PALĪDZI: Jauna sieviete mokās milzīgās sāpēs; medikamentiem ar invaliditātes pensiju nepietiek

Portāls nra.lv 7.jūlijs 2017, 17:17
 
F64/attēlam ir ilustratīva nozīme
Linda Sila facebook lūdz līdzcilvēku palīdzību - viņu moka milzīgas sāpēc, medikamentu iegādei mēnesī vajadzīgi vairāk kā 300 eiro. Viņai šādas naudas nav.

"Atvainojos, ka es atkal vēršos pie jums, jo atkal ar mani notika nelaime. Ir ļoti grūti izturēt šīs sāpes, ir dienas, kad jādzer miega zāles, lai izturētu šīs mokošās sāpes.
Manī iekšā ir dziļo muguras smadzeņu stimulātors, un es esmu vienīgais cilvēks Baltijā, kam šāds aparāts ir, un tas ir manai dzīvībai ļoti svarīgs aparāts. DIEMŽĒL no sāna līdz vēderam, kurā bija baterija, bija infekcija un ārsti vada nomaiņu vilka garumā un infekcija ņēma virsroku un tā pavairojas un ap bateriju radās strutas un aparātu daļēji izņēma, un atkal es mokos milzīgas sāpēs. Šobrīd SĀPĒS būs jāmokās līdz 4 mēnešiem, kamēr infekcija pazudīs. Bet DIEMŽĒL man slimības naudu vairs nemaksā, es saņēmu tikai 105 eiro invalīdu pensiju, bet zāles man šos mēnešus maksā 384eiro mēnesī. ES JUMS ĻOTI, ĻOTI LŪDZU JŪSU PALĪDZĪBU, lai es varētu izturēt šos mēnešus un izcīnītu jaunu aparātu. Būšu JUMS ĻOTI, ĻOTI pateicīga katram kurš man palīdzēs un katram kas piedalīsies ar šo informāciju," raksta Linda.

Ziedot.lv mājas lapā lasāms, ka pirms 17 gadiem Linda, būdama tikai 16 gadus veca, cieta satiksmes negadījumā, kura sekas viņa izjūt vēl šodien. Pēc nelaimes Linda 19 dienas pavadīja reanimācijā, pēc tam 3 mēnešus gulēja, nespējot pakustēties, jo labā iegurņa kauli bija sadragāti drumslās. Linda ir pārcietusi 19 operācijas, mācījusies no jauna staigāt, panākusi, ka viņa ir pirmā, kurai Baltijā veikta muguras smadzeņu stimulatora implantācija. Neskatoties uz sāpēm un grūtībām, Linda pabeidza mācības, pārsteidza visus strādājot par pārdevēju, 2008. gadā ar sēdvolejbola komandu piedalījās paraolimpiskajās spēlēs Pekinā.

"Šobrīd Lindai ir 31 gads un pēdējos gadus Linda dzīvo Rīgā. Lindai joprojām ir nejūtīga daļa labās kājas un gūža, kā arī mokošas sāpēs kājas lejas daļā. Ar ziedotāju atbalstu jau palīdzējām Lindai nodrošināt pretsāpju medikamentus. Pērn rudenī Lindai Vācijā tika veikta intratekālā pumja implantācija, kas automātiski nodrošina pretsāpju līdzekļa ievadīšanu un komplektā ar muguras smadzeņu stimulatoru, ļauj dzīvot bez sāpēm. Diemžēl šī gada maijā Lindai muguras smadzeņu stimulatoru nācās izņemt, jo tas bija radījis vēdera priekšējās sienas iekaisumu. Lindas ikdiena atkal paiet stiprās sāpēs, jo intratekālais pumpis bez stimulatora sāpes nemazina. Sāpju mazināšanai Lindai nozīmētas stipras pretsāpju un nomierinošas zāles lielās devās, kas mēnesī izmaksā 384 eiro. Lindai šādu līdzekļu nav. Medikamenti jālieto apmēram 4 mēnešus, līdz brīdim, kad ir cerība, ka viņai atkal tiks implantēts muguras smadzeņu stimulators, kas komplektā ar intratekālo pumpi būs risinājums sāpju novēršanai. Dzīve bez mokošajām sāpēm ir Lindas lielākais sapnis!" raksta Ziedot.lv.

Ziedot iespējam Ziedot.lv mājas lapā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:17

Jaunākās diskusijas