos ir vairāk C vitamīna kā citronā. Ingvers vispār nekam nepalīdz, covidam noteikti nē. Es internetā vēl redzu, ka komersanti griķus piedāvā pa 3 eiro, kamēr Rimi kaudzēm stāv pa 1,21 kilogramā. Tāpat vēl par nereālu naudu tiek tirgoti dezinficējošie līdzekļi, kaut citās vietās jau cenas krīt. Ēdiet medu, lociņi tagad ir vietējie pie zemniekiem un būs jums imunitātes uzlabošanās.

4.aprīlis Atbildēt

Pareizi. Nav ko pabalstīt šos alkatīgos miljonārus. Lai aizrijas ar savu 3x uzcenoto ingveru.

4.aprīlis Atbildēt

Pareizi.

5.aprīlis Atbildēt

Betā ingvers maksā EUR 11KG. 03.04.2020.

4.aprīlis Atbildēt

ingver var maksāt kaut vai 25. eiro.kg. man po... dzīvošu bez tā ingvera. nemiršu. man labāk dzert ir ne tik godīgas tējas. iedzerot to ingvertēju jūtos pat sliktāk neka nedzxēris tādu. es pat viņu pa 2.50. eiro.kg neņemtu.

4.aprīlis Atbildēt

ha ..ingvers nav karotājs pret Covid 19)) Tik pat labi varat dzert zivju eļļu vai ļergu

5.aprīlis Atbildēt

Lociņus var paši audzēt uz palodzēm gaismas pietiek. Nu jau aug pat bez ūdens, bet ja ieliek augsnē vai uz trauka virs ūdens, aug ātrāk.

5.aprīlis Atbildēt

Valstī ārkārtas stāvoklis, bet ar spekulantiem nevar tikt galā. Vai pašiem smiekli nenāk?

6.aprīlis Atbildēt

Nav nekāda jēga no tiem citroniem un ingveriem. Labāk apēdiet vietējo vecmāmiņu pērnā gada ābolīšus. Būs lielāks labums un vairāk vitamīnu. Par to pasakiet vecmāmiņai paldies un vasarā svaigā gaisā paravējiet viņas dobes, tā vietā lai izdotu lielo naudu svešzemju ražotājiem. Tagad var arī uz palodzēm, balkoniem, mazdārziņos audzēt pašu dilles un lokus. Drīz lieldienas, pērciet (vietējo ražotāju) olas un arī būs jums papildu vitamīni no tām olām.

6.aprīlis Atbildēt

Lētākie piena izstrādājumi, kas ražoti no augu taukiem... Ko, bļin, var murgot! Kāds tiem produktiem sakars ar pienu?

7.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:51

Jaunākās diskusijas