Medmāsiņa nejauši nogalina pacientu, ievadot nepareizas zāles

tautaruna.lv 6.dec 2018
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme/Pixabay
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kādā Tenesijas štata slimnīcā, veicot negaidītu pārbaudi, atklājies, ka medmāsa pacientam iešpricējusi nepareizas zāles, tas rezultējies ar letālu iznākumu, ziņo "Tech Times".

Vanderbiltas universitātes Medicīnas centra Nešvilā darbinieki ir kā uz adatām šī gadījuma dēļ, kad medmāsa, nejauši ievadot pacientam augstu neatbilstošu zāļu devu, to nonāvējusi pērnā gada decembrī. Atsaucoties uz šo negadījumu, ASV federālās veselības aģentūra ir tai uzlikusi "riska statusu" līdz tam brīdim, kamēr medicīnas centrs novērsīs trūkumus.

30. novembrī aģentūra paziņoja, ka ir akceptējusi uzlabojumu plānu, kuru piedāvājusi slimnīca.Tostarp autsaucoties uz ziņojumu, zināms, ka kāds pacients tika uzņemts slimnīcā pagājušā gada 24. decembrī, sūdzoties par nežēlīgām galvassāpēm, kuras izraisījusi hematoma smadzenēs jeb galvas trauma.

Pēc divām dienām pacients tika nogādāts radioloģijas departamentā, lai veiktu izmeklēšanu.

Pēcāk pacients lūdzis zāles, kas apslāpētu bailes no klaustrofobijas. Ārstējošais terapeits lūdza medmāsai iešpricēt pacientam divus miligramus zāļu, kas palīdzētu mazināt stresu. Taču medmāsa nokļūdījās un tā vietā pacientam ievadīja 10 miligramus zāļu, kuras parasti izmanto, lai atslābinātu operējamā muskuļus operācijas laikā.

"Pacienti var piedzīvot spēcīgas bailes līdz pat brīdim, kad vairs nevar paelpot. Viņi arī var sajust sāpes," vēsta ziņojums, kurā aprakstīts, cik iedarbīgas ir minētās zāles.

Vēlāk pacients piedzīvoja sirdsdarbības apstāšanos un nomira. Slimnīca informējusi upura ģimeni par notikušo.

Komentē 4

 
Anonīms
 

iešpricējusi vai injicējusi??? pareizi ir teikt injicējusi...

6.decembris 2018 Atbildēt

Vai tad vārds "iešpricēt" ir kļuvis nepareizs?

7.decembris 2018 Atbildēt

Kas par muļķībām,tad jau jebkurš autovadītājs arī netīšām uzbrauc gājējam,kad tas izskrien pirms auto, bet te uzskata,ka noticis tomēr noziegums

7.decembris 2018 Atbildēt

Latvijā tāpat notiek tādi gadījumi,brīnums ja izglābj.Vai tādus gadījumus var atklāt?Mana pieredze rāda,ja cilvēkam nav naudas,tad kādas izredzes,ka Tevi izglābs!

12.decembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:57

Jaunākās diskusijas