Ļaundari apzināti mežā pametuši haskija kucīti ar 8 mazuļiem

tautaruna.lv 16.jan
 
Ķepu- ķepā
Jau rakstījām, ka naktī no 13. uz 14. janvāri tika ķemmēts Dzimtmisas mežs, lai atrastu tur pamesto haskija kucīti ar 8 viņas atvasītēm. Patlaban visi atrodas dzīvnieku patversmē „Ķepu-ķepā”.

Tagad par esošo situāciju. Ir noskaidroti gan suņa saimnieki, kas ir reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā, gan personas, kurām šī kucīte tika uzticēta, kā arī konkrēts cilvēks, kas dzīvībiņas atstāja mežā. Visa informācija nodota policijai, lūdzot uzsākt izmeklēšanu pēc Krimināllikuma 230. panta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā arī pēc 266.panta par labturības noteikumu pārkāpumu, kā arī vispār pēc Dzīvnieku aizsardzības likuma.

Par to, kas būt tālāk, patversmes „Ķepu-ķepā” vadītāja Gundega Bidere teic: „Kucīti un visus kucēnus būs iespēja adoptēt ne ātrāk kā pēc likumā paredzētajām 14 dienām. Mēs ļoti labi saprotam, ka šobrīd haskija metisa kucēni ir pamanīti un daudzi tā vien alkst iegūt viņus savā īpašumā. Bet, pirms jūs ļoti cītīgi uz „Ķepu-ķepā” zvaniet un rakstiet par haskijiem, mēs ieteiktu rēķināties ar faktu, ka topošajiem saimniekiem uzdosim pietiekami daudz dažādu jautājumu gan par sunim paredzēto dzīvesvietu, gan par apmācību, gan par konkrētās šķirnes rakstura īpatnībām kā tādām. Kā arī noteikti nevienam neieteiksim haskija metisa suni iegādāties kā pirmo.

Patversmē „Ķepu-ķepā” mitinās arī Anabellas kucēni, kas ir labradora jauktenīši un būs piemērotāki tiem cilvēkiem, kuriem nav iepriekšēju priekšzināšanu, bet kuri vēlas dot mājas sunītim.

Paldies visiem par atsaucību. Turpināsim jūs informēt, kā tad ies gan pašai mammītei, gan viņas mazuļiem un, protams, arī par procesu, kurš sagaida iepriekšējos turētājus.”

Komentē 6

 
Anonīms
 

Iespējams, ka suņu bijušais īpašnieks nav dzīvojis ģimenē- tādēļ viss labestīgais viņam nezināms?!

16.janvāris Atbildēt

Tad nu shis buutu iistais laiks taadus necilveekus suutiit uz lielo gjimeni aiz resteem!

16.janvāris Atbildēt

PALDIES CILVEKIEM,KURI PARUPESIES PAR SUNUKIEM

16.janvāris Atbildēt

publicējiet suņu foto,lai kaimiņi atsaucas un tādi ir PELNĪJUŠI BARGU SODU!!!!

16.janvāris Atbildēt

Neattaisnoju īpašniekus, bet vai tad tās patversmes arī nenodarbojas ar masveida suņu un kaķu iemidzināšanu? Cik man ir sanākusi saskarsme ar dzīvnieku patversmēm, tas vēl ir jautājums, kuri ir ciniskāki - tādi īpašnieki vai tie patversmju pārstāvji, kuriem tikai nosaukums ir cēls.

Un ko tad darīt cilvēkam ar kuci un 8 kucēniem, kurus uzturēt vidējais Latvijas iedzīvotājs noteikti nevar? Un pilni sludinājumi ir ar atdodamiem kucēniem un kaķēniem - neviens viņus negrib. Un arī patversmes neņem. Ir bijusi pieredze (aiznesu sniegā atrastu kaķēnu, mani paliela, valsts dotēta dzīvnieku patversme pasūtīja 3 mājas tālāk; es aiz izmisuma samaksāju par iemidzināšanas poti, jo viņi atteicās arī paši iemidzināt, viņiem naudas neesot; nospriedu, ka savu mūžu vairs neņemšu tādu likteņa pamestu dzīvnieku - pašai vajadzēs nonāvēt vai tāpat atstāt sniegā, ja nav iespēja adoptēt).

Neattaisnoju, bet saprotu īpašnieku izmisumu. Es drīzāk neizprotu dzīvnieku patversmju cinismu, jo viņi tiešām mēdz neņemt pretī pamestus vai pametamus dzīvniekus un iemidzina bez skaļām reklāmām.

23.janvāris Atbildēt

Viens radinieks pie sevis paturēja 6 mēnešus kucēnu dzīvoklī (izlīdzēja). Māja smirdēja kā pie bomžiem, pēc 6 mēnešiem taisīja kapitālo remontu - grīdu jauca ārā un tapetes pārlīmēja. Un, ja cilvēkam jāiet uz darbu, kā viņš spēj satīrīt pēc 8 kucēniem? Patversmes ņem pretī tikai tad, ja viņus kāds atradis kastē jeb, ja var skaļi sašust par saimnieku nežēlību. Bet patversmes bieži nerīkojas (un mani pārsteidza, ka tik bieži - visas tās dažas reizes, kad izgāju uz kontaktu attiecībā uz atrastu dzīvnieku), lai tie saimnieki nenonāktu līdz tai nežēlībai. Ja runa ir par jau īpašumā piederošu dzīvnieku, tad patversmes vēl dedzīgāk kratās vaļā...

Tad jau varbūt ir humānāk aizvest uz mežu nekā pašam kaut kā nonāvēt...Drausmīga situācija.

23.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:48

Jaunākās diskusijas