Meklē saimniekus leģendārā Jāņa Lūša mīlulim

tautaruna.lv 4.jūn
 
Ekrānšāviņš no facebook./ S.Bērziņa
Kā liecina ieraksts sociālajā tīklā facebook, tad šobrīd tiek meklētas mājas pirms vairākām nedēļām mūžībā aizgājušā leģendārā sportista Jāņa Lūša mīlulim.
"Sveiki mani sauc Čārlijs. Es meklēju sev jaunas mājas. Diemžēl mans saimnieks - slavenais Latvijas un Pasaules šķēpmetējs- Jānis Lūsis ir devies aizsaulē. Šobrīd dzīvojos pie kaimiņiem, bet viņiem pašiem jau 2 suņi, un īsti te ilgtermiņā palikt nevaru. Esmu ļoti dzīvespriecīgs, patīk skriet un dauzīties- tāpēc labāk priecāšos par jauno dzivesvietu privātmājā un laukos, bet esmu gatavs pielāgoties, ja tikai mani mīlēsiet," teikts ierakstā sociālajā tīklā facebook.

Tur arī norādīts, ka suņuks ir pusotru gadu vecs. "Esmu ļoti mīļš un man patīk arī bērni. Es nāku komplektā ar vecā saimnieka veiksmi sportā un mīlestību pret dzīvi."

Ekrānšāviņš no facebook

Jau vēstīts, ka viens no labākajiem 20.gadsimta šķēpmetējiem pasaulē Lūsis mūžībā aizgāja 80 gadu vecumā. 1968.gada olimpiskais čempions ilgstoši cīnījās ar slimību.

Lūsis ir četru olimpisko spēļu dalībnieks, kā arī triju olimpisko medaļu - zelta, sudraba un bronzas - ieguvējs. Viņš ir četrkārtējs Eiropas čempions, divpadsmitkārtējs PSRS čempions, desmitkārtējs Latvijas čempions un divkārtējs pasaules rekordists šķēpa mešanā.

Pirmoreiz par pasaules rekordistu ar vecā tipa šķēpu Lūsis kļuva 1968.gadā, sacensībās Somijas pilsētā Sārijervi šķēpu jau pirmajā metienā raidot 91,98 metru tālumā un par 26 centimetriem labojot norvēģa Terjes Pedersena sasniegumu.

Arī otro reizi Latvijas šķēpmetējs pasaules rekordu sasniedza pirms olimpiskajām spēlēm, 1972.gadā Stokholmā pasaules rekordu uzlabojot līdz 93,80 metriem. Viņš par 1,10 metriem pārspēja tagadējā Zigismunda Sirmā un Līnas Mūzes trenera Kimo Kinnunena tēva soma Jormas Kinnunena sasniegumu.

Kā vēsta vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis, Lūsis šķēpa mešanā startējis 274 reizes un tikai 75 reizes atzina kāda no pretiniekiem pārākumu.

Komentē 13

 
Anonīms
 

Neņemiet veci cilvēki kucēnus, Jūsu draugs var tā Jums pieķerties, ka pēc Jūsu nāves tam būs grūti dzīvot.Šo jau var ņemt.

4.jūnijs Atbildēt

Vai Jāņa Lūša dēls nevar parūpēties par tēva mīluli?

4.jūnijs Atbildēt

Bet vai tad Lūsim nebija dēls,kur tas palicis?

4.jūnijs Atbildēt

Un dēls nevar parūpēties par tēva mīluli? Tiešām kauns.

4.jūnijs Atbildēt

Tak dēlam vajadzēja naudu diedelēt internetā. Cilvēks mūžu nodzīvojis, tak nē vajag dzīvu iebalzamēt.

5.jūnijs Atbildēt

Ja kads atvestu varetu panemt

4.jūnijs Atbildēt

Normāls dēls, uzdāvina ar vēzi slimam un vecam cilvēkam kucēnu, un pēc tam pat nevar parūpēties par suņuku. kauns dēlam.

5.jūnijs Atbildēt

Suņam kaklā jābūt metālā kaltam apliecinājumam, ka tas piederējis mūžībā aizgājušai pasaules mēroga leģendai, un jārīko izsole. Ja Lūša dēls tā izdarīs, nopelnīs tik daudz, ka divus gadus strādāt nevajadzēs.

5.jūnijs Atbildēt

Labi saimnieki, kuriem ir pieredze, ir ar mieru tikties ar Čārliju, protams, ar domu rūpēties par viņu!!!Kur zvanīt, rakstīt, vai adresi, lūdzu.

5.jūnijs Atbildēt

Kur sunītis atrodas?Dzīvoju Jūrmalā,ir liels voljērs un būda.Ļoti gribētu šo sunīti sev.

5.jūnijs Atbildēt

ISAKU LIDZJUTIBU AIZGAJUSAM SAIMNIEKAM UN VINU GIMENEI,KA ARI SUNITIM.

5.jūnijs Atbildēt

Sveiki, ar ko var sazināties par sunīti...mēs gribētu viņu ņemt. Lūdzu uzrakstiet.

6.jūnijs Atbildēt

Kādēļ dēls nedod nekādus kontaktus ,cilvēkiem ,kuri grib palīdzēt?

14.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:29

Jaunākās diskusijas